bugün

Merhum BBP genelbaşkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun validesidir. Her ana gibi oğlunun vefatına üzülmüştür. Acısını paylaşanlar olduğu gibi devrik reisin ölümü karşısında kendisinin üzüntüsünü paylaşmayanlar da olmuştur. Onlara göre Hitler'in de bir annesi vardır ve eğer intihar ettiği güne yetişebilseydi üzüleceği muhakkaktır.
yirmi küsür saattir haber alınamayan oğlundan iyi veya kötü haber bekleyen, ana.
ahmet'in de annesi, ruhi'nin de elmas'ın da! evladı adam olsa da annedir, katil olsa da!

ona söven kendi anasına söver.

edit ; ha ''yok o benim anam değil'' diyenlerin de mutlaka bir annesi vardır ve elin ağzı torba değil!

tanım : muhsin yazıcıoğlu'nun annesidir.
annedir anne. yuh be bu kadar da olmaz bir anneyi bile sen üzülemezsin senin oğlun ölümü haketti diye burda böyle rezilce ifşa etmek insanlığınızla bağdaşıyorsa biz sizinle aynı havayı soluduğumuza mı aynı gezegeni payşatığımıza mı yanalım bilemedim.allah sizin annenize yaşatmasın dilerim.
ne tür psikolojik sorunlarla dolu çocuklarla aynı ortamda bulunduğumuzu bize gösteren bir "anne". bir evlat için annenin, bir anne için de evladın ne anlama geldiğini bilmeyen hasta kişiler tarafından "oh oğlun geberdi, üzülme boktu zaten" gibisinden şuursuz bir şekilde çamur atılan kadındır. ulan pkk'lı leşlerin anaları ağıt yaktığında bile benim içim fena olur, çünkü bilirim ki o oğlunun terörist olmasını istemezdi, terörist bile olsa oğlu onun gözüne "kuzuydu". siz nasıl bireylersiniz ki evlat acısı yaşayan bir insana böyle saçma salak ithamlarda bulunursunuz? afedersiniz de böyle kutsal mevzuları da ayaklar altına alıp insanlıktan çıkacaksanız, s.çayım yapacağınız siyasi muhabbete...
herşeyden önce o bir annedir. çocuk sahibi olmanın ne demek olduğunu bilmeyip ona ağlama diyen, belli bir ideolojiden olup da * insan olamayanların aksine o sadece bir annedir.
ideolojik olarak bir insanı sevmeyebilir görüşlerine düşüncesine katılmayabilirsiniz ancak söz konusu durumda kendi evladınız olsa ne yaparsınız? oğlunuz, anneniz, babanız aynı durumda olsa siz ne yapardınız? muhsin yazıcıoğlu kimisine göre eli kanlı katildir kimisine göre kahramandır. kimine göre ise adam gibi adamdır. ancak annesine göre "evlat"tır ve daha da ötesi yoktur. bir insanın annesine "onun için ağlama" demek nasıl insanlık dışı bir düşüncedir. başka bir şey diyemiyorum.
yaşadığı son 21 saatin içerisinde milyonlarca dakika saklı bir annedir.
yüreğinin yandığını televizyonda görünce üzüldüğüm anadır. kimin annesi olduğu fark etmez oğlunun ideolojisinin ya da isminin uğur ya da muhsin olduğu da.insanın canınında bir parça gitmiştir çünkü.
anadır. dünyadaki en büyük acının evlat acısı olduğu söylenir. allah sabır versin. hala umutlar var olsa da helikopterin düştüğü yeri iyi bilen biri olarak zor çok zor.
su an heberleri okurken fotografini gorunce gozyaslarimi tutamadigim annedir.
cocugunuz buyumus ailesi olmus, yasi ilerlemis, ama gel gor ki senden once olme ihtimali var.
ehli namus annedir. çanakkale ye şehit olsun diye oglunu kınalayıp gönderen anne gibidir.

not: burada muhsin yazıcıoglu gibi bir yigidi dogurmuş elleri kınalı namus timsali bu güzel insana hakaret edenlere kızmayın, zira onların sucu yok.suc onların böyle bir anneye sahip olamamasından kaynaklıdır. bu öyle bir namustur ki, hamileligini bile uluorta daracık şeylerle ortaya döken annenin evladının sonuclarını görmekteyiz.
siz sokakta gördügünüz her iki ayaklıyı insan mı sanıyorsunuz, elbet dogdugunda hepsi insandı ama ya sonrası..
bir ananın ölmeden evvel en son tatmak isteyeceği acıyı, 87 yaşında tatmış anadır. evlat acısı ile yanar şimdi içi. ne acıdır onun için, ne kötü bir şeydir bu. demek kaderin de evladının ölümünü görmek de varmış, o acıyla toprağa gitmek de, oğlunun toprağına bir kürek dolusu toprak atmak da varmış. allah sabır versin diyorum, dayanma gücü versin sana. kimbilir için nasıl yanıyordur şimdi. o çizgiler dolmuş, bir dolu hayat geçirdiği belli olan yüzünden dökülen yaşlar anlatıyor her şeyi. ah be anam, düşmanıma bile layık göremiyeceğim acıyı sen tattın şu yaşında. ''keşke öleydim de görmeyeydim'' diye inliyorsundur. canım teyzem... ne denir ki daha bu acı üstüne? resmine bakamıyorum, o haldeyim şu an...

(bkz: hayatın ne kadar ibne olduğunun anlaşıldığı anlar)
kendisine ve kazada hayatını yitiren diğer insanların yakınlarına baş sağlığı dilemekten başka yapılacak bir şey yoktur. Hiç bir anne - baba evladının öldüğünü görecek kadar uzun yaşamamalı.
fidan gibi oğlunu kaybetmiş fidan. dua etsin oğluna o temiz yüreği ile.
bu yaşına, uzun ömrüne bir de evlat acısı katmıştır. çok zordur durumu. evlat acısı en büyük acıdır. bundan büyük bir acı bilmiyorum. düşmana bile layık görülmez.

allah büyük, çok büyük sabır verir inşallah kendisine.
övünmesi, gurur duyması gereken bir annedir. adam gibi bir evlat yetiştirmiştir. Başı sağolsundur.
insan üzülmeden edemiyor. zira bir annenin, oğlunun ölüm haberini alması kolay değil. ölüm zaten kolay değil. ama demiyor mu, 'o iyilerin iyisiydi' diye. ah be annem, bilsen ki oğlunun ellerinde kimlerin kanı var. kimleri senin gibi evlatsız bıraktı. kimleri anasız babasız bıraktı. kimlerin üşümesine neden oldu, bir aralık ayında öldüğü il sınırları içerisinde. keşke bilsen...

yada bilme. daha üzülme. bırak melek san evladını. ama üzülme. üzülmemek elde mi? keşke elde olsa. biliyorum ne desek boş sana. oğlunu kaybettin. başın sağolsun.

ama cennete gitmek için o kanları silmek gerekmez mi?
yigit olmak öyle hüner ister ki, herkes yigit olamaz. birazda kaderdir yigitlik, delilikle arasında kıl kadar çizgi vardır, korku yoktur yigidin gözünde, kalbinde hesap yoktur, hani o büyük şair demiş ya, "kim var diyince ardına bakmadan ben varım diyecek bir nesil", rahmetli necip fazıl ın yigit tarifidir işte.

yigit olmak için, namus timsali yeşmaklı bir anadan dogmak gerekir en fazla, namus ki, sacının telini kimse görmemiş, iffet ki, ugruna can alır, şahin bakışları ile hem iffetini korur, hem dogurdugu yigidini. 5 yasında henüz allahını ögretir, peygamberini ögretir, hakkı ögretir, vicdanı ögretir.

o öyle bir ana olmak ki, evladın tırnagı kırılsa, acısını cigerinde köz hissetmektir. yigit olunmaz ki dogulur, yigit olmak için hem önce insan olmak lazımdır, namus bilmek..

hem öyle namus bilmek lazım ki, başkasının namusunu kendi namusu gibi bilmek öyle dikkat etmektir, öyle bir imanla davranabilmektir, açık pencereden bakmamaktır mesela, kaldı ki bön bön magazin izlemek şöyle dursun..

yigit olmak için belki ilk şart allahı bilmketir, allahı bilmeyen vicdan sahibi olamaz.

yigit olmak öyle her babayigidin harcı degildir, basit bir korkutma ile milletini satana, iki gün sonra şerefsiz pezevenk dedirtir allah, milletinin önünde, ama, 28 subat "bilirsiniz sayın genel başkan, kanasların menzili iki kilometre" diye el altından tehdit savuran, milletini kimlere sattıgını, erbakan ın bir kaç gün önce açıkladıgı, kör göze parmak ortaya çıkan abd dışışleri belgesinde de ayan beyan ortada olan şerefsiz, onursuza, "binayı terk etmek için 2 dakikan var, elinden geleni ardına koyma" diyebilmektir.

bir yigit gibi yasamanın en büyük cefasınıda yine kendisi gibi yigit analar çeker, namus timseli yasmaklı anam fidan yazıcıoglu gibi 84 yasında yüregine köz gibi evlat acısı daglarda gıkı çıkmaz, yavrusunun emanetini çok sevdigi allah ına teslim etmenin onurunuda yasar, köz olmuş cigeri ile, ana ogul cennette buluşurlarda allah onlara bu yigitligin ecrini ebedi hayatta öder, allah hayrın ve şerrin yaratanıdır, kim buna iman etmişse bilsin ki muhsin yazıcıoglu şehittir, onun anası fidan yazıcıoglu şehit anasıdır.

burada atıp tutanlar bilsinler ki, bir namussuz, iffetsiz kadın asla bir muhsin yazıcıoglu doguramaz, fatih doguramaz, yavuz doguramaz, abdulhamit han doguramaz, menderes doguramaz, özal doguramaz, tayyip doguramaz, abdullah gül doguramaz.
Muhsin Başkan'ın annesidir. Bugün Hakk'ın rahmetine kavuştur.

Mekanın cennet olsun anne...
analar ne yiğitler doğuruyor sözünün hakkını veren ana. uğurlar olsun.
Yiğit yetiştirmiş bir Annemizi kaybettik. Allah rahmet eylesin.