bugün

heryerde türedi bunlardan.

bunlar görece eğitimli, çalışanları 2000 tlye çalışan beyaz yaka, çalışmayanları baba parasıyla yükek lisans yapan, akşam pubda gündüz starbucksta pelin,ece,özge kovalayan götverenler.

akp şöyle yea, suriyeliler böyle yea, askerlik choq sacmaa, imam hatipler ne yeaa, abi biz bu cahiller yüzünden bunu cekmek zorunda mıyız yeaa

diye su aygırı gibi gerim gerim gerinirler ama içinde yetiştikleri vatanı düeltmek adına tek bir faaliyette bulunmalar, yürüyüşe katılmazlar, siyasi oluşumlara girmezler, aktivistlere destek olmazlar, kanada büyükelçiliği önünde, isveç büyükelçiliği önünde yatarlar bu orospu evlatları, ama muhabbetler açılınca en sağlam muhalif bunlardır en akıllı, eğitimli, entelektüel adamlar bunlardır.

sizin ben cibiliyetinizi sikeyim arda turan sakallı, 2008 model 3.20 bmw siyle gezen amcık ağızlı özel üni bebeleri....

mevzu servet düşmanlığı değil, madem böyle asalak yaşayacaksın, ülke hakkında bi boka yarıyormuş gibi atıp tutma godoş...
Ülkemizde çokça bulunan türkçü arkadaşlarımızdır.

atalarımız bu ülkeyi bu toprakları hangi şartlar altında kazandı bu ülkeye saygı duymayıp giderseniz türkçülüğünüze zeval vermesin sakın?

Edit: ayrıca atalarımız olsaydı hak hukuk adalet ve daha birçok sorundan kaçmak yerine onlarla savaşırdı çünkü gerçek vatanseverlik bu, vatan için savaşmak. Savaşmak burada mücadele etmek anlamında kullanılmıştır silahsız yani.
Saniye durmam.
kiruna bölgesine gitmiştim kuzey ışıklarını görmeye. gölünü, ormanını, sakinliğini sevmiştim. hiç telaşları yok, hayat yavaş akıyor, acele etmiyorlar. istanbulun kargaşasından, sürekli bir yerlere yetişme telaşından sonra farklı bir deneyim olmuştu. kaçma olarak değerlendirmeyip sakinliği, soğuğu seven insanlar için keyifle yaşanacak bir yer.
fırsatım da var, imkanım da var, param da var.
ama gitmem bir yere.
neden gideyim?
bu ülke benim.
bu vatanın kurulmasında, bu devletin altyapısında benim çimentom var.
benim dedem meşrutiyet için, hürriyet için dağa çıktı 1908'de.
benim dedem izmir'e ilk giren süvarilerin başındaydı 9 eylül'de.
benim ecdadım kurşun attı, kurşun yedi bu vatan için.
yozgatta koyun otlatmıyordu benim dedelerim, konya'da buğday hasadı yapmıyordu.
bu vatan benim, bu ülke benim...
herkes gitse de ben kalırım.
dedelerimin, atalarımın kemiklerini sizlatamam ben.
bu ülkeyi terk ederek ciğeri 5 para etmez zibidilere bırakacak değiliz.

Kamon...