1. 1.
  hollywoodu ile olsun çizgi filmiyle olsun amerika'nın hafızama yerleştirdiği yiyecek.çocukların beslenme çantasının olmazsa olmazıydı.baba öğle yemeği için çantasına atardı bir tane,evin teenage i çıkarken alırdı annesinin ısrarlarına dayanamayıp yiyerek giderdi.özenirdim lan hep. ama olsun bizim de yoğurtlu ekmeğimiz vardı.
  4 ... rc cola
 2. 2.
  hiç bir şeye benzemeyen ama besleyici materyal.
  (bkz: döner)
  ... friday night
 3. 3.
  bıkmadan hergün yenilesi lezzet küpü.
  ... dildilpakistan
 4. 4.
  eskiden hergün yediğim, artık haftada bir yediğim nutella dan daha lezzetli şey. vişne reçeli ve kahveyle nirvanaya çıkar.
  1 ... wamad
 5. 5.
  amerikan filmlerinin vazgeçilmez klişesi.
  ... budapest express
 6. 6.
  o zamanlar ne olduğunu anlayamadığım alüminyum folyoya sararlardı bunu. o metal gibi kağıdı hep merak etmiştim.
  ... acaibvegaraib
 7. 7.
  fıstık ezmesi kısmı kahvaltının olmazsa olmazı olan şey. benim yaptığım şey tam olarak sandviç değil hem sandviç ne yaaa! ekmekleri küçük küçük kırıp üstlerine sürüp yiyorum. bir oturuşta bir kavanoz bitiriyorum afiyetle. hepiniz böyle yemiyormusunuz lan saklamayın.
  ... peeppe peeppe cok uzuluyor
 8. 8.
  berbat sandviçtir.
  ... kromozomcusizofren
 9. 9.
  Nefis sandviçtir. Sandviç ekmeklerini* tost makinasına koyup 5 dakika bekliyorsunuz, ısınsın ama çok kızarmasın. iki ekmeğe de fıstık ezmesi sürüp ince ince dilimlediğimiz muzu aralarına koyup bayıla bayıla yiyebilir, bu amerikanların varmış bir bildiği diyebilirsiniz. Duyduğuma göre çikolata sosu da koyunca daha güzel oluyormuş ama daha denemedim.
  ... the girl who lived