bugün

şampiyon olamayınca 'biz bu lig için fazla şerefliyiz ' diye mızmızlanan takım taraftarı hönkürmesi.
en çok da şu armasında ay yıldız olan tek takımız muhabbetine gülüyorum.cahil olduğunuz kadar komiksiniz de.
http://blog.milliyet.com....rimiz/Blog/?BlogNo=227210
Demirorenler kulubu ellerine almis hanedanliklarini kurma yolundalarken yapilan birkac cancanli transferin lafini edenlerden daha beter degillerdir. O transferler sizi onlara biraz daha bagimli kildi, daha da battiniz, siz ONu dusunun asi ruhlu koclar.
(bkz: yazar burda çok içerlemiş)
bu mallar beşiktaşın armasında bir türk bayrağı onun içinde de bir yıldız olduğunu bilmeyen mallardır.muhtemelen kerhane terkdirler.acıyoruz onlara da.vaktinde rıza çalımbaya kapıcı çocuğu pankartı açmışlardı ne çocuğu olduklarını yavaş yavaş anlıyoruz biz de.evet.
madem futbolda şampiyonluk önemli değil, diğer 2 büyük 2 yıldızını takınca kıskançlıktan 1959'dan önceki(ligimiz 1959'da başladı) 2 şampiyonluğu saydırabilmek için neden 1903 takla attınız? ben diyeyim genç hacıcan, ezik kalmayalım da 2.yıldızı takalım diye. gerçek büyükler zaten 3 yıldızlı şuan, siz bi 15 yıl sora görürsünüz 3. yıldızı adadashjdfasjdfasd. ne de olsa şampiyonluk önemli değil sizin için. puaahahhajdgasghdfasfdagshd.

daha dün yıldırım demirörene düz giden herifler 3 portekizli 1 ispanyol gelince yelkenler fora yapıp büyük başkana dönmüşlerdi. sora bik bik bejekalı duruşu derler. geeeeeeeeeeeeç.

her zaman 3. ve sallanmayan büyük olarak kalacaksınız kankuliler alın size ibodan acı gerçekler.
mallığa yeni boyut getirmeye çalışırken sıçmak.
hepsi tamam da ailton da yıldızsa hagi ye hoijdonk a carew w ayıp edilmiş.
bu mallar, şampiyon olmadıkları halde, şampiyonuz diye sevinen mallardır.
hem beşiktaşın başarılarını, büyüklüğünü kabul etmezler hem de takımlar şampiyonluklarla başarılı olur derler.şuan türkiyenin en büyük kulüplerinden biridir beşiktaş.e peki beşiktaş başarılı değilse nasıl tarihe geçebilmiştir?
akla ve mantığa uygun entryler girmeye davet ediyorum bazı renkli takım taraftarlarını.
sonuç şampiyonluk yani başarı olmadığı taktide futbolcu toplamanın sadece boşa para gömmek olduğunu bilmeyen zihniyettir.
son iki hafta fenerbahçelisi
son iki hafta beşiktaşlısı
son iki hafta galatasaraylısı

versiyonları pek çoktur. takımları şampiyonluğa ilerliyorsa onlardan iyi taraftar yoktur. yağmur çamur demeden her maça giden taraftarlardan çok daha gönülden oluverirler bir anda. sezon boyunca 3 maçını izlememiştir sonuçlarını dahi bilmiyordur ama en baba taraftardır bunlar.

lakin futbol şampiyonluktan ibaret değildir. şampiyonluğun sevinci bir gecedir. ertesi gün, iş yerinde geyiği döner ve sonra biter. yeni sezon konuşmaları 1 hafta sonra başlayıverir. bu döngü hep böyledir de zevk almayı bilmeli futboldan. ne lan bu böyle, futbolun tarihine ihanettir bu mallar.
ağır bir ifade şeklidir. alınmayın darılmayın sayın saygı değer beşiktaşlı kardeşlerim. madem futbol sadece şampiyonluktan ibaret değil resmi olarak 1959 yılında başlayan lig tarihinde kaç şampiyonluğunuz var? bunu neden soruyorum biliyor musunuz. çünkü türkiye futbol liginin başladığı tarihten önce sırf avrupada bizi temsil ettiniz diye kendi kendinize eklediğiniz ve bunu cümle aleme inandırmaya çalıştığınız 2 şampiyonluk var.

evet bana göre futbol sadece şampiyonluktan ibaret değildir ama öyle zanneden kişi de mal değildir.

not: ama o şampiyonluklar bizim hakkımızdı diyenler o tarihlerde şampiyon kluplere katılan tek türk takımının kendileri olduğunu zannetmektedirler. biraz araştırın bakalım o tarihlerde başka bir türk takımı daha katılmış mı?

sitemim sadece başlığı açana ve onu savunanadır. diğer beşiktaşlı arkadaşlarım dostlarım alınmasınlar.
üç düdüklerden herhangi birinin taraftarıdır. sürekli başarılarıyla övünürler. zaten başarılı olduğu için onlardan birini tutarlar. asil anadolu takımı taraftarı gibi değillerdir. 'iyi gününde kötü gününde hep beraberiz çünkü biz ankaragüçlüyüz' gibi bir tezahüratı yapan taraftarla nasıl bir olabilirler ki zaten. ya da isyan marşı'nı yazan göztepe taraftarıyla. 2. ligde binlerce insanı tribüne toplamayı başarabilen adana demirspor taraftarıyla.
benim karşı olduğum düşüncedir.ama maleef ülkemiz insaları bu düşünce hakim.

(bkz: haticeye değil neticeye bakıcan)
ailton ve kleberson da yıldızmış yeni öğrendik *. yahu saçmalamayın bir oyuncunun işi bitmiş olmasa türkiye'ye gelmez.. örnekleri çok: alex, carlos, quaresma.. türkiye'de yıldızları parlar o ayrı.. ama şunu kimse inkar edemez: bu ülkeye gelen en iyi yabancı oyuncu hagi'dir..
siz neyden ibaret sanıyorsunuz bilmiyorum ama futbol kazanmak için oynanır. kazanmak için oynanırsa zevk verir.
futbolun ruhunu 3 tane sikko transferle havalara uçmak sanan mallar varken laf edilemeycek kişilerdir.
bu mallar aynı zamanda büyüklük kavramını da kupa alma sanan mallardır.bu mallara en güzel cevabı ismini ağızlarına almaya korktukları süleyman seba vermiştir.ibne basının maldonadonun sessiz gidişini mehmet topuz un bonservis bedelini konuşmadığı gibi bu mallar da bazı gerçekleri konuşamaz.
sadece taraf tutan mallardır.amatör futbolla muhtemelen pek ilgileri yoktur.iyi birer seyircidirler ama futbolun ruhunu pek anlayamazlar.
mallığı kabul etmek de bir erdemdir.