bugün

evet arkadaşlar; inanın bu konuya tamamen tarafsız bakıyorum, yani gülen tarikatına mensup bir kişi değilim.

kemalistleri düşünün 90 yıldır bir türbandır tutturmuşlar gidiyor, onlara kalırsa türban olmasında, eğitim de olmasın, gelişmişlik de olmasın...

kim bilir bu saçma ve faşist düşünce sistemi ile kurduğunuz eğitim sisteminin dişleri arasında ne zeki insanlar sırf inançları yüzünden öğütüldü gitti.

neymiş imam hatipten çıkan sadece imam olurmuş!!! imam hatip mezunu bir tanıdığım odtü de kimya bölümünü derece ile bitirdi, yine imam hatip mezunu bir tanıdığım odtü de elektrik mühendisliğini derece ile bitirdi.

fethullah gülen ne yaptı? sizin burs vermediğiniz insanlara burs verdi, imam hatipli diye küçümsediğiniz insanlara dershanelerinde çok ucuza eğitim verdi ve sizin dışladığınız süper zeka insanları çevresinde topladı.

neymiş beynini yıkıyorlarmış, sizin dışladığınız insanlar fethullah gülen tarafında yer alınca beyni yıkanan aptal oluyor öyle mi?

işte fethullah gülen böyle zeki bir adam, işin kuru propagandadan değil, eğitimden geçtiğini çok iyi bilen ilim irfan sahibi yüce bir kişilik.

sizler ne yaptınız 90 yıldır din ile ilgili olan saplantınız yüzünden bir baltaya sap olamadınız hala kendinizi ülkenin en akıllı insanları sanıyorsunuz, hala sizden olmayanı dışlama çabası içerisindesiniz, yazık!!!
gelişmemiş toplumları milliyetçilik veya din ile yönetebilirsiniz ve bu teoriye göre bu adam akıllı oluyor. Nurettin Veren bu adamın yolundan devam etseydi şu an davalarla ve bir ton bela ile uğraşmayacaktı.
tarihteki iyi yada kötü isim yapan bir çok lider zekidir. kendiside bir lider olmasıyla beraber iç yüzünü bilemeyiz.
rte den akıllı olduğu kesin olandır.
(bkz: zeki ama çalışmıyor)
hali hazırda bu kadar düzenli ve mükemmel çalışan bir cemaat örgütü kurmuş ve kesinlikle bunu kendi yapmamıştır. insanların bir hedef altında toplanmalarını sağlayıp yol göstermiştir. o çok zeki bir adam değil, liderlik vasıfları olan iyi bir hatiptir. iyiliğine kötülüğüne gelince. çevremizde abiler mi amcalar mı ne onlardan var. birçok komşu çocukları oralara gidip iyi notlar alıyor okullarında. oralara takılıp da bir üniversiteyi kazanamamış kimseyi görmedim ben. böyle biyer dünyanın en çamurlu boktan yeri olamaz herhalde...
vurgulanması gereken akıllığından ziyade çok iyi bir backgroundunun olmasıdır. hadis bilgisi, küçük yaşlarda kuranı ezberlemesi, sahabi bilgisi gibi daha birçok saha da gerçekten çok üst düzey bir dini altyapıya sahiptir.

heralde akıllı olmasını da, inandığı şeyde kendini çok iyi yetiştirmesinden geliyordur diyebiliriz.
Yeryüzünde iki kuvvet var: kılıç ve zeka Çok zaman kılıç, zeka ile mağlup edilmiştir Nizami
Fethullah gulen'ı hıc bır zaman elestırmem ama hıc bır zamanda savunmam.
Evet adam bencede zekı, akıllı ve bılgılı.
Ama bazı kişilerın Hz. muhammed'ın hayatını okumamasına rahmen bu adamın hayatını ezberlemesi beni öldürüyo.
doğru bir tespittir. zira her konuyla alakalı bilgin bir ebrar'dır. bu bilgelik bu ileri görüşlük sadece iman ile olabilir. hatta örnekleri çoktur dünya da ses getiren mesela

(bkz: mevlana)
doğru tespittir akıllı adamdır vesselam.

akıllı olmazsa bunca koyunu nasıl güdecekti.

onca parayı nasıl vuracaktı.

ağlaya ağlaya topladığı paralarla,

mayamide patenci kızlarla alem yapıp kahkahalar attığına eminim.
kesinlikle göz ardı edilmeyecek bir durumdur.
zeki akıllı ve vatansever bir insan olduğu kanaatindeyim.
hodbin hodfuruşt hiç ama hiç değildir.
hele hele fetoş hiş değildir. kesinlikle saygıyı hak ettiğini düşündüğüm şahane bir insandır.**