bugün

kafasına darbe almış bir sanatçının isteyebileceği ilk şeydir.
sanatin siyasete karismasidir.
(#814267)
http://www.8sutun.com/node/22357

(bkz: kaynagi belli olmayan haber kalmasin kampanyasi)
(bkz: kenan evren)
"Garip bir tablo var, bunun nedenlerini çok uzatmadan anlatayım. 12 Mart darbesi, 12 Eylül darbesi, Türk kültürünün ezilmesi, faşizan baskılarla yeni yetişen kuşağın bilinçsiz büyümesi ve her şeyden bihaber olması nedenler arasında." demiş adam önce.

sonra ehven-i şer seçer gibi eklemiş:

"Yobazın biri Çankayaya çıksa çok üzülürüm. Bu iktidarı Çankayada görmektense ölmeyi isterim"
- Geldiğini varsayalım....
"Hiç bir boka tepki göstermemiş bir millet olarak buna da tepki koymayacağız. Umarım ordu buna izin vermez. Bütün askeri darbelere karşı olmuş bir insan olarak canım darbe istiyor. Yobazlıktan çok sıkıldım. Yarın askeri darbe olsa çok mutlu olurum. Bunlar camilerine gitsinler, beni de askere alacaklarsa alsınlar anasını satayım. Arabistan mıyız lan biz. Atatürk ilkeleri nerede! Büyükanıt darbe yapsa, sabah erkenden kalkıp davul çalıp kutlarım. Faşist olarak algılanmak istemiyorum ama bulunduğumuz duruma bakınca askeri düzene razıyım. Bunların hepsi hapse! Yarın sabah bile çok geç... " demiş adam.

ayrıca yaşlandı biraz, yıllarca yaşadıklarının kızgınlığıyla söylemiştir büyük ihtimalle. asabi bir bünyesi var. ya da belki sadece komiklik yapıyordur en iyi yaptığı şey olarak. (seviyorum, laf ettirmem.)
(bkz: halt etmek) *
gündeme sanatıyla gelemeyenlerin abukluklarıyla gelebilme sorunu.
bu lafından hemen sonra, "ironiden anlamayan nesle aşina değilim" buyurmuştur muhtemelen.
(bkz: OrdU darbe Yapabilir)
(bkz: itinayla darbe yapilir)
(bkz: bir sen eksiktin geldin tamam olduk)
(bkz: ferhan sensoy un allahtan belasını istemesi)
her zamanki tavrı ile yaklaşmıştır.. usta'nın arkasındayız..
(bkz: yaşlandı adam)
(bkz: delirdi mi nedir)
(bkz: koskoca ferhan abi)
askerin senin lafınla darbe mi yapacağız, bi siktir git cevabıyla noktalanması muhtemel diyalogtur.
ben de memnum değilim bu hükmetten ferhan bey ve ben de en az sizin kadar bu hükümeti ve erdoğan'ı istemiyorum ferhan bey; ama siz ki bu "darbe" hadisesinden en çok çekmiş sanat adamlarındansınız, darbecilere faşist diyip soruşturmalar geçirensiniz, şimdi de darbe olsunda rahatlayalım diyorsunuz! 40 yıllık ferhan oldu faşist dedirtmek isteyen birinin edeceği laflar bunlar! memnun değilsek gideriz sandığa, basarız oyu, gömeriz tarihe ferhan bey, bu kadar basit!
şizofren bir bünyenin normal karşılanabilecek açıklamasıdır.
(bkz: bana iki ekmek bir de darbe)
darbeyle gelen hukumeti darbeyle indirmeyi dogru bulan ferhan sensoy'un, gayet siradan istegi.

ne diyor ferhan sensoy? benim gibi solcu bile darbe ister oldu, bir dusunun bakalim bu ulkede neler oluyor.otur dusun simdi.
bu olaya ezberden sasiran sozumona solcular hikmet kivilcimlinin solculugu hakkinda ne der, meraklardayim.
birde ahmet hakan'ı dinleyelim:
http://hurarsiv.hurriyet....d=5376595&yazarid=131

Ferhan mazurdur

YOK, sandığınız gibi değil... Bütün içtenliğimle söylüyorum ki:

Ferhan Şensoy'un "Acele darbe istiyorum! Yarın darbe olsa çok mutlu olurum" şeklindeki sözlerinden dolayı hiç mi hiç öfkelenmedim.

"Büyükanıt darbe yapsa, sabah erkenden kalkıp davul çalıp kutlarım" cümlesine de zerre kadar takılmadım.

Çünkü...

Çoktan beridir onu mazur görüyorum.

Bir "şiraze kopukluğu", bir "denge sorunu" yaşadığının farkındayım.

Eskisi gibi güldüremiyor.

Eskisi gibi yeni bir mizah dili üretemiyor.

Eskisi gibi harikalar yaratamıyor.

Bu nedenle...

Git gide daha çok hoyratlaşıyor, daha çok nadanlaşıyor, daha çok nobranlaşıyor, daha çok faşolaşıyor!

Yani onu anlıyorum: "Mazereti var", saçmalaması bu yüzden.

Ama anlamadığım şudur:

Sadece "acil şifa" dileği iletilip kendi haline bırakılması gereken biriyle neden ikide bir röportaj yapılır ve neden defalarca "vah ki vah" çekmemize yol açılır ki?
akpnin gotunu yalaya yalaya agzi bok kokan, kiytirik tv sunuculugundan cilali sayfalara gecip yazar olmayi basaran ahmet hakan'dan cok ciddi bir ayar almasina neden olmustur ferhan sensoy un.valla bravo.
ferhan beyin darbe zannettiği olay; sadece hükümeti hapse tıkmakla bitiyor. ölecek o kadar masum insan ferhan şensoyun umrunda bile değil. kendi görüşleri doğrultusunda bu ülke yönetilsinde isterse 50 Milyon insan ölsün beyefendinin umrunda değil. An itibari ile şahsiyetsiz bir sanatçının şahsiyetsiz beyanıdır.
bu ülkeye yıllarını vermiş, sosyal alanda görsel sanat dalında verdiği eserler ile takdir toplamış, kısaca topluma mal olmuş bir adamın kalkıp bunu söylmesi çok acıdır. bilinmesi gerekir ki; bir ülkede yapılan her askeri müdahele o ülkeyi en az 10 yıl geriye atar. çok mecbur kalınmadıkça darbe tasvip edilesi birşey değildir. şaçma bir ferhan şensoy beyanıdır.