bugün

Evet, futbol çok basit bir oyundur. Barcelona denen takım nihayet yıllardır savunduğum bu tezi özellikle bu sene kanıtlamıştır. O kadar kaliteli adamlara da gerek yoktur. Onu da 3-4 sene önce Chelsea kanıtlamıştı. Hayır efendim, başında Mourinho olmasına da gerek yoktur. Onu da 10 sene önce Faruk Süren kanıtlamıştır. Peki nasıl o top o kalaye sokulur. Düz mantık; 11 tane topu kaleye sokmaya yarayan ayak var, bunlar birbirlerine yakın ve birbirlerine pas verebilme açısıyla görebilecek şekilde oynayarak örgü örerler..Örgüde bazen ip kaçar, şiş kayar vs.. Lakin niyet kazak yapmaksa o örgü örülür, sonra da önünüzdeki kazaklara bakılır..Hayır bu oyunu oynayabilmek için birazcık PES falan oynamış olmak da kafidir..Zannım o dur ki Barcelona takımı oyuncuları her gün aynı takımda bilgisayara karşı PES oynayarak hazırlanıyorlar maçlara..Çünkü o da nihayetinde futbol ve o da kolay bir oyundur efenim..
zor oldğunu iddaa etmedik zaten basit ama yetenek ister.
zor olan basit oynamaktır.
cruyff'a göre; "futbol basit bir oyundur zor olan basit oynamaktır."
özürlü vatandaşlarımız için açıklıyorum;

futbol zor bir oyun değildir
kısa paslarla ve yanaşarak oynamak gerekir
pes oynayarak futbol öğrenilebilir demediğim halde öyle anlayası gelen at gözlüğü sempatizanları için; zaten futbolu bilen ve iyi de oynayan futbolcular pes oynayarak bu oyunun kaleye giden yolunda aslında çok zor engeller olmadığını görebilir (kısa paslarla oynamayı farkedebilir..aaaaaaa buldum mna goyim, doğru yaaa, biz niye böyle oynamıyoruz ki!..)
yine aynı at arkadaşlar için küçük bir not;
lütfen zamanı geldiğinde şut çekmeyi unutmayınız. (hayır, yazmadım ya; salak herif nasıl gol atıcaz sürekli pas atarak diyebilir bazı ruhuna dua ettiğim (!) arkadaşlar.

Nokta.