bugün

"allah gecinden versin", "allah bizim siyasilerden alıp ona ömür versin" denilecek kadar düzgün bir insanın ölümü. ama kendisinin de dediği gibi "düşünceler ölmeyecektir."
basligi gorunce gercek zannedip sok gecirmeye sebep olabilecek, mumkun oldugu kadar gec olmasi istenen durumdur.
yaşayan son efsane'nin ölümü olacaktır. peki abd rahatlayacak mı? hayır. hugo chavez başlarına bela olmaya devam edip bizleri mutlu edecektir.
forbes dergisi nin hakkındaki iddialarına ;

"Benim bütün servetim, Bay Bush un gömlek cebine sığar!"

"Birleşik Devletler eğer sözü edilen servetimin varlığını kanıtlarsa görevimden istifa edeceğim. Herkesi, öncelikle de Bush u, Birleşik Devletler in güvenlik örgütlerini, dünyanın bütün bankalarını bunu kanıtlamaya çağırıyorum. Eğer yabancı bir bankada 900 milyon ya da bir dolar hesabımın olduğu kanıtlanırsa görevden ayrılacağım. Forbes dergisine de, Washington tarafından şahsına, dünyanın en çok suikast planlanan lideri olduğumu yazmasını salık veriyorum."

şeklinde cevaplar vermiş sosyalistin ölümüdür.

ve fakat,

--spoiler--
düşünceler ölmeyecektir
--spoiler--
düşünceler ölmeyecektir'in sahibi ve bir diktatörse, bende böyle diktatör istiyorum diyeceğim insan. george bush'un "fidel castro'nun ölmesini istiyorum"una karşılık "düşünceleri öldüremezsiniz sayın bush" diyecek kadar da ayar verici, zeki bir büyüğümüzdür.
sol frame'de görünce ''sende mi fidel' diye düşünmeme neden olan başlık.
öldüğüyle ilgili sadece fidel castro öldü mü? başlığıyla tek bir metin yayınlanmış, bu da internet sitelerine dağılmıştır. asparagas olmasını ümit ettiğimiz, (ki büyük ihtimalle öyle) haber.