bugün

orta doğu'da onlarca yıldır süren zulmün bir an önce bitmesi, bitmese bile hafiflemesi için filistin'in elini güçlendirecek kararlar bütünüdür.

(bkz: ileride buralar çok değerlenecek)*
(bkz: ben evet diyorum) *
tarih bilgisi 0 olan bir toplumun aptalığıdır. filistine zulüm mülüm yoktur. israile zulüm vardır. yılardır israile saldıran kim araplar değil mi saldırdıkça dayak yiyip güçsüzleşen kim yine araplar. ee şimdi ecınacak duruma geldiler diye vay efendim zulüm görmüşler bunlar sanki diyor bazı can ciğerlerim. israile karşı 2 tane savaşı babamlar mı açtı afedersin? israil devleti kurulurken filsitin neden aynı ölçüde toprağı kabul edip israille yan yana devlet kurmayı kabul etmedide savaştı terör yaptı her boku dnedi. ve şimdi birden tamam ben devlet istiyorum diyor komedi değil mi? hamas hala israili tanımayan isriali yok etmeyi anayasasına koymuş bir terorist örgüt. bunların yuvası gazzeye sen sanki disneyland muameslesi yapcaksın. vay yazık bilmene. acıma yetime gelir koyar götüne bu kadar basit bu hale israil getirmedi onları kendi kinleri nefretleri getirdi gebersinler.
israil yanlısı yazarların viyaklamasına sebebiyet verecek, dört gözle beklediğimiz hadise.
filistin sadece hamas değildir. israil i desteklemekte insanlık ayıbıdır. kesinlikle tanınması doğru bir harekettir. başbakan dediği için değil.(partilisi değilim)
-israil kürdistanı tanır.
-israil artık el altından değil açık açık destek verir.
-bizim başbakan ise yukarı yeni guanadaki madencilere destek için gider. kendi milletinden ölünce bu işin kaderi bu der geçer.

savaş çıksa zaten ortada komutan kalmadı hepsini hapse ata ata... bizi artık uzman çavuşlar kurtarır.
israili desteklememek insanlıktan çıkmaktır. biraz tarih okunursa tabi.
(bkz: olmayacak duaya amin demek)
şu an tanınması israil'e yarar, filistin halkına zararlıdır. bugün filistin devleti hamastır ve bu haliyle tanınırsa zaten radikal islamcıların hafızalardan silmek istediği filistinli azınlıklar tamamen yok olacak ve filistin aynen afganistan taliban'ı gibi olacaktır. akp diktasındaki devlet ne kadar türkiye ise hamas terör örgütünün idare ettiği devlet de o kadar filistindir ve israil devletine orta uzun vadede filistin topraklarının daha fazlasını yutmak için koz verecektir.

60lı ve 70li yıllar filistin kurtuluş örgütü tarihçesini bilmeyen meseleyi anlayamaz. önce fiilistinli hristiyan araplar ayıklandı sonra modern filistin dinamikleri yokedildi en sonunda ortalık bu hamas denen taliban çakmasına kaldı.

endişeyle izliyoruz.

not: recep efendi hayırlı bir iş için ağzını açar mı sanıyorsunuz a saf salak yurdum insanı.

not2: israiilin emir eri, amerikanın rehinesi pederlerinin tosuncukları cemaatin filistini israil'in kucağına attığını bilemeyecek kadar cahil ya da süzme orospu çocukları herhalde. din kardeşini siyonizme domaltmanın başka özrü yok.
ben şuan ki koşullarda gerçekleşme ihtimalini çok düşük buluyorum eğer israil filistin devletinin tanınacağını bilse türkiyeden on milyon kez özür dilemişti.
hamas'ı terör örgütü sanan laikçi liselilerin istemediği hadisedir.
kürdistan filistinden evel kurulacaktır kannatindeyim. baya gülerim o zaman.
şeyh ahmed yasin'in yıllarca siyonist köpeklerle savaşmasının nedeni, sen rahat uyu büyük insan dedirten ve geç kalınmış bir olay.
er yada geç gerçekleşecek olan durumdur, zira karşılarında türk yoktur, aksine yanlarındadır, bizim hainlerle bir tutulmaları ne salaklık, müslüman olmaları, bizimkiler gibi köpekçe yaşamayı engeller, 50 yılda sürse devletlerini kurarlar, bizdeki köpeklerde salyalarını akıtarak bunu seyreder.
Başbakanımızın ve dışişleri bakanımızın, son günlerdeki tekerlemesi...
ak partinin bundan nemalanıp oy kazanacağını düşünmeyen/düşünemeyen bir yazarın ilginç fikriyatıdır.
kusura bakmayın ama sözlükte korkunç bir gerizekalılık yada provakasyon yaşanmaktadır.

1- filistinci tayfa aynı zamanda türkiye cumhuriyeti düşmanı, osmanlıcı, abdülhamitçi.

2- hiç sevmem ama adülhamit bile en büyük kazığı filistinlilerden yedi. abdül'ün tüm karşı gelmelerine rağmen o hayran olduğunuz araplar, topraklarını yahudilere sattılar.

3- 1. dünya savaşında ingilizlerle işbirliği yapıp osmanlı'yı orta-doğu'dan attılar. nice askerimiz bu kalleşlik yüzünden can verdi. askerlerimize yapılan işkenceler ayrca uzun bir konu. (yazılacak)

4- arap-yahudi anlaşıp osmanlıyı oradan atmış. alan-veren razı. size ne oluyo şakolar?

gelelim günümüze; hep kazık yediğimiz onlarca arap devleti bir israil'e karşı gelemiyorsa?

ulan şakolar çok mu istiyorsunuz filistin? gidin savaşın ama satarlar sizi. kendileri halletsinler diyecem ama sonu tosun paşa olmasın? (bkz: tutmayın küçük enişteyi salıverin gitsin)
katil ve zalim israil bile devlet olarak tanınıyorsa, mazlum filistin'in devlet olarak tanınması geç kalınmış bir karardır. arap düşmanlığı yapacağım diye, israil seviciliği yapan zavallılara inat tanınmalıdır. bunu yapacak hükümet, abede'nin ortadoğu taşeronu, abe'nin kapıkulu, israil'in gizli ortağı akepe hükümeti olsa bile, tanınmalıdır.
dünyayı yöneten siyonizmin hakim olduğu israilin böyle bir şeyi gündeme bile getireceğine inanmıyorum. filistin başvuru yapar ki yaptı unutulur gider. olur ki israil bunu kabul ederse o zaman tayyip erdoğanın oyları artar. o zaman israilin neden filistin devletini kabul ettiğini ben anlarım. peki ya zeki türk milleti ?
Aslinda 50 den fazla dini Islam olan ulke varken bir bayraga daha gerek yok. Eger muslumanca dusunursek bizim amacimiz Filistin yada Kudus'teki Kutsal Topraklar uzerinde hak iddia eden Israil'i oradan defetmek olmalidir. Nitekim Israil Devleti yaninda sozde bagimsiz bir Filistin Devleti kesinlikle dusunulemez.
afedersiniz ama hiç de sikimde olmayan olaydır.ister tanınsın ister tanınmasın isterse hepsi ölsün bana ne lan.
filistin'in kurulduğu yılda gerçekleşen durumdur. gaspçı, işgalci siyonistler ise filistin devletinin terör örgütüdür. israilin devlet olarak tanınması da kabul edilesi iş değildir.