bugün

başka ülkelerin en berbat filmine yüksek oy veren, dış ülkelerin hayranı kişidir.
en az 1 ortak noktamın olduğu insan.
filmi beğenmemiştir. 300 spartalıyı da beğenmemiştir belki. puanlama sistemi varsa ve o sistemde "1" oyu da varsa kullanması normaldir. kendini elit zanneden seçme arkadaşlarımızın saldırıya geçmesi asıl garip olan şeydir. işi dış hayranlığa ve orta "tek" ingilizcesine kadar getirmek ise oldukça eğlencelidir. yoruma belki ben de yarılırdım ama ingilizce olarak buraya kopyalanmış.

nerden aklıma geldiyse; aysu kayaci bir ara dağdaki çobanın oyu benimkiyle bir olamaz gibi birşey demişti öyle değil mi?
türünün tüm örneklerinden alıntılar yapıp yinede kanırta kanırta sıçan filmdir.
herşey bir yana miğferdibine saldıran orclar gibi tasvir edilmek zoruma gitti amk.

notum 1 amk.
yahu ne kadar aşağılık kompleksli mahluklar yaşıyor ülkemde. utanmadan yabancılar tarafından okunmak umuduyla 2 gram ingilizceleriyle dalkavukluk yapmışlar. tamam anlarım filmi beğenmezsin oy vermek de istersin ama verilebilecek en az oyu verip orada, "bu filmi sizden çaldık abi en iyisi sizsiniz" türünden feryat etmek noluyor?! türkiye'yi israil'e şikayet eden kılıçdaroğlu kafasına tur bindirdiniz tebrikler!

iki tane dini içerikli sahne gördüler mi şeriat gelecek sanıyor allah'ın yobazları!

bu arada aman yabancılara karşı rezil olmayın. türkiye sınırları içinde rezil kalın!
gerçekleri görmüş izleyicidir.
(bkz: iyi fikir)
çok vermiş insandır.
komplekslidir.
izlememiştir.
izlemiştir.
fatih'in istanbulu fethetmesine değil fetih 1453 filmine puan veren insandır. bence gayet doğru bir puanlama.
yunan kanı taşır.
Bizans torunudur, kuyruk acısı vardır.
iyi bir film izleyicisidir. ağzında salyalar asıl görevi görmek olmayan organlarıyla izleyen milliyeçilerden daha zevklidir.
yüksek puan vermiştir.
yaklaşık 27.000 oy verenin içindeki 1.000 kişiden biridir.
oylama detaylarında 18 yaş altındaki kişilerin oy oranı 9.2; 45 yaş üstü kişilerin 5.5 verdiği görülüyor.
bu ne anlama geliyor?
yetişkinler tarihe, gençler efekte bakıyor.
7-10 puan arası verenleri dengelemeye çalışan insandır. Oğlum o filme o kadar puan verilir mi? Evet 1 puanlık film değildir lakin 7-10 arası puanlık bir film de değildir. bilmem kaç bin cahil filmin puanını tavan yaptırsın ben hakettiği puanı alması için puanını düşük tutup ortalamaya etki etmeye çalışırım.

Ayrıca bu konuyu, yabancı yapsa çok puan verir bilmem ne yapsa az puan verir gibi teranelerle yorumlamak da ayrı bir angutluktur.

istanbul'un fethi konusuyla, hikayeden öteye geçemeyen Thermopolis savaşını çizgi roman üzerinden konu alan 300 filmini karşılaştırıp misal vermek de başka bir cahilliktir. Bir yanda gerçek konu diğer yanda hikaye vardır. Ucundan bucağından fetih 1453ün görselleri 300 e benziyorsa bu 300ün iyiliğinden değil fetih 1453'ün dandikliğindendir. çünkü hiçbir gerçekçi film 300 ve türevleri üzerinden görsellerini kullanmaz. şöyle açıklamak gerekirse örneğin Roma zamanını anlatan gerçekçi olmaya çalışan dizi Rome'dır, fantastik olmaya çalışan spartacustür. Rome'ın anlattığı cesar hikayesi gerçek iken, kayıtlarda iken, Spartacus çoğu yönüyle solcuların uydurduğu fantaziden öteye geçmez.