bugün

bilim insanları kanıtlamış. rahat rahat kokoreçinizi dürümünüzü yiyin.

http://wellnessturk.net/s...populer-diyet-efsaneleri/
(bkz: tabi lan manyak mısın) ustam bana bir buçuk acılı çek.
Yalan bilgidir. Gece yemek yemek tabi ki kilo yapar bunun bilimsel açıklaması var.
Tersini kanıtlayan bilim insanı kimmiş acaba?
Her önüne geleni bilim adamı yapıyorlar sanırım.
yazar tarafından yanlış anlaşılan önermedir.

günlük aldığı kaloriyi yakabildiğinden emin olan kişilerin gece sağlıklı besinler tüketmesinde bir sakınca yok denilmiş. bahsedilen sağlıklı besinler senin örnek gösterdiğin kalorisi yüksek besinler de değil zaten.
gece bol bol su gömüp sonra istediğimi yiyorum. uzun süredir aynı kilo civarındayım(1-2 aşağı yukarı oynar). çok şişman değilim ama göbek var. gece yemek sağlıksız mıdır? bence hayır. kilo yapar mı? evet. kilo yapan her şey sağlıksız mıdır? bence hayır. sağlıklı beslenmek zorunda mıyız? bence hayır.
saat 21:00'de sindirim sistemi kendini kapattığı için doğruluk payı olan iddiadır.

saat 21:00'den sonra yenilen yemekler midede sabaha kadar beklemekte, midede bozulmakta ve besin niteliğini kaybetmektedir. kilo aldırmasından daha büyük riskler içeriyor yani anlayacağınız, mide ekşimesi, reflü, gastrit hatta mide kanaması bu zararlardan bazıları. hele mide kanaması geçirip de zamanında hastaneye gidemezseniz ölüm riski bile var. kilo aldırması maldırması bu problemlerin yanında fasa fiso.

özetle, gece yemek yemeyin.
Bir gerçek.

Kilo alan nasıl alıyor hayret ediyorum?
Uyumadığınız sürece doğrudur. Düzenli olarak yiyip uyuyun bakalım ne oluyor.