1. 1.
  genelde hep kötü olaylar hatırlanır.insan psikolojisi iyileri hatırlamaz çünkü onlar geride kalmıştır ve yeni iyilikler bulunmalıdır ama kötüler hep hatırlanmalıdır kişi ileride yaşanabilecek kötülükler için kendini de inandırabileceği bir bahane yaratsın
  ... tameryor
 2. 2.
  (bkz: çocukluk aşkları) ve (bkz: yediğimiz kazıklar)
  ... donnie darko
 3. 3.
  geçmiş denen şey bir süre sonra pek bir çoğaldığı için hangisi ilk hangisi son hatırlamak zordur.
  bu sebepten geçmişe dair hatırlanan ilk şey kavramı bir muammadır.
  zira öyle çok şey geçmiştir ki...
  ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  zamanı tam kestirmenin zor olduğu olaydır.çocukluğumdan beri beynimi meşgul eden olaydır, nedendir bilmem ama hep mahalledeki kamyonun yanında durduğum anı hep en eski anım olarak hatırlarım. düşünüyorum da acaba en eski anım o mu? emin olamıyorum, kimsenin de emin olabileceğini sanmıyorum. bu arada kamyonla ilgili bir mazim veya unutamadığım bir anım yok, fesatlık yapmayın, evin önünde duruyodu öylece.
  1 ... fewzi1907
 5. 5.
  geçmişde çok hoş olan anlar insanın aklında kalır birde acı olan hatıralar gelir kimi zaman insanın aklına..geçmişten aklıma ilk düşündüğünde gelen tek olay var oda ilkokula başladığım an bütün herkes ağlıyordu bende şaşkınlık içinde bakınıyordum öğretmenimin gelip yanıma beni sevmesi çok mutlu etmişti... heyy gidi günler beee.. yaşlanmışım be...
  ... rire jaune
 6. 6.
  amcamların evi yıktırılmadan önce oradaki kiracılardan birinin kızı. ilk arkadaşımdı. bebektim ah ah bi de fotorafım var onunla.
  ayrıca sihirbazlı bir çizgi film, kızıl maske, he-man.
  köye bir ziyaretimizde hayal meyal hatırlıyorum geniş çayır bir alan. kocaman develer geçiyor. sordum öğrendim. şimdi benim de bildiğim top sahası denen bi yer var orasıymış. köyden birinin develeri varmış. oradan geçerlermiş. boylarının uzunluğu da benim o anki boyumun kısalığından başka bir şey değil.
  ... fatality of fantasy