bugün

bunu yapan kişi olayı fazla abartmış olup. fm de yönettiği takım olan chelsea yi almak için bizzat abramoviç ile pazarlığa tutuşmuştur.
ayrıca bu kişi odasında, evdeki vazolarla kupa merasimi düzenler.
şampiyonluğu kaçırınca üzüntüden 3 * gün odasından çıkmayacak olan kişinin yaptığı eylemdir.
sokağa indiğinde harıl harıl kavga çıkartacağı rakip takım taraftarı arar, ama bilmez ki elin goteborg taraftarı ne gezer beyoğlu sokaklarında...
halflife serilerini bitirip sokakta hev suit' li freeman gibi yurumeye benzeyen sevinc ritueli. elimde bir de gravity gun varsa demeyin keyfime.
uzun süre ara verdikten sonra performansımı koruyamadığımı gözlemledim. ilk şampiyonluğumda yapıcam bunu. na buraya da yazıyorum.

tanım; fazla duygusal fm oyuncusunun yapacağı aksiyon.
(bkz: anlatılmaz yaşanır)

etraftakilerin anlamsız bakışları arasında "şampiyon ülen!" diye bağırmaktır. yanınızda arkadaşlarınız varsa bir yere kadar mantıklı karşılanabilir, karşılıklı tezahüratlar yaparsınız.

bundan önemlisi, evde küçük kağıtlar parçalayıp şampiyonluk anında havaya fırlatmaktır.

(bkz: yapılmışı var)
(bkz: seni çılgın hadi oradan)
(bkz: güldüren yalanlar)
-oyun çok gerçekçi hacı.. söyleminin sahibi er veya erbaş kişinin , gerçekçiliği pekiştirmek amacıyla yaptığı eylemdir.
bu kişi, 5 milyon euro'ya kontrat yenileyince; ''baba merak etme, o çok istediğin arsayı almamamamız için bir sebep yok artık'' diyendir de ayrıca.
(bkz: exit fm and return the real world)
ciddiye alınmazsa olacağı budur.
şampiyon yapılan takıma ve yaşanılan yere dikkat edilmezse ürkütücü sonuçlar doğurabilecek harekettir. özellikle aralarında ezeli rekabet veya husumet olan kulüpler söz konusuysa. örnek:

bursa'dayken beşiktaş'ı şampiyon yapmak.
göztepe'deyken karşıyaka'yı şampiyon yapmak.
trabzon'dayken fenerbahçe'yi şampiyon yapmak.
vs...
fm'de sampiyon olunca sevinçten ağlamak olarak da devam edilebilen bir eylem olabilir. hatırlıyorum da fenerbahçe'yle uefa kupasını hilesiz 4 senelik çabamla(oyun süresi olarak) aldığımda, dışarıda sokakta dolaşırken herkes bana selam veriyor gibi hissedip, başı dik gururlu bir şekilde yürüdüğümü hatırlıyorum.
gerçekle oyunu karıştıran insandır.

örneğin arsene wengeri görevinden edip arsenali şampiyon yapıp ''we are the champions'' eşliğinde şampanya patlatanları vardır.
fm'de galibiyet rekoru kırıp sokağa inmek gibidir.
zevk vermez. ama şununla şampiyon olunca insan değil sokağa inmek tura çıkası geliyor.

(bkz: goalunited)
3-0 geriye düştüğüm chelsea maçında kanat oyuncumu forvete çekip hızıyla arka arkaya 5 gol attığım anda yaptığım eylem. şampiyon olsaydım sokağa değil inmek işerdim.* *