bugün

olması gereken durum budur zaten. beni bugün manu maçında görenler bu fanatik fenerbahçe'liydi nasıl galatasaray'lı oldu diye düşünür heralde, o derece kaptırdım kendimi. lakin çıkıp da sahaya golü atamadım, sağlık olsun.
(bkz: evet)
galatasaraylı olmayan dolayısıyla taraftar olmayan kişilerdir.

ya arkadaş dünya nın neresinde vardır ezeli rakibi avrupa kupası'nda, zartt zurtta desteklemek.

ben galatasaray taraftaryım banane fenerbahçe'den. sırf kendi ülkemde desteklemek için aşık değilim ben sarı kırmızı armaya.şimdi bunları yazdık diye benim yurtseverliğim de sorgulanır küçük bazı beyinler tarafından ama nah sorgularsınız. futbold milli duygulara yer yoktur, olamaz. taraftarlık taraf olmaktır, ben eğer bir tarafsam en büyük rakibimin başarısız olmasını elbette dilemeliyim, bundan daha doğal bir hakkım yoktur bir taraftar olarak.

çok net belirtmek isterim ki ezeli rakibini bir yerlerde destekleyen zaten takım tuttuğunu zanneden bir insandan öte değildir.

taraftarlık taraf olmaktır, benim tarafım sadece ve sadece galatasaray'dır!
beklentilerin ötesinde bir durum...
tarafsız olsunlar ona da razıyız.
burada tecrübe konuşuyor;

http://i297.photobucket.c...ayiri/fransizyunanpi8.jpg
gönülden değil zorunluluk halini alan mesele

amk sanki sen ingilterede yada ispanyada yaşıyorsun da rakibinin avrupada başarılı olmaması için taşak geç

onlar 4-6 takımla katılıyorlar her sene zaten.adam rakibiyle istediği gibi alay eder

ama senin ülkende 2 yıla kadar varolan durum düzelmez ise şampiyon bile eleme ile katılacak şampiyonlar ligine

herkes kendine gelsin.destekleme ama köstek de olma.durum ortada..
hep böyle lafta kalır genellikle bu tür "sizi destekliyoruz" lar. niye? çünkü "sportmeniz" gözükme çabası vardır. maç bitip fenerbahçe yenilirse eğer, yine dalga geçmeler başlar.
Türkiyeliyiz. Bu Galatasaray'dan önce gelir benim için.
genelleme yapılmazsa sevinirim.
edit: kimseyi desteklemek zorunda değilim; sırf reklam yapıcam diye yalan söyleyemem.
onlar olaya "turkish tests" deyimiyle baktıkları için yarın fenerbahçeyi destekleyeceğim.

bizdeki gibi "man u size de nası koymuştu he he" diyenlerden olsalardı destek vermezdim tabii ki.
her ne kadar bilinçsiz, farklı değerlere saygısız, kibirli ve tepeden bakan fanatikler insanı bıktırsa da, tüm galatasaraylıları kapsamayan slogandır. evet, adım gibi eminim, bugün carrick gol atınca ayağa fırlayan fanatikler oldu, rakip takımlardan. hatta bazıları da şirket yöneticisi, evli barklı, '' olgun '' adamlardı. ( based on a true story )
bu herkes için değişen bir tercih olabilir. ancak ben hem bir galatasaraylı hem de bir türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım. fenerbahçe de bu ülkenin kulübüdür. marsilya karşısında, krasic ve stoch' un driplinglerini, kuyt' un jeneriklik gollerini, yarın sabırsızlıkla bekleyeceğim. evet, galatasaray ile dalga geçmeye devam edip sevinen fenerbahçeli bilinçsizler de olacak. önemli değil, fenerbahçe kazanırsa yarın çok sevineceğim.
kesinlikle öyle olması lazım. Ben koyu fenerbahçeliyim ama dün bende galatasaray maçında o kadar bağırdım hakeme sövdüm, sonuçta Türkiye' yi temsil ediyo...
http://massimomorattibugu...ftarlk-taraf-olmaksa.html
Marsilya karsisinda iki-sifir onde iken macin iki-iki bitmesiyle kendi takimimmis gibi kufredip yikildigim ardindan normale donup galatasarayli oldugum an.
Avrupa çok farklıdır, lig ile bir tutmamamız gerekir.
bunu diyen bunu da dedi: (bkz: #16938848).