bugün

Sesini çok beğenirim. Şarkılarını severim. 68doğumlu Adanalı müzisyen besteci ve söz yazarıdır.
yeni şarkısı biçare güzel olmuş müzisyendir.klibi falan da klişe ilerlerken sonuyla toparladı. ayrıca kendisi david bowie ekolündendir, yıllandıkça güzelleşen adamlardandır.

beşiktaşlıdır
karizmatiktir
iyi müzisyendir
duruşu olan bir adamdır
yersen şairdir.

ay daha ne olacaktı allasen ya al eve besle. bis çok seviyoss fd.
özlemişim sesindeki o muhteşem tınıyı... çok ihmal etmişim ruhumu seni dinlemeyi bırakarak... bu akşam sabaha kadar dinlenirsin...
Kendisiyle maçka parkının oradan yukarı yürürken karşılaşmıştık. o gün beşiktaş-gençlerbirliği maçı vardı. hani şu inönü'de oynanan,polisle taraftar arasında büyük olayların çıktığı maç öncesi karşılaştık. aşağısı çok karışıktı kendisine aşağısı çok karışık, dikkatli olun diye uyarmıştım.
https://www.youtube.com/watch?v=Q1YppRgggj4

dinleyin, dinlettirin.
garajistanbulda canlı performansı dinlediğim ve bir kez daha saygı duyduğum sanatçı. yakında yine konseri varmış.
Kemancısına da ayrı hastayım. (bkz: uğur Akyürek)
kaliteli müzik yapan ender insanlardan biri. şarkılarındaki hüznü ve kırılganlığı, sesiyle ve söyleyiş tarzıyla çok daha etkileyici kılan sanatçıdır.
Bütün şarkılarında derine daldığım beni benden alan canlı performansı daha da güzel olan ender sanatçıdır.
Bu adamin gozleri bana nedense walter whiteyi andiriyor.
Tanim:gercek sanatcilardan.
Buralardan gitme buralar gitsin sen gitme.
10 ekim 1968 doğumlu söz yazarı ve müzisyen.
ayrıca; çok de sevdiğim bir sanatçı olur kendileri.
1968 doğumlu türk müzisyen,söz yazarı.
uzun zamandır kendisiyle ilgili bir yazı yazmayı düşünüyordum.
nasip bugüne imiş.

benim gözümde türk müzik tarihinde yaptığı çalışmalarla kolay kolay unutulmayacak bir kişi olacak.
her şarkısında başka bir güzellik var.
bir şarkıda söz ve müzik arasındaki uyum çok önemlidir kanımca.
tabi şarkıyı seslendiren kişinin kattığı yorum da çok önemli.
feridun düzağaç bunları çok güzel yapmış.
duygusal şarkılarında derin düşüncelere dalıp hareketli şarkılarında coşabiliyorsunuz.

en basitinden iki örnek verecek olursak:
birinci duruma alev alev şarkısını örnek verebilirim.
https://www.youtube.com/watch?v=17oEXqecau0
ikinci duruma da boş ders şarkısını söylerim.
https://www.youtube.com/watch?v=b74Ee4y_OcY

ha bir de düşler sokağı şarkısı var.
https://www.youtube.com/watch?v=BoJvzm7bwq0
bu şarkı sanırım o zamanların gençlerini çok etkiledi.
o zamanlar diyorum da çok da uzak değil çıkış tarihi 2003.
beni de etkiledi tabi,belki şimdi de devam ediyordur.

sonuca gelirsem:
sevdiğim,saygı duyduğum müzisyenlerden birisidir.
severek dinlerim ve dinlemeye devam edeceğim.
saygılar...
Sözleri çok saçma gibi duruyor anlamıyorsun
Sonra anlıyorsun çok iyi diyorsun
Sonra yanlış anladığını düşünüp saçma diyorsun
Sonuç olarak adam yazıyo abi.(anlamadım)
Canlı performansında ki sesi daha güzel denilebilir. Geçen sene okulumuza bahar şenliğinde teşrif etti. O kadar samimi bir sanatçı ki yağmura aldırmadan bizimle beraber ıslanıp şarkılarını söyledi. Bu hareketiyle tüm üniversitenin kalbini kazanan alçak gönüllü insan...
kendisini epey sevmeme rağmen canlı performansının zayıf olduğunu düşünüyorum.

tanım: son klibi kül epey güzel olmuş müzisyen.
Turkiyenin bana gore acik ara en kaliteli sanatcisi. Turkce sarkilarda soze dikkat etmeyen beni bile sarkilarindaki sozlere hayran birakmistir. Zaten sesine diyecek birsey yok. O özel ton, o insani melankoliye surukleyen ton yokmu...
Radyoda ne zaman calsa ruh halimi aninda kendi ruh haline ceviren basarili sanatkar...
yaşım kaç olursa olsun hayatımın her döneminde herhangi bir şarkısıyla hala yüreğimi dağlayabilen sanatçı. Şarkıcı değil sanatçı, o kısma dikkati çekicem.
Adamım ! Siz gerisini anlayin.
biten ilişkilerin ardından, yeni yeşeren ilişkilere, sevgiye, yalnızlığa, her şeye sesiyle iyi gelen adam.
eski nişanlımın taparcasına sevdiği sanatçı.

ulan biz evlenince, sevişirken kesin bunu hayal eder diyordum.

neyseki ayrıldık.

sanatına gelince.

10 numara, o kesin.
en kaliteli 4-5 isim say deseniz, biri feridundur.
çok vurucu cümleleri sözleri var.

alışana kadar zaman geçiyor yalnız, hemen sevemeyebilirsiniz.
buram buram aşk kokan bir adam. şarkılarını her dinlediğimde olmayan aşkımın acısını çektirir bana.

(bkz: alev alev)
(bkz: beni bırakma)
(bkz: çok aşık)
Söz ver şarkısının ayrı bir yeri vardır bende.
Deliye vurdum, deliliğe vurdum kendimi, diyerek duygulara tercüman olan guzel insan.
yıllar yıllar öncesi iyi ki tanımışım dediğim, müziğiyle, sözleriyle, duruşuyla, fazlasıyla sevdiğim fe abim.
her şarkısında bir kalp kırıklığı barındırır. her şarkısı sizi alır götürür. konserine gitme fırsatınız olursa kesinlikle tavsiye ederim. gittiğim en muhteşem konserdi diyebilirim. aralardan göz göze gelirseniz hele bir de canlı şarkıyı söylerken o haz bir başkadır.
kadıköy sahne de sağ olsun fotoğraf çektirmemize izin vermişti. "abi öldürdün bizi aşk acısından, sen gerçek misin?" dediğim de gülerek "bazen" dedi. sakallarını sevip öptüm, bir de kocaman sarıldım ya daha ne isterim yani. velhasıl severek dinliyor ve takip ediyoruz.
güncel Önemli Başlıklar