bugün

ani kardiyak ölüme davetiye çıkarmaktır..

dünya sağlık örgütü(who) akşam 8'den sonra yeme ve içme olayına son verilmesi gerektiğini bildirmektedir..

özellikle yoğun karbonhidrat içeren yemekler(for example makarna,pilav vs.) ve alkollü içecekler geceleri yavaşlayan metabolizmayı iyice yormakta ve bu süreç dolaylı yoldan kalp sağlığını tehdit etmektedir..

john hopkins üniversitesinin 1998 yılında yaptığı ve Clinical New Research'de yayınladığı araştırmanın sonucu:

8,000 erkek ve bayan üzerinde araştırma yapılıyor..

Sigara,alkol tüketimi gibi bağımsız risk unsurları devredışı bırakılıyor..

Sonuç olarak;

Gece 8'den sonra yemek yiyenlerde ani kardiyak ölüm insidansı yüzde 8 iken

Gece 8'den sonra yemek yemeyenlerde ani kardiyak ölüm insidansı yüzde 0,72 yani binde 7

risk ne kadar artmış ?

tam 11 kat..

afiyet olsun efendim..
son bir haftadır kilo alabilmek için yaptığım güzel şey. henüz bir faydasını görmesem de umutlu olduğum yöntem. iştahlı bünyemin ilacı, aç uyumamanın dayanılmaz hafifliği.
bıraz önce bunun tadını yasadım kendıme güzel bır mantı yaptım süper tavsıye edıyorum.
yemek kıtlığından ötürü gerçekleşemeyen karar.
zararlı olmayan eylem. şayet zararlı olsaydı buzdolabının ışığı olmazdı.
Gecenin bi baktı yapsam mi yapmasam mi diye derin düşüncelere iten davranış.
Allahim yesem kılo alıcam yemesem aklımda kalıcak.
Yaptığım en güzel şeylerden bir tanesi. Hatta tek gözüm kapalı birazdan yapacağım şey.
AÇsan yiceksin arkadaş gece, gündüz farketmeksizin .. Yeri gelicek sabah kahvaltısında geceden kalma iskenderi, bigmac i gömüceksin acımıycaksın .
yiyecek dersek susamlı kraker.
Nobetteysen bu saatte yemem diyenlerin bile yedigi yemektir.
kimi uzamanlarin kilo aldırdığını dusundukleri için tavsiye etmediği, kimi uzmanların da yemek yemenin kilo aldirmasinin saatle ilgili olmadığını iddia ettiği eylemdir. en güzeli kokoreç halidir.
bünyede nedense hep bir suç işleme hissi uyandıran eylem.

dur lan, yoksa bir tek bende mi oluyor?
gece 12 buçukta bile 3 lahmacun 2 ayran bi tabak salata devirmeme sebep olan mükemmel istek.
kilo alma sebebidir. *
Direkt kilo.

Gun icinde bigmac ye, ustune pizza ye kilo almazsin.

Gece bi gofret ye, siki tuttun.
kilolar, sadece göbeğe çalıştığından dolayı göbek büyütülür.
bir süreden sonra alışkanlığa dönüşen aktivite.
çok güzel bi eylemdir.
hazır sevdiceğim de duştayken yemeliyim hemen .
can bu çekiyor .
Önceden olsa mideye indirirdim gece buzdolabından yiyecek çörerdim. Ama şimdi işin bilincindeyim çünkü insan bu saatlerde yediklerini yakamıyor ve kilo alıyor.
dogal davranis. ac mi yatayim amk dyerek baslanir .
okulun çıkışında, kütüphaneye 200 metre uzakta, köşe başındaki köfteciden bir yarım yenecekse neden olmasın.

not: yanına ayran içmeyin uyku getirir.
batasıca bir alışkanlıktır.
birçok güzel şey gibi zararlıdır.
aç olunmasa da ağzın boş durmaması için beş dakika da bir buzdolabının açılmasıyla sonuçlanan eylem. çoğu zaman buzdolabında aynı şeyler olduğunu bile bile açıp bakarım. sanki beş dakika sonra içinde farklı birşey olacak.