bugün

(bkz: düz adam)
ülkesinde adam başına tam donanımlı 4 okul düştüğü için (!) ultra, mega, süper hoca fethullah'ın dünyaya okullar açmaya başlamasını haklı gören maldır.
kimse diyemez. yaymadan konuşuyor. konuşurken hiç kapalı e kullandığına şahit olmadım.
edit: amacım fethullah'a destek değil. ama güzel konuşuyor yapacak bir şey yok.
abd'nin de demokrasi yaydığını düşünendir.
(bkz: türkçe olimpiyatları)
fg'nin**** Türkçe dil destekli eğitim kurumları açtığı palavrasıyla, cia e bilmeden destek olan maldır.
fethullahcilar'in fethullah aleyhine acilan basliklari sulandirarak, abartarak ortami kendi leyhlerine cevirme cabalarindan olan, bu duruma hizmet eden basliktir.
şöyle bir diyalog olmuştur, günahı ravisine, komiser yardımcısı bir tanıdık ile hindistanı temsilen türkçe olimpiyatlarına katılan bir çocuk arasında. komser yard. sormuş çocuğa okullar nasıl, niye başka bi dil öğrenmek yerine türkçeyi seçtin vesair diye. çocuk tek bişey diyor: "o okullara sadece zenginler gider, ailem ücreti karşılamakta zorlanıyordu türkçe öğrenirsem burslu devam edeceğim söylendi, gerçekte gücümüz yetmiyor."

yeterli midir bilemiyorum? doğruluğundan da emin değilim ve cemaat dahi olsa kimsenin günahına girmek istemem ancak yayım faaliyeti buysa bırakın o ayakları. tikaya destek verin eğer türkçe adına bişey yapacaksanız. türk dil kurumunun bütçesine bağış yapın. o kadar okulunuz falan var. dil kitapları alıp hediye edin türk üniversitelerine. yalnız harvarda alacaklarsa beni yarın ezberliyorum integral cetvelini.