bugün

daha neler göreceğiz acaba dedirten olaydır efendim. bundan böyle fransa' da ermeni soykırımı yok diyen hapis ve para cezasına çarptırılacak.
(bkz: fransa da soykırım yoktur demenin yasak olması)
her daim demokrasiden bahseden,düşünce özgürlüğünden bahseden fransa nın en büyük çelişkişidir.
bugünkü fransa nın yargısal temellerinin 1789 da atıldığını düşündüğümüzde o değerlerden ne denli uzaklaştıklarını gösteren oksimorondur. dünya düzdür diyebiliyorken ermeni soykırımı yoktur diyemezsin; ermeni katliamı vardır, soykırımı yoktur desen o da suç.

sarkozy gibi devlet başkanı seçersen böyle taşak oğlanı olursun işte.
ne kadar medeni düşündüklerinin göstergesi. *
insana maddi boyutu dokunmuyor, bu kadar büyük bir yalanı tüm dünyanın kabullenmesi ve gelecekte bizden beklenecek olan eylemler dokunuyor. Öncelikle insan hakları mahkemesi bizden küçük bir özür dilemememizi isteyecek. Eğer bu özür dilenirse, "Ben bu soykırımı yaptım." olarak kabul edilip, tazminat hareketlerine girişilecek ve beni asıl üzen konu burada başlıyor yani yavuz hırsız ev sahibini bastırıyor...
türk bakış açısını ermeni bakış açısını falan geçtim, düpedüz demokrasinin fransa'da bittiği andır.
özgürlük konusunda bölgesine ve diğer ülkelere ders veren fransa'nın sıçıp sıvadığı durumdur.
aşağılık bir karardır.
namuzsuzluğun zirvesidir.
bu türkiye'ye ders olsun.
hepsi, teknoloji üretmede geç kalmamızdan. dünya devi türkiye'ye hiç bir aşağılık bunu yapamazdı.
korede an itibariyle ağlamamak gibidir.
fransa, zamanında sana verdiğimiz kapitülasyonlar g*tünde patlasın dedirtir.
biz hala fransız devrimini kazıyalım çocuklarımızın beynine aman kendi tarihimizi anlatmayalım... bizden başka her ülkeyi mükemmel gösterelim tarih kitaplarında... sonra şerefsizler gelip tepemize sıçsınlar.
fransız ihtilali ruhuna,en temel evrensel haklardan olan düşünce özgürlüğüne tamamen aykırı,şam şeytanı sarkozy'nin son vukuatı olan uygulamadır.
düşünce özgürlüğüymüş, konuşmak bile istemiyorum, yok yada susmayagım o yasa sizin töbe töbe.
ulan sanki türkiye'de ifade ve düşünce özgürlüğünün tillahı var da fransa'ya çemkiriyoruz. orada yine alacağın ceza belli, "soykırım yok" dersen 45 bin yüroyu bayılıyorsun. ama burada, ülkemizde "ermenilere yapılan soykırımdır" diye düşünceni açıkladığında öldürülür müsün, süründürülür müsün orasını bir allah bilir artık... örnek isteyen var mı? hrant dink... senin ülkenin cumhurbaşkanı kendisine "ermeni" dendiği için hakaret davası açıyor, nerede yaşıyorsun bak bi, ona göre değerlendir olayları...
yaptırım olmazsa her şeyi yaparlar. son olarak gömleklerimi pierre cardin yerine hatemoğlundan aldım.kalite ise kalite isim ise isim. %100 pamuklu hemde. peki siz hangi malları boykot ediyorsunuz? yazmaya gelince ulan 2 satırda biz yazalım oh ne güzel.
bana göre paris ten aşağı kasımpaşa durumudur. ermeni diasporasının açlıktan gebermekte olan halkını ileride almayı düşündüğü tazminatlarla kurtarma senaryosunun 2. perdesidir bu durum. ilk perde de orhan pamuk gibi kendisini aydın zanneden bir dingil in açıklamalarıyla birlikte ermenilerden özür diliyoruz diyen diğer dingiller korosunu dinledik perdenin sonuna doğruda amerikan senatosu kararını gördük. bundan sonra önemli olan ülkenin dünya sahnesinde bu karara vereceği cevaptır gerisi fasa fiso.