bugün

önümüzdeki 1 sene boyunca yapacağımdır, ekstra taktiklerinizi bekliyorum.
Kaslara dair her şeyi bilen, bu işin gerçek anlamda ilmini yapmış 2 ayrı uzman var ve biri şiddetle full body antrenmanlarını savunurken diğer çift bölge splitlerini savunuyor. Bir sürü örneği var bu durumun. Spora yeni başlayanlar kime inansın? Hangisine neden inansın?

Kendi tecrübemi aktarayım; 1,5 yıl full body çalıştıktan sonra çift bölgeye geçtim, çift bölgeden hacim olarak daha fazla verim aldım ben. Peki Önceliğimde daha fazla hacim mi vardı? Hayır.
Yalnızca gerçek erkeklerin yaptığı antrenman türü. Spora başlayalı 3 hafta oldu haftada yedi gün yapıyorum. Yağ oranım yüzde 19 ken başlamıştım 94kg(188 cm boy) kiloydum şu an 90 kiloyum ve güçlendiğimi biliyorum. Kaldıramadığım ağırlıkları kaldırabiliyorum acayip zindeyim. Ağrılarım antrenman sonrasından sabah uyanıncaya kadar sürüyor, öğleden sonra tamamen geçiyor.
zaman kaybıdır tabiki hiç spor yapmamaktan iyidir ama amaç kas yapmaksa bölgesel daha uygundur.
Full body calismak zaten israfdir.

Kendinizi yormaktan baska birsey yapmazsiniz.
değnek yutmuş gibi yürümek.

not: dişilerde işe yarayacağına inanıyorsanız, çok amerikan filmi izlemişsinizdir. bir artıdır. o kaa.
pump etkisi paha biçilemezdir.
sporu bırakınca şişen balonun sönmesi ile sonuçlanır. başıma gelen şey, 1 senede temiz hiçbir şey kalmıyor, hiç yapmamışsın sanki. ben az yiyip zayıflayanlardanım, bunun yemeye devam ederek şişko olan versiyonları da var.
Ne diyonuz aq.
türkçe konuş amk. full body miş yarım götmüş, ne lan bu? vücut mu geliştiriyonuz ingilizceyi mi?

bir eylem.
Yapilan isi tum vucut ile yapmak.
Misal yuzuculuk.
Eğer yağ oranı fazla ise size hocanız tarafından tavsiye edilen çalışma biçimi.
spora yeni başlayanlar için önerilen çalışma şeklidir. 6-8 ay sonra bölgesele geçilmesi tavsiye edilir.
arada bir mutlaka yapilmasi gereken calisma sekli.
"kasları geliştirmez aksine zayıflarsınız
kaslar çalışarak değil dinlenerek çalışır."

diyen arkadaşımı bir fitness salonlarına beklerim hayatta sevmem gitmemde kendi sporumu kendim yaparım ama bu cahilce entry silmesini öneririm.