bugün

(bkz: genco nun yalan dünyası 2) çıkmıştır. *
antik kentte karsilasmayi umut ettigin oryantal giysili, otantik meraklisi, kulturlu, yanliz turist kiz. betimlemesiyle beni benden alan karikatür ayrıca içinde nice şaheserler barından bir dizidir yazarı servet gürbüz çizeri sönmez karakurttur.
nihayet kitabı çıkmıştır. darısı ortam' ın başına

görsel

(bkz: ortam dünyanın en telmaşa adamı)
http://www.facebook.com/group.php?gid=361192307444
http://www.facebook.com/group.php?gid=8018675691
zamanında dergiyi almam için en büyük neden.baştan sona ezik kaybetmiş bir adamın hikayesinin anlatıldığı karikatür dizisi,malesef hikayenin sonu,başı gibi genco için hüsran doluydu.
(bkz: ortam dünyanın en telmaşa adamı)
(bkz: genco nun yalan dunyası)
içinde kendimi bulduğum bir karikatür dizisiydi.

önce yazı ağırlıklı okunup, sonra çizim ağırlıklı okunsa daha lezzetli olur.

yazı ve çizimlerin birbirine girmesi sonucu göze hoş gelmezdi ve önce beğenilmezdi. fakat bir defa okunduktan sonra mübtelası olunurdu. bunu yazarın da farkında olduğunu baştaki "hele bir oku, korkma" demesinden anlıyoruz.
ani bir bitişle bizleri üzmüştür.*
bu hafta finalini yapmıştır.. üzmüştür bizleri ama haftalık 1.5 ytl'lilik bir külfetten de kurtarmıştır.. zira artık penguen almak için bi sebep kalmadı..
gta 3 un grafiklerini animsatan** cizime sahip, oldukca renkli ve eglenceli kose.
bu hafta hayranlarını üzerek biten köşedir. halbuki biz genco nun en sonunda turnayı gözünden vurduğu mutlu bir son bekliyorduk. şaka maka yıllardır sürmekte olan tespit manyağı biz çizgi dizinin bitişi şahsımı hüzünlendirmiştir az biraz.
çizimleri göz yoran ama hikaye bütünlüğünü kaybetmeyen kendi çapında hoş köşe. lakin sandık içi ni hikayeler bütünü olarak hçbişeye değişemeyenlerdenim. saygılar
penguen'de bir köşe. bir süredir arkası yarın kıvamında bir arzu muhabbeti dönüyordu ve bu hafta hazin bir sonla bitti bu hikaye. arzu'yu g.vat müdür aldı hem de karısını boşayıp bu köşeyi okurken bu olayın böyle bir sonla biteceğini tahmin ediyordum ama buraya böyle bir entry yazacağım aklımın ucundan geçmezdi garip bir biçimde hüzünlendim bu olaya.
penguen de her hafta okunmadan geçilmeyen "ayrıntı tespit ve gözlem" köşesidir. tam bir karaktersiz olarak anlatılan genco nun hikayesidir.
gözlem canavarı bir penguen köşesi.
bir penguen efsanesidir.
30'una gelmiş ailesi ile yaşan her türk erkeğinin kaçamayacağı bir yaşamı anlatan çizgi dizi.
bizi bize anlattığından dolayı severek okuduğum, bana kendimle dalga geçme imkanı tanıyan on numara penguen köşesi. hiç bitmesin...
ersin karabalutun sandikici kosesi tadinda keyifle okunan karikatur dizisi.
bizi bize anlattığından dolayı sevilmediğini düşündüğümdür, oysa bak ne güzel, ayna gibin..
konu kalmadığında genco'nun tatile gönderildiği, başladığından beri en az dört kez genco'nun tatil macerasını okuduğumuz penguen köşesi.
analizde ve ayrıntıda 10 kaplan gücünde.
'ulan ben de mi böyleyim yoksa' diye insanın içine kurt düşüren penguen sayfası.
ilk bakışta göze karmakarışık gözüken ve bu da oku oku bitmez ki dedirten bir sayfa olmasına karşın bir kere takılınca koay kolay kurtulunmayacak ve zamanla alışkanlık haline gelecek bir köşedir. inanılmaz bir gözlem ve insanın iç dünyasını yansıtma durumu söz konusudur. Genco öyle bir karakterdir ki zamanla aileden biri konumunda hayatınızda yer eder.
durum komedisinde bir başyapıt.
6 milyar insan kendinden bir şeyler bulabilir.
penguen'in olmazsa olmazıdır.