bugün

2x5 itibariyle

--spoiler--
dizide ki en güzel adam öldü ya la.
--spoiler--
sadece içinde barındırdığı kızıl hatunlar için bile izlenebilecek dizi.
HBO tarafından hazırlanan, ilk bölümünden itibaren müthiş bir dizidir.
tyrion lannister'ın kendi hanesine bir yamuğunun kesin olduğu roman ve dizi. spoiler değil bir gözlem. adam ailesinden nefret ediyor.
ensest ve fuhuş dışında hiçbir numarası olmayan dizi. birbirine bu diziyi tavsiye eden gençleri gördükçe midem bulanıyor.
serinin 3. kitabı buz ve ateşin şarkısı 3 - kılıçların fırtınası adı ile yine iki kitap halinde 7 mayıs tarihinden itibaren satışa sunulacağı duyurulan roman serisi.
--spoiler--
not today
--spoiler--
(bkz: cold winds are rising)
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=BdXZ_bzBrig
--spoiler--
jenerik müziğininin keman ile yorumu guzel olmus...

dinlemek icin : [http://www.youtube.com/watch?v=1yydcG9woWA]
2x5 spoiler'ları insana dur la hemen izleyeyim dedirtir.

--spoiler--
arya reyiz, sen de adam öldürmelere karıştın ya tamam.
danny hatun, sen o yanındaki adamı dinle, sen mantık evliliği insanı değilsin.
tyrion reis, sen git onurunla, zekanla savaşmak adına çabala dur, halk seni şeytani maymun diye diline dolasın. olmadı vallahi.
bran, inanıyorum ki senden iyi bir kral olur, ama daha güccüksün. acıcık bekle.
catelyn anne, sen var ya tam türk kadınısın. şanına yakışır hareketler yapıyorsun hep, ayrıca lady brienne'i kurtarman, ona akıl hocalığı yapman çok yerinde bir davranış. tebriklerim var sana buradan.
jon snow, sen hele bi otur soğuklan yeğenim. çok heyecanlısın. olmaz bu böyle. gerçi sen de haklısın, kızıl karı ak yürüyen doğurdu bildiğin. yani sanırım o bi ak yürüyen.
daha neler neler söylerdim de, ellerim ağrıyor bugün.
--spoiler--

ayrıca benim gibi isimleri aklında tutamayanlar için şöyle de bir harita var;

görsel
--spoiler--
an itibariyle beni dumur eden dizidir. an itibari dediğimde daha dizinin 5. dakikasıydı. sen git kara bir yaratık renly'i oracıkta öldür, olacak iş değil. 100.000 adam birden taraf değiştirip stannis tarafına geçti. çok garip şeyler oluyor. sonunda bran kral olacak diye korkuyorum. bekleyip göreceğiz bakalım. bu arada bastır daenerys.
--spoiler--
minik ejderhalar şimdilik pek bir tatlıdır.hiç büyümeyenlerinden olsa da alsak eve çakmak bulamayınca sigaramızı,ocağımızı falan yaksa diye düşündürür.ve tabi büyük hallerini de merakla bekledğimi söylemeliyim.fire is coming.
her bölümü film gibi olan dizidir. Sadece Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) için bile izlenebilir bu dizi.
sol framede görünce yeni bölümü erkenden mi yayınlandı diye kısa süreli heyecan yaptırmış dizi. sonuç hayal kırıklığı..
bağımlılık yapan, arya stark'ın ayrı bir dünya olduğu harika dizi.
jon snow, arya stark ve joffrey baratheon karakterleri efsaneleşen dizi. joffrey açık ara önde tabii...
bağımlılık yapan, ned stark'ın maalesef aniden dışında kaldığı harika dizi.
2x06 sı ingilizce olarak veya ingilizce altyazılı olarak gün itibariyle izlenebilecek dizi. hadi gözümüz aydın.
zamanında starklar ve dothrakilerin birleşmesini o kadar çok istiyordum ki acayip tamamlarlardı ama şu anda dothrakilerin kendine bile hayrı yok 10 kişi olarak falan geziyorlar. Go starks go.
dizi karakterlerinin sevişmekten savaşamadıkları dizi.

ulen haldır haldır sevişceğinize bi savaşın amk bu ne ya bakışmalar göz süzmeler falan pembe diziye döndü amk.
2.sezon 6.bölüm
jon snowa kız öyle bir sürtünüyodu ki kıvılcım çıkçaktı amk. neymiş soğuk siktir len ordan.

robb starkabimiz aşık oluyo orayı anladık ama amk bi savaşın ya savaşın yani.

greyjoy * nefes alsın yeter felsefesinin amına su kaçırmış kardeşimizdir.ulen insanın standartları olur amk.

daenerys targaryenbu sezon hala bir numarasını göremedik.ama ablanın talibi çok.

bu sezonu aylarca bekledim ama böyle sönük devam ederse yakında izlemeyi bırakırım bu da benim HBO ya restimdir.

ayrıca khal drogo karakterine yakın bi karakter yok bu sezon ona yanıyom hepsi bildiğin kancık.şöyle yiğit aslan gibi adamın boğazını tuttumu dilini kökten çıkarcak bi adama hasret kaldık.
son bölümde ihanetin ne demek olduğunu bir kez daha anlamamızı sağlamıştır. (bkz: theon greyjoy)

sibel kekilli'nin dizide dediği gibi,

--spoiler--
kimseye güvenmeyince hayat daha güvenli.
--spoiler--

ya da öyle bir şey demişti işte, ingilizce altyazılı izledik malum.
2. sezon 6. bölüm itibari ile joffrey şerefsizlik tacını kaptırmıştır.

--spoiler--
theon greyjoy a tabiki.
-joffrey şerefsizdir , adidir , godoştur ammma "starklara en büyük ihaneti kim yaptı?" diyecek olursak cevap kesinlikle joffrey değildir. ve hatta joffrey ihanet falanda etmemiştir. en baştan beri godoştu , starkları arkadan falan vurmadı bildiğin yüzlerine karşı çalıştı bununda nedeni starklara duyduğu öfke falan da değildi. bildiğin taht için yaptı.

-ama greyjoy... adam hayatı boyunca starklarla beraberken babası olucak godoşun 2 lafıyla gaza geldi bildiğin anakin skywalker gibin dark side a geçti.göt herif idam etti lan babası gibi gördüğü birini.

--spoiler--
s02e06 beklenildiği üzere sönük geçmiştir.
daenerys targaryen' göstermiştir ki; kendisinin eline bırak ejderha yumurtasını kaz yumurtası bile teslim edilmez, başka bir şey demiyorum.
güncel Önemli Başlıklar