bugün

(bkz: türk kardeşi savaşırken satış koyan arap)
duygusuz, his yoksunu insanların oluşturduğu kitledir.
yapılan saldırılar her insan olanın içini acıtsada ülkede bu kadar sorun varken bi gazze'mi kaldı ulan diye adamı çileden çıkaran saçma sapan dinci zırvaları.
millet aç, ekonomik kriz kapıda, terör ivme almış derken bu ülke insanın çokta umrunda sanki gazze veya başka yer.

lakin ondan öte 7 yıldzlı otellerinde keyif çatan araplara tek kelam etmeyen bu zihniyet ne gariptir kendi ülkesinin insanlarına aslan kesilir.

iyi bari ülke olarak süresiz yas ilan edelim.
eee tabii bide siyonist madalyalı akp'yi de bu durumda sınır dışı etmek.
ama dincilerin işine gelmez bu.

di mi. ?
sen, ben, o, bir diğeri, öteki, herkes, hepimizdir.

hayat seyrinde akarken, yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen yiyoruz, içiyoruz, uyuyoruz, işimize gidiyoruz, yeri gelince gülüyoruz.

ama bir yanımız hep acıyor bunları yaparken.

yemek yediğimiz sırada filistin'de ekmek bulamayan bir çocuk geliyor aklımıza, boğazımıza dizildiğini hissediyoruz.

sıcacık yatağımıza yattığımızda, üzerinden füzeler geçerken huzurlu uykuyu unutanlar geliyor aklımıza, uykumuz kaçıyor.

güldüğümüz sırada, an itibariyle ölen, yaralanan masumlar, çektikleri acılar geliyor aklımıza, ağlamaya başlıyoruz.

biri "nasılsın" diye sorduğunda "iyi" demeye varmıyor dilimiz. idare eder deyip geçiştiriyoruz.

sahip olduklarımıza şükrederken, filistin halkının da sahip olabilmesi için dua ediyoruz.

"insan" olmayı başarabilen her türk gibi.

duyarsız kalabilen, hiç bir şey olmamış gibi hayatı aynı seyrinde yaşayabilenler, hangi milletten olursa olsun, insan olmayı kavrayamamış mahluklar olarak alıyor yerini, bir gün hesabını vermek üzere..
Benzer bir başlıkta yorumumu yapmıştım ama gördük kü insanlar bu konuda hala tatmin olmamış ki başlıklar aynı konu üstünde yoğunlaşmış, devam ediyor.

Evet filistin'de insanlar ölüyor, anasının babasının doyamadığı yavrular ölüyor hiç günahları yokken. Üzülmüyor muyuz? üzülüyoruz elbet. Elbette bir dakika için bile olsa o haberleri izlerken kendimizi o insanların yerine koyup üzülüyoruz. Kan içindeki bebek cesetlerine bakıp gözlerimiz doluyor. Kimisinin yüzünü bir yakınımıza benzetip korkuyoruz belki ya burda olsaydı bu olaylar diye.

Ama bu olaylar devam ettiği sürece bu hüzünle mi yaşamak zorundayım ben? Kendimi hayatın zevklerinden mahrum mu bırakmalıyım? Elbette güleceğim , elbette sevineceğim. Ateş düştüğü yeri yakar , biz sadece uzaktan seyredip biz süre üzülüp sinirlenir , birşeyler yapılmasın bekleyebiliriz o kadar. Kimin ne zaman ne yaptığı, nezaman güldüğü ne zaman eğlendiği kimseyi ilgilendirmez. diğer başlıktaki entryde de söylemiştim şimdi de söylüyorum. Bu eğlenme olayına çok karşı olanlar gitsin de bugünlerde yapılan düğünleri bassın o zaman.

Sözlüğü duygusal gayler basmış ya da milletçe işsiz kaldık nereme çomak soksam diye düşünüyoruz?
(bkz: türk kardeşi ölürken de gülebilen türk)
valla tamemen anlamsız içerik yoksunu duygu sömürüsü bir başlık..

savaşın diyen biz değiliz. israile toprak satan bzi değiliz. ingilizle bir olup kudus kalesini basan biz değiliz.

Adam olun savaşmayın
türkün tek dostu türktür arkadaş bunu bilir bunu söylerim.malezyalı kardeşim ağlıyor, somalili müslüman kardeşlerimin götü muz çiğniyor neymiş arkadaş bu filistin sevgisi.yoksa açlık ve sefalet altında bildiğiniz tek müslüman toplum filistin mi ?
(bkz: filistinli kardeşi ağlarken gülebilen türk)
solcular israile karşı filistinin yanında olduğu dönemde onlara allahsız goministler diyen büyük müslümanları gören bir ülke için çok hafif bir başlık.
iyi yapan türk'tür. o türk sesini çıkardı, bağırdı, çağırdı. gerici dediler. hak savundu, yobaz dediler. devletin adım atmasını istedi, devlet laikçi insancıkların rahatı bozulmasın diye israil'e savaş açmadı. tsk'dan yardım istedi ama tsk zaten .. neyse! evet iyi yapan türk'tür. deneyebileceği her yolu denemiştir. ama bu halk kafirse o vatandaşın da yapabilecek bir şeyi kalmamıştır. anca hayır kurumlarını arar, filistin'e yardım yapar. savaşa gidemez.
aynı zamanda, ıraklı kardeşi ağlarken kahkahalara boğulan, afgan kardeşi ağlarken gülmekten gözleri yaşaran, doğu türkistanlı kardeşi ağlarken karnına kramplar giren, pakistanlı kardeşi ağlarken artık altına kaçıran türktür.
o filistinliyi kardeşi olarak görmeyen türktür.

nerden kardeşim olmaktadır o filistinli? ben kendi öz kardeşimin, yeğenimin, teyze oğlumun derdine çare olamazken, ne kadar skimde olabilir filistinli "kardeşim"?

umrumda değil filistinli, kardeşim falan da değil. gülemiyorum zaten ben, derdim başımı aşmış. bir filistinli kaldı zaten dert edeceğim. hasstir...
(bkz: surat asmak hakkımız)*
vakt-i zamanında osmanlı ağlarken, ingilizle işbirliği yapan filistine ne ağlanır, ne de gülünür.
allah yardımcıları olsun, şimdiki filistinliler, zamanında dedelerinin yaptıklarının cezasını çekiyorlar.
Filistin'de kardeşi olmayan Türk olabilir.
filistin türklere isyan edip mescid-i aksa'yı yahudi ve ingilizlere satarken kahkahalar atıyordu, ingilize esir düşmüş türk askerinin karnını deşip altın var mı? diye bakıyordu. o kadar hain bir millete ağlamak aptallıktır. daha beter olsunlar.
bütün müslümanlar kardeştir düşüncesiyle oluşturulmuş insan modelidir. ama olaya bu açıdan yaklaşırsak boku yememiz yakındır. çünkü en gelişmiş müslüman devlet türkiyedir. e durum böyle olunca herkese yardım etmemiz gerekmektedir.*
arapları kardeşi olarak gören birinin tüm türk'lere söylediği laftır.
(bkz: türkün kardeşi türktür)
güncel Önemli Başlıklar