bugün

milenyum doğumlu neslimizin edebiyat yapacak yaşa geldiğinde nasıl bir anlayış içerisinde olacakları konusudur.

son zamanlarda baya kafamı kurcalamaktadır, acaba iphone'lar tablet pc'ler falan mı yer alacak bu edebiyatta. yoksa fakirlik ve ruhsal çöküntü mü ön planda olacak?

kafayı yiyorum ulan, az kaldı.
dostoyevskinin eserleri gibi psikolojik eserler artacak bence.
popüler kültürün etkisiyle, edebi niteliği olmayan eserler okunacaktır. divan edebiyatından haberi olmayan nesiller yetişecektir.
Çekici aşk şiirlerini bol bol okuyup bu şiirlerin verdiği büyüyle ben kültürlüyüm deyip kendilerini kandıracaklarını düşünüyorum. Şuan dahi öyle gözüküyor ergenlerin ellerinde şiir kitapları saçma sapan edebiyat konuşmaları yapıyorlar.
diz üstü edebiyat sayesinde belli olandır. Kısacası yoktur. Edeb kısmı silinip yat kısmıyla ilgilenilecektir.
sedat balun ve ahmet batmandan öteye gitmeyeceğini düşündüğüm edebiyat anlayışıdır.
tamam biz de ikinci yeni değiliz de, 20 yıl sonra sedat çok iyi şair yhaa diye cümleler okur/duyarsam orayı yakarım.
bir iki kelime oyunu ile yazılan eserlere -lafın gelişi- para verip onları alırken; gerçek edebi değer taşıyanları raflarda bile göremeyebiliriz.