bugün

şampiyon olan takım kazandığı kupayı alamasın diye, ışıkları söndürüp, çimleri sulamaya başlamasıyla- ki daha takımlar halihazırda oradalarken,-seyirci kupanın kaldırıldığını görmek isterken, yaptığı tarihe geçen büyük ayıptır.

bu dünya da ne ezeli rakip takımlar vardır. real madrid- barcelona, manchester united - chelsea, manchester united- arsenal...bayern münih- bvb dortmund...bunlar da birbirlerini öyle bir sevmezler ki , punduna getirseler birbirlerini bi kaşık suda boğarlar.

ama adam maçtan sonra maçı kazanamasa bile kupayı hakederek kazanmışsa, hepimiz görmüşüzdür, çimlere yatar ağlarlar, üzülürler...

ama ne camp nou´da, ne bernabeu´da ne münih allianz stadında ne de başka bir yerde böyle bir olay olmamıştır.

kaybettiysen otur ağla, üzül falan ama, adama kazandığı kupayı vermemeye çalışmak, çim sulamak,ışıkları söndürmek...bunun ne sporla, ne hak´la ne hukukla bir ilintisi olabilir.

gece yapılmış bir maçta, kupa törenini sabote etmek, hem de ev sahibi takım olarak..böyle iş uganda liginde bile olmaz. ben yemeğe çağırdığim arkadaşımla tavla oynasam, tavla maçını kaybettim diye, eve çağırdığım arkadaşıma "sen beni tavla da yendin, bugün sana yemek yok" desem, herhalde benzeri bir skandala imza atmış olurum.

hatta olmam- çünkü kupayı kazanan takımın doğal hakkı değil mi kupasını almak.

tören sabote etmek suçtur. sen bugün ingiltere başbakanıyla türk başbakanı marşlar çalınır herkes hazırolda dururken, ingilizleri sevmiyosun diye, ingiliz milli marşı sırasında oradaki ışıkları falan kapatacak olursan, senin götünden kan alırlar o zaten öyle de, bi de o işten büyük diplomatik kriz çıkar.

fenerliler diyorlar ki,"nutella adamları" ayıplamışlarmış, aah canlarım benimmiş, yerim sizi imiş...falan...ulan...adam kupayı kazanmış kardeşim. dünyadaki bütün final maçlarından sonra gelenektir, kupa töreni yapılır.

sen bugün barcelona madrid´te bi kupa kazansa, madrid kupa törenini sabote etse ve bernabeu´da ışıkları söndürse, sen de bunu gazeteden okusan orada haklı olarak "heriflere bak yaw, bunlar hırslarından hasta olmuşlar" demez misin?..

ben galatasaraylı falan değilim, ama bu şekil bir davranışın sporla pek bi ilgisi olduğunu göremiyorum. buna hastalık derecesinde fanatizm denir. bu olay tarihe geçecektir, ve pek öyle kolay kolay da unutulmayacaktır.

böyle bir mantalite takip eden, bu kadar fanatik bir takım yönetimi mutlaka şike de yapmıştır, kazanabilmek için mutlaka her türlü pisliğe de bulaşmıştır. fenerbahçe takımı galatasaray takımının hakkı olan bir olayı saboet etmekle çok büyük bir provokasyon yapmıştır.

çok büyük bir ayıptır bu. pek öyle kolay kolay unutulmayacak cinsten.
sarı ve maviyi yanyana getirmektir.
üstelik başkan vekilleri nihat özdemir'in sergiledikleri bu hazımsızlıktan sonra çıkıp biz de tt arena da alırız umarım şampiyonluk kupasını gibi, arsızca bir açıklama yapması da cabası.
şaşırtmayan ayıptır. kendilerini geçen seneki basketbol şampiynluğundaki yaşananlarla savunurlar.

bu mantıkla gideceksek durum 1-1 oldu, eğer olurda herhangi bir branşta fenerbahçe bizim sahamızda kupa kaldıracak olursa bizimkiler izin vermeyecek.
Fenerbahçe Abdi ipekçi'de bayan basketbolda şampiyon olmuş ve kupasını almıştır. Seyirci boşaltılmış ve maçtan tam bir saat sonra kupa verilmiştir. Büyüklük hakedene hakkını vermeyi bilmektir...
(bkz: aşkım ışıkları söndürelim utanıyorum)
geçen yıl ki erkek basketbol finalinde fenerbahçenin kupasını abdi ipekçi de salonun için de değil de vip salonunda alması kadar büyük bir ayıptır.
görsel
görsel
yenilgiyi hazmedememe. yenilgiyi kabullenmek bir erdemdir, 12 Mayıs akşamı yaşananlar bir Galatasaraylı ve Türkiye vatandaşı olarak beni üzmüştür, çocukça bir tavır sergilenmesi gerçekten komikti, hayretler içinde izledik.
''beşiktaşta sadece beşiktaş spor kulübünün şampiyonluğu kutlanır'' ibaresine benzer bir davranıştır.
güncel Önemli Başlıklar