bugün

hayaller aleminde yaşayan kişi düşüncesi.

cumhuriyet gazetesi alıp okumakla cumhuriyetin kurtarılacağını düşünenler olduğu gibi, vakit vb. gazeteleri alıp dini bir yönetim şeklinin geleceğine inanlarda var*. ama olmaz işte. kalkın yüzünüzü yıkayın kendinize gelin.

edit: vallahi yazık. böyle birşey olacağına inanıyorsunuz demek ki.
gazete okumayıp ben okusam nolur okumasam nolur diyen kişilerden cok daha iyi konumda oldukları kesindir.

cok merak ediyorum daha ne kadar sacma sapan baslık acılıcak?
devleti kurtarmak için uyanmak gerekiyorsa ki gerekiyor öncelikle ülkede ne olup bittiğini öğrenmek gerekir. bu işler çağımızda duman ya da güvercinle yapılmadığına göre gazete okumaya devam edeceğiz.
(bkz: hoda korosu)
bir açıdan bakıldığında doğru sayılabilecek olan düşünce. gazete, kitap vs. okuyan kişi kendini geliştirir. kendini geliştiren her kişinin de önce kendine sonrasında dolaylı olarak devletine faydası olur. hatta bu kendini geliştiren insanların bir kısmı, kendini geliştirmeyi bırakmayıp daha üst seviyelere gelerek devletin yönetimde söz sahibi bile olabilirler. gazete okumak, kitap okumak, haberleri seyretmek ne kadar basit şeyler gibi görünselerde bir şeylere bir yerden başlamak adına gerekli olan unsurlardır. küçümseyen, hakir gören densizdir.
(bkz: başlık açarak ülkeyi kurtaran kahraman yazar)
hangi gazeteyi okuduğuna göre devletin şekli ve yapısı değişeceğini düşündüren durum, eylem.
gazete ile takımını sampiyon yapan kisinin siyaset sayfaları okuyan turudur.
bide ekonomi okuyanı var bole gider bu.
hiçbişey okumadan sadece devleti degil , dünyayı bile kurtaracak olan sahsın begenmedigi eylem