kumpas falan değildir. bildğimiz normal şike yapılmış lan işte! ne kumpası! fener forması giyip aziz yıldırım'a tezahürat eden aklıevvellerle aynı takımı tutmak utançtır be! nasıl biteceği belli olan gösterilere futbol maçı değil tiyatro denir. para verip maç bileti alacağınıza tiyatroya gidin daha iyi. iki insanlık öğrenirsiniz hem belki...
bir çok kişinin düşündüğüdür. sebepleri de çok açık ve nettir.
sadece çok gizli operasyon denilen ve hesapta çok gizli yürütülen hadisenin bilgilerinin mehmet baransu gibi yalama yapmış rulman bilyelerinin eline geçmesi bile bu düşünceye ufak bir ışık tutar.
herşey %100 net ve adam gibi hakkaniyetle insanların, kurumların ve tüm suçlanan kişilerin önüne delil ve ıspat niteliğinde sunulduğu ve gerçekten suçlu bulundukları gün kimse ağzını açmayacaktır. ve herkes verilecek karara saygı duyacaktır.
olay bu kadar basittir!
ama bu olay başlı başına bu kadar basit değildir!

(bkz: cehennem sönene kadar fenerbahçeliyiz)!
beyni körelmiş aklıevvellerin sadece fenerbahçe'yi desteklediğini sanmak da ayıptır efendim. ayıp değil aklıevvelliktir hatta. ben takımımı tutarım, körü körüne bazı adamları destekleyenler var diye takımımı değiştiremem, kimse kusura bakmasın.
ve ayrıca bazı olaylar döndüyse de, işin siyasi boyutunun da olduğu tartışılmaz bir gerçek.
az oku da öğren bey amca.
açılan başlık artık fenev taraftarının şizofren olduğunu belirtmektedir.
şike yapılmadı diye kesin bir ifade kullanamam ama, şike ispatlanana kadar düşüneceğim şeydir. ama ben buradaki kumpasın fenerbahçe'ye değil, fenerbahçe üzerinden aziz yıldırım'a kurulduğu düşüncesindeyim.

öncelikle emniyette çekilen görüntülerin yayınlanmasından yola çıkarak aziz yıldırım'ı toplum gözünde suçlu gösterme çabalarından,
soruşturmanın ilk günlerin fenerbahçe aleyhine yalan haberler(emenike'nin para saydığı videolar...) yapıp fenerbahçe'yi şike yapmış gibi gösteren ve delillerden haberi olmamasına rağmen fenerbahçe'yi küme düşüren basından,
özellikle şike yapıldığı iddia edilen sivas maçında 2 tane karşı karşıya pozisyonu kurtarıp selçuk'un attığı golü(benzer hatalı bir golü aynı maçta volkan yedi) yediği için şike yapmakla suçlanan ve kesinlikle iyi bir kaleci olduğunu düşünmediğim sivasspor kalecisi korcan'dan,
şike yapmış olduğu iddia edildiği halde neden yenilmek için şike yapan bir takımının oynadığı maçı kazanmak için o kadar gayretle oynadığı anlamadığım ve az daha fenerbahçe'yi şampiyonluktan ediyordu dediğim sivasspor'un başkanı mecnun'dan,
şike yasasının çıkması için çok büyük mücadeleler vermiş ve türk sporuna katkıları tartışılmayacak olan aziz yıldırım'dan yola çıkarak ben bunun kumpas olduğunu düşünürüm.
60 yaşında kalp, şeker ve tansiyon hastası bir adamın defalarca rahatsızlanmasına rağmen hala tutuklu olarak yargılanmasından bahsetmiyorum bile. olayda fenerbahçe var diye duygusal yaklaşıyorsam bile bazı konular bana yeterince açık gelmiyor. o açık olmayan konular netleşmediği sürece de düşüncemde değişen bir şey olmayacak.

çünkü şike yapıldığı iddia edilen maçlarda bile fenerbahçeli futbolcuların maçı kazanabilmek için götünü yırtışını ben izledim. trabzonspor'a karşı yatış haliyle açık futbol oynayıp fenerbahçe karşısında duvar olan takımları ben izledim. şike yapılarak satın alındığı iddia edilen sivas maçında aziz yıldırım'ın gerilimden maçı izleyemediğini, heyecan ve gerilimden yerimde duramayarak ben izledim.

şike yapılmadı diye kesin bir ifade kullanamam ama şike ispatlanana kadar kimse bana kumpas yok demesin.
benim anlamadığım diğer takım taraftarlarına girip çıkan ne bu kadar fenerbahçe'yi takip ediyorlar.git kendi takımının hazırlık maçlarını takip et,antremanlarını izle fenerbahçe'den sanane.
(bkz: conspiracy theory)
Gs a 12 şampiyonluk getirmiştir.

Demek ki yapanın yanına kar kalıyor!
Fenerbahçe'ye kumpas felan kurulmamıştır. Fenerbahçe, kaos ortamından yararlanıp, olayı lehine çevirmeye çalışmaktadır. italya'da olsa en az 2 lig aşağı düşürülürdü. Uefa, şikeden dolayı toplamda 3 yıl fb'yi men etmiştir. Fenerbahçe, Uefa'dan zırnık alamayacaktır. Ama Türkiye'ye güvenemiyorum, burada üstünü örtmek için türlü türlü numaralar döner.