bugün

insanı düşünmeye sevk eden durum. nedenleri şunlar olabilir;
1.beyefendi gay
2.kendisi katolik bir din adamı(özellikle kendisini beğenmeyen tarikatlar söylüyor)
3.ibretlik bir hayat hikayesi var bir kızdan gençliğinde çok pis bir ihanet gördü
4.cemaatin seveceği helal süt emmiş birini bulamadı
5.annesi beğenmedi
6.miras paylaşımı olabilir diye.
(bkz: imam nikahı)
(bkz: sömürü)
sözlük kapattıran zat gibi değildir en azından ve en az eleştirilmesi gereken yönüdür, kişisel seçimidir, saygı duyulmalıdır,

fakat bu saygı ittifak ettiği güçler yönünden kendisinden uzaktır.
(bkz: fetullah gülen in cemaat ablasıyla evlenmesi)

edit:vay be sözlükte baya abla varmış...pek hoşlarına gitmedi sanırım..*
bir diğeri için ;

(bkz: devlet bahçeli)
vatikan'a karşı sorumlulukların gereğidir. yoksa allah mı emretmiş, peygamber efendimiz mi evlenmemiş?

sünnetten çıkmamak lazım arkadaşlar. çıkarsanız din elden gider. ona göre.
tartışılması gereksiz durumdur. bize nedir. dünyanın her yerinde bu kadar önemli olaylar oluyorken bu mu kaldı bir tek denilir.

(bkz: aşın bunları)
(bkz: bize ne)
(bkz: özel hayatın hususiyeti)
ki$isel tercihtir.

biri evlenmiyor diye gay olmak, hurilere kendini saklamak, ablalarla oynasmak, hadim olmak, gibi safsatalarla iftiraya maruz birakilmamalidir.

konuyla alakali olarak; (bkz: embesillerin alay konulari)
4 huriye odaklanmasi sonucudur. *
bediüzzaman sadi nursi hazretlerinin yolundan gittiği içindir. bediüzzaman da evlenmemiştir. bu insanlar sıradan insanlar değildirler. dikkat edin söylediğiniz sözler aleyhinizde delil olarak kullanılmasın..
- duydun mu lan fethullah gulen hiç evlenmemiş!
+ hmm...kolları da orantısız duruyordu zÂten.
"muhtemelen, ince sesli; tüysüz; colormatik gözlüklü; ruhu kara lekelerden folloş olmuş ümmetçi parlak müridlerini götürüyordur" derdim ama edebim buna mani olmaktadır.

gerçekte ise ŞEKER HASTASI OLMASI BU zoraki TERCiHiNDE ÖNEMLi BiR ETKENDiR. BiLiNDiĞi GiBi ŞEKER HASTAsı erkeklerin CiNSEL gücü ya yoktur ya da çok yetersizdir.
zaten mehdi iddiası da var işin içinde, e daha niye evlensin ki?

bu konudaki zayıflığını bilen birisinin, cinsel ilişki kuramayacağını göz önünde bulundurarak ben zaten inecektim kurnazlığıyla kadınlardan uzak durması ve bu rahatsızlığını dine alet etmek için kullanması, tam da locaefendi hazretleri sıfatına uygun düşmüş. oh şeker oğlan!
şeker hastalığı aşırı düzeyde olduğunda iktidarsızlık yapar evlenmemek için başka bir nedeni olmasa gerek. *
hocaefendi çok üstün bir insandır. bir defa ona ismi ile hitap edilmez. hz. muhammed'e bile "peygamber" "peygamberimiz" yerine, "hz. muhammed" denir, ama onun, büyük hocaefendinin ismini kullanmak cemaatce tasvib edilmez.

benzer bir şekilde, o o kadar ulvi ve üstün bir müslümandır ki, dinin peygamberinin kutsadığı evlilik, sünneti evlilik makamına yanaşmaz. o hepsinden evladır, üstündür, büyüktür. haşa. kella. hatta.
tam bir "kime ne" durumudur. hiç evlenmeyip zina yapanlar dururken, fethullah gulen hoca efendimizin medeni hali kimi, niye bağlar?
(#3468265)
bu devirde düğün yapmanın çılgınlık olduğunu düşünen fethullah hocanın akılcı davranışı. salon kirası, fotograf çekimi, kuaför parası vs. masrafını aklına getiren hoca ağlamasın da kim ağlasın.
(bkz: kim alır onu)
(bkz: yuksek sekere bagli iktidarsizlik sorunu)
apış arası gençliğim yine neleri takip ediyor denilesi konudur. (bkz: sözlük içi televole)
kendisinin evlenmeye ihtiyacı yoktur çünkü yetiştirdiği manevi çocukları ülkenin en önemli mevkilerine siperlenmişlerdir ama yine de r.t.e 'nin üç çocuk tavsiyesi aklının bir kenarında bulunmalıdır.
kendini çok nimetten sayıp kadınları ikinci sınıf görmesinden dolayı olabilir. aksi taktirde başka şeyler akla gelmiyor değil.
kim evlenir be o kadar ağlak adamla?

-hadi feto gel artııkk
-gelemem karıcığım ağlıyorum
-neden kiii?
-öle sebepsiz, ağlarım ben hep, alışman lazım *
evlenmemesi bir yana "bu adam hayatı boyunca hic seks yapmıs mı acaba?" denilesi durum. takipcilerinin bircogu da sekse pek sıcak bakmıyorlar olsa gerek. cinsel problemleri olan bir toplumda din her zaman prim yapar. kimileri din uzerinden seks tarikatı kurar kimileri de sekse uzak durup iktidar pesinde kosar.

(bkz: ciki ciki teorisi)
Kendisini inancının davasına adamış bir insanın evliliğe fırsat bulamayışıdır.