1. 1.
  Fransa'nın başkenti Paris'de ve kısmende olsa diğer şehirlerde istihdam yasasına karşı çıkan öğrencilerin, hükümete karşı giriştiği olaylar zinciri. başbakan 26 yaşın altındakileri sebepsiz işten çıkarma izni veren bir yasayı meclisten geçirmeye çalışıyordu.
  ... zero95
 2. 2.
  sadece öğrencileri değil, 26 yaş altı işçi kesimi de içeren olaylar.
  ... indoor rain
 3. 3.
  hepimizin bi yerde hak verdiği olaylardır. ama işin garip tarafı, biz işsizlikten yakınırken, onlar halihazırda girdiği/gireceği işlerden çıkarılma "ihtimali"nden yakınıyolar.
  ... redwinemania
 4. 4.
  avrupanın genelinde kangren olmus doku gibi yayılan işsizlik dalgası cogu avrupa parlenmetolarını yeni yasa yollarına itmiştir ve bunların bazıları eski tasları yenisi ile değiştirip haklı incitmeden düzerek devleti karlı cıkarmaya calısmaktadır ve fransadaki ögrenciler uyanık bir kesim olarak bunu erkenden fark edip ayaklanmıslardır.
  ... karpuzkabugu
 5. 5.
  28 mart tarihinin genel grev ilan edilmesine neden olan olaylardır.
  3 milyon fransızın desteğiyle dün gece yarısı başlamış ve hala devam etmektedir.
  ... cikarinbeniburdan
 6. 6.
  leyla adında bir türk'ün de organizatör vb. olarak yer aldıgı
  istihdam yasına karsı cıkan ve sürekli büyüyen sorbon üniversitesinin tatil olmasına neden olmus olaylar
  yasa su anda chirac'da bulunmakla yasayı onaylama ihtimali yüksek görülmekte
  ... dopdop
 7. 7.
  bizim liselerimizdeki gençlerin polat abilerinden öğrendikleri vurdulu kırdılı taktikleri gerçek hayatta arkadaşlarına uygulamalarını dehşetle izlerken, fransa'daki gençlerin gelecekleri için grev yaptıklarını görünce valla bravo dedirten olay.
  ... gonulcelen
 8. 8.
  olayların güzel bi da; halkın da öğrencilere destek vermesidir.bizdeki gibi anarşik bunlar diyip geçmemişlerdir bu da güncel politikaya olan iligi göstermektedir ki; takdir edilesi ve tabiki özenilesidir.
  1 ... stirkof