Kimsenin seni anlamadığını hissettiğin an seni sana anlatabilen, dinleyip de içinde kendini bulduğun nereden bileceksinizi açarsın. çünkü sizi kimse anlamaz.

sigara yakarsın..

her yaşadığın üzüntüyü, sıkıntıyı belinde bir kambur gibi taşımaktansa giderim demeyi bileceksin. ahmet kayayı dinledikçe '' vay amına koyayım dejavu oluyorum '' diyeceksin hatta. emin ol.

ikinci sigaranı yakarsın..

sebepsiz yere sıkılırsın . içine bir öküz oturur nedeni bilemezsin. fakat ağladıkça için açılır. 1 2 saatliğine de olsa kendine gelirsen. eğer kararlı bir kişiliğin bu süre uzayabilir.

biranı alırsın..

sahil kenarında yaşıyorsan seni rahatlatacağına en çok inandığın şey sahildir çünkü tek başına gittiğin zaman en başarılı terapistten bile daha etkili olabilir. yakamoz eşliğinde içinde daha hissedeceğini sanırsın.

2 yudum birandan içer sigaranı yakarsın...

hayat sana her zaman tozpembe gelmez. bazen engebeler çıkar, seni zorlaştıracak olaylar meydana gelir. bilgisayar oyunu gibidir aslında insanın hayatı. oyunu öğrenmen için ve pratikleşmek için kolay bölümler gelir .. ben buna çocukluk evresi diyorum. daha sonra zorlaşır oyun. pes etmenin eşiğine gelirsin üstüne binen sorumluluklar yüzünden.. oyunlara böyledir. salak olduğunu bildikleri için sana birden fazla hak verirler bölümü tamamlaman için
fakat tek fark hayat oyun değildir. o yüzden acılara tutunmak nedir öğrenirsin zamanla.

en zoru ise sevdiğin birini kırdıktan sonra gönlünü geri almak. asıl zoru ise gönlünü geri aldıktan sonra her şeyi eskisi gibi yaşamak. bu yüzdendir çoğu sözlerime dikkat etmediğim için korkarımayarı olmayan ağzımdan çıkan kelimelere.

kendine iyi bak demeyi bilemiyorum ben. o yüzden hoşça kal.
bambaşka duygulara sürüklüyor allah belamı versin dediğim durumdur. bu gece de yalnız bırakmadı beni.
uyumaya yakın çoğunlukla yaptığım şey. dinlendiriyor sesi.
uyumadan once en az bir defa yapilmali.
sabaha doğru ay gidiyor şarkısı dinlemek.
uzun uzun yazmak istediğim başlıktır.
efkârdandır efendim; acıdandır, unutamamaktandır, ayrılıktandır!
insanın içi yanar, ahmet kaya' ya sığınır...
insan özler, ahmet kaya şarkılarına sarılır!
sigaranı yakarsın, her çekişinde sigaranı içine biraz daha özlersin, biraz daha efkârlanırsın...
ne güzel adamdır ahmet kaya...
Kederlendirir. O ne huzurlu ses. Allah rahmet eylesin.
Ahmet kaya'nın hakkını teslim etmektir.
her gece yaptığımın eylem. istemsiz açıyorum. evet.
beyni dinlendirir. https://www.youtube.com/watch?v=YOmciKsNr5o
Ahmet kayanın bütün şarkıları güzeldir. Her gece bir sigara yakılarak çalınır hüzünlü bir şarkısı. Sonra geçmiş ve gelecek bir film şeridi gibi hayallerden geçirilir.
bir nevi bağımlılıktır. sigara gibi alkol gibi. evet.
bir de rakı varsa tamamdır. evet.
aposever dinlemeyiz biz.
Öyle bir yerdeyim ki
Ne karanfil ne kurbağa
Öyle bir yerdeyim ki
Bir yanim mavi yosun dalgalanır sularda.
müziği bile ırksallaştıranlar başlamış eksilemeye devam beyler bu kafa ile fazla yaşamazsınız zaten.
bir de hasret gültekindinlemeni öneririm.