bugün

fettullah gülenin wall street journala gazzeye giden yardım gemileri hakkında verdiği beyanat.
--spoiler--
http://www.haberturk.com/...lah-gulenden-gazze-yorumu]
--spoiler--
tuhaftır ki gülen, daha önceden, yani yola çıkmadan israil'le anlaşılması gerektiğini dile getirmiştir. yani ne diye hiçbir mutabakat olmadan yola çıkarsınız demektedir. bu işte politik manevralar olabiliri kastetmektedir.
bence fethullah gülen bu konuda haklıdır. tamam israilin yaptığı ayıbı örtmez ama yinede izin almak gerekiliydi diye düşünüyorum.
(bkz: israil den izin alınmalıydı)
dinsel ve duygusal sömürü parsasını ihh'ye kaptırmak istemeyen hocaefendinin yorumudur. başka bir şey olması beklenemezdi.
ırak'ta müslümanların ırzına geçilirken, filistin ve lübnan'da oluk gibi müslüman kanı akıtılırken, afganistan'da müslümanların tepesine bombalar yağarken vakvakları ürkütmeyen sahte din adamının gazze'ye yardım götürenlerin başına gelenler hakkında yaptıkları yorumdur efendim.

bu sahte din adamı ki, müslümanlık ve katolikliği bir potada eriterek oluşacak sapkın yeni dünya dini için "dinler arası diyalog" zehrini bir yığın müslümana içirmiştir.

kendisine laf ettirmeyen, laf edenleri kafir ilan eden zihniyeti ise allah'a havale ediyorum.

"hocaefendi"nizi yesinler sizin.