bugün

su götürmez gerçeklerden biridir. artık ikinci perdeyi ahirette oynayacak. evet hatta net ötesi...
görecelidir. gerçeği kısmı biraz tartışmaya açıktır. mesela benim kanaatimce de oyunculuk olarak çok çok üst düzey değildir.

ya da yazarlığı oyunculuğunu gölgelemektedir. bu da olabilir. ferhan şensoy'un kitaplarını okuyanlar, oyunlarından daha az zevk almaya başlarlar, çünkü kitaplarında çıta öyle bir yere çıkmıştır ki, geçmek cidden çok çok zordur.

gerçek mi istiyorsun? sana söyleyeyim:

ferhan şensoy'u sevilme nedeninin oyunculuğu olmadığı gerçeği.

ferhan şensoy duruşuyla, adamlığıyla, beyniyle, yaratıcılığıyla sevildi bu ülkede. oyunculuğu cidden alt sıralarda sevilme nedenleri arasında.

ayrıca evet, kemalist olduğu için seviyorum la. kemalist olmayanları (sağ ya da sol) görüyoruz anasını satayım, sevilecek bi yönlerini söyleyin.
Pardon filmini izlememiş yazar beyanı olsa gerek.

Sadece “sorgu sahnesi” der susarım.
iyi bir muhalif,iyi bir aydın vede iyi bir oyuncuydu.
ferhan şensoy'un tüm tiyatrolarını izledim internette var. bunu diyen net cahildir. Ferhan şensoy'u tanımaz.

-türkiye'nin ilk absürd komedi dizisini izlememiştir (varsayalım ismail)

tiyatro oyunculuğu ile dizi film oyunculuğu çok farklıdır. Birisi etkileşime girebilirken diğeri giremez. ferhan abi çok iyi doğaçlama yapar mesela.

ferhan abi tiyatrocudur kimliğini buna göre geliştirmiştir. 1-2 film haricinde zaten sinema ve televizyona karışmamıştır.

cahil olmak ne kadar güzel lan her şeyi biliyorsun.
Hayatı boyunca tiyatroya gitmemiş birey tespiti. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak gibi acı bir huyumuz var.

Seversin sevmezsin o tartışılmaz. Sevmediğin şeyler kötü olmaz her zaman.