bugün

"ahh o mu, ben onla çıktım, bunun kız arkadaşı var bir de, onunla da bir ara takıldım, bir de bu kızın bir kuzeni var, geçen yaz da onunla takıldık, bu piyasa benden sorulur"
tamamen bilinçsizce yapılan, kendini ön plana yanlış şekilde çıkarmaya çalışan, üzerinde büyük miktarda kompleks barındıran kişidir.
geçmişte çok fazla ilişkisi, sevgilisi olduysa bu övünülecek bir şey değildir, ha dersenki, "ben çok beceriksizin, birini bile elimde tutamamdım, ama beceriksizliğimle övünmek istiyorum", bu kişi rahat bırakılmalıdır.
kendini övmeye çalışırken yermek bu olsa gerek *
kimbilir belki gecmiste ethan hawkela bir iliskisi olmustur. e hakli olarak sittin sene anlatir.*
bunların bir de, adattığı insan sayısıyla övünen embesil çeşitleri mevcuttur.

-işte aga, sonra mesela ben var ya; o sene betül le takılırken aynı anda 3 hatun la daha takılıyordum. he he he.
-süpermişsin lan sen.
-o ne ki? bir gece aynı anda 3 üyle birlikte beraber oldum.
-nasıl becerdin ki abi?
-oluum biz bu işlerin kitabını yazdık. ikişer saat arayla hepsini mutlu ettim.
-helal olsun abi. senden korkulur. allah muhafaza bizi de çok afedersin..
-yok lan korkma he he he. lanet olsun ya, süperim ben.

(bkz: beyinsizin önde gideni)
abaza türk erkeğinin avuntularından biri sadece
geçmişteki başarısızlıklarını skor olarak gören ve bununla övünen insandır. halbuki bunun skoru çok olsa ne olur olmasa ne olur sanki madalya takacaklar.
onun yerine daha faydalı bir işin skorunu tutmak varken * bunun gibi abes bir şeyin skorunu tutmak gerçekten çok saçma bir şeydir.
(bkz: kart zampara)