bugün

döviz işlemlerinizden 7tl komisyon alan banka.
kredi kartını iptal ettirebilene mercedes slk hediye eden bankadır . deneyipte başaran olmadığı için tabiki.
Bana sanal paracard kullanımında borç çıkarmayı başarmış bankadır. Hayır nasıl olur anlamıyorum, onlarda anlamıyor ama para atmadan kullanamadağım bir kart bana nasıl eksi hesap gösterebiliyor anlamıyorum.
ilk göz ağrımdır. her şeyin ilki gibi bkz.ilk aşk tadı ayrıdır. o yüzden yeri farklıdır bende. hatta o denli başarılı olmuştur ki kısa sürede büyümesi bankacılık derslerinde uzun uzun anlatılır bankacılara gösterilir. yarattıkları bonus markasının başarısı istanbul'un göbeği taksim meydanındaki dev I LOVE BONUS logosundan anlaşılır. zaman zaman hizmet anlayışına kızsam da gülün bile dikeni var diyip unutuyorum. bonus kullanmaya devam.
Mali müşavir için bulunmaz nimettir garanti online seviyoruz.
kart basımı ve teslimi konularında her ne kadar sınıfta kalmış olsa da internet bankacılığı ile gönülleri alan bankadır. bir de (bkz: morgate uzmanı garanti) * *
ısrarcılığı had safhaya ulaştırmış elemanlara sahip banka. hoş,hangi banka değil ki. adam arıyor,argiris bey garanti bankası ve money club için geliştirdiğimiz kredi kartı hakkında bilgi vermek istiyorum,müsait misiniz?
argiris: teşekkür ederim,ilgilenmiyorum.
bankacı: anlıyorum,o zaman sadece bilgi vereyim.
argiris: sizin de benim de vaktimize yazık. ilgilenmediğimi söyledim ya.
bankacı: peki,öyle not alayım o zaman.
ama,allah için çok nazikler. hiç değilse sinirlendirmiyorlar.
yabancı kelimelerle kredi kartı ismi bulmaları anlaşılamamıştır.

bu kadar mı eksikler türkçe kelime bulma yaratıcılığında.

gerçi diğer banklarda da durum aynıdır.

türkçe isim bulan bankalar tercih sebebidir.
alacağı bir tek * part time gişe destek görevlisi için 120 kişiyi sabahın 8'inden akşamın 7'sine, sonra da şanssızsanız iyice ümitlendirip ertesi günkü tekli mülakatına kadar süründüren banka.
hesap açılış sözleşmesine bağlı olarak sizin yerinize hesaplarınızla ilgili işlem yapabilen bankadır.

bu anlamda yapabildiği işlemler arasında:

otomatik avans hesap(kmh) tanımlaması yapmak,
otomatik olarak sizin adınıza poliçe satın almak,
otomatik olarak posta yollu ekstre tanımlayarak ücretlendirmeye tabi tutmak,

ve buna benzer onlarca şey vardır. ve otomatik olarak tanımladıkları kmh hesabı dolayısı ile hesabınızı iptal ettirmek gibi bir niyetiniz varsa sizi, bezdirme yöntemini kullanmaktadırlar.

bir de haklı müşteri hattı adı altında farklı bir birim oluşturmuş ve hesaplarınızla ilgili en basit taleplerinizde dahi bu birime yönlendirmeyi düstur edinmişlerdir.

bunların yanısıra da sesli yanıt sistemleri(ivr) sanıyorum ki türkiye'nin, en karmaşık sesli yanıt sistemidir.
sabah 9 dan beri beni 4 kez arayan ve telesekreter ile kredi kartımın limitini yükseltebileceğini söykeyen banka.
istemiyorum arkadaşım limitimden memnunum.
tanım: beni sinir eden banka.

büdüt:garanti bankası çalışanına denk geldik sanırım!
kzdım bu bankaya. artık gitmeyecegim. hata bazen sıcak havalarda klimasından faydalanmak için oturmuşlugum bile vardı. artık klima için bile girmeyecegim. o derece kızdım.
bir türlü para alamayan/kabul etmeyen atm'lere sahip banka.
lan onu geçtim, ibret-i alem için hesabımdan 300 tl para çekip, sonra aynı parayı aynı atm'den hesabıma aktarayım bakayım neler oluyor dedim!!
lan ne göreyim? bana verdiği 2 ellilik ve 2 yüzlük banknottan birer tanesini "nuh dedi peygamber demedi" modunda kabul etmedi arkadaş.
hay sokayım atm ne senin be!
en değerli türk şirketi ünvanını türk telekom a kaptırmış işletmedir.
soyguncudur efendim.
ister kullanıcısı olun ister olmayın bu bankada gün içerisinde işiniz varsa, diğer yapacağınız işleri unutun.
hizmeti pahalıdır belki ama en azından işin hakkını veren iş bitirici bankadır. internet bankacılığı sayesinde birkaç tıkla işinizi bitiriyorsunuz. karayollarıyla anlaşmaya varılsa tadından yenmeyecek hale gelir. ülkenin böle bankaya ihtiyacı var allah nazarlardan saklasın. *
türkiyenin en paragöz bankasıdır. ama aldığı paraları da helal ediyor mudur? e bence ediyordur.
ne idüğü belli olmayan bir bankadır.

adam gibi bir banka olsaydı en az 5 yıllık bireysel emekliliğe sahip olacaktım. katkı payınızı arttırırsanız şu kadar bonus vereceğiz dediler , vermediler. bende emeklilik sözleşmemi fes ettim. salak kafam.
uludağ üniversitesinin harçlarının yatmaya başladığı bankadır.
tartışmasız türkiyenin en ukala personeline sahip bankadır. şaka değil gerçek. personel posta koyuyor racon kesiyor hatta tip tip bakıyor.

güvenliğe sordum dedim ki;
- arabayı şuraya park ettim acaba aracımı çekerler mi ?

cevap şöyle oldu;
- allah büyük inş. çekilmez.

( zaten benim aracı çekebilecek çekici de pek yok piyasada orası ayrı mesele. aracın neti 2.7 ton )

( ama trafik cezası ödemek kötü bir şey )

kurumsal temsilciyle görüşmek için çıktım üst kata. adamın önündeki koltuklar boştu. gittim oturdum. temsilci telefonda hahaha hihihi şeklinde geyik halinde. bir 4-5 dakika bekledikten sonra "pardon" dedim. bir an konuşmasını kesip böyle böm böm baktı. neden konuşmasını kesmiştim ki adamın keyfini kaçırmıştım nasıl bir münasebetsizdim ben. bir 20 saniyelik böm böm baktıktan sonra hadi ben kapıyorum anlatırım sonra dedi "çaaaaaat" diye çarptı telefonu. "ne vardı" dedi. anlattım dedim böyle böyle böyle böyle. işimi gördü görmesine ama ben bu süre zarfında değil bankadan soğumak, insanlıktan soğudum.

hatta bu arada daha önce de babamın garanti bankası ile çalıştığını ve aynı sıkıntıları başka bir şehirdeki garanti bankasında yaşadığını hatta kendisinin uluslararası ticaret yaptığını lc açamadığını söyledim. sırf bana biraz yardımcı olsun diye.

"hangi firma ya" dedi. xxxx firması dedim. çatır çutur bir sinirle klavyeden arattırdı firmayı sisteminden baktı cevap ne oldu sizce ?
- beyfendi sizin babanızın yeteri kadar işlem hacmi olmadığı için lc açılmamıştır dedi ve sırıttı.

iyi de benim babamın işlem hacmiyle ilgili bir durum söz konusu dahi değildi. işlem hacmini açıklamak doğru değil ama ben bu ayki vergi borcunu söyleyeyim 180.000.000 tl.

dolayısı ile amerika dan getireceği ürünleri sırf amerika da bulunan firmanın garanti bankasını tanımaması yüzünden işlemi gerçekleştiremediğimizi falan söyledim. hayır dedi babanızın parası yetmemiştire getirdi mevzuyu.

babamın parası yetiyordu. hemde aynı lc yi citibanktan açınca çat diye de halloldu lc işi. her neyse.

bu gün garanti bankasından bir kez daha tiksindim. tavsiye etmiyorum. gidin finansbankla çalışın arkadaşlar. yemin ederim pervane oluyorlar. yada hsbc ile çalışın. tam anlamıyla kurumsallığı her noktasına kadar hissettiriyor. böyle sizin sinirlerinizi yıpratacak firmalarla çalışmayın.

sonuç itibari ile ben az önce tüm ilişiğimi kestim banka ile. artık yoluma hsbc ile devam ediyorum.
ferit şahenk abimizin bankasıdır.
hesapta para yoksa hesap işletim ücretini avans hesaptan çeken, haber etmeyen, utanmadan faizini alan banka. uzak durulmalı aslında.
(#10853676) böylede bir manevi anlayışı olan bankadır.
en son entrylerden de anlaşıldığı üzre türkiye nin en kötü bankası.

(bkz: iğrençsiniz ibneler)