bugün

kanım donuyor düşününce. valencia resmi sitesinde anket yaptı. güiza dışındaki en güçlü adaya bastım oyu. inci sözlük de benim gibi düşünmüşler. otro'ya yüklenmişler. güiza'nın oyları baya düştü. gerçi fenerliler de güiza'ya yükleniyorlar ki satılabilsin.

gitmesin abi. 1 sene daha oynayacağım diyor. oynasın işte. eğleniyorduk ne güzel. hem gitmek istemeyen futbolcuyu göndermek yakışıklı bir hadise de değil. semih gitmek istiyor onu gönderin mesela. adam ispanya gol kralı len. kalsın bence gelecek yıllarda patlama yapar.*
(bkz: ben senin güizayı satabilme ihtimalini sevdim)
(bkz: güiza çamaşır leğeni takası)
diğer herhangi bir takımın guiza'yı alma ihtimalinden fazladır. kim alır lan guiza'yı? hayır tamam 8-0 öndesinizdir de dalga geçecek, üstten sağdan soldan kalecinin kucağına top atacak adam alırsınız, maskot niyetine oynar. şov yapar, şut rekoru kırar. ama sen bu adamı tek umut olarak alıp forveti emanet ediyorsun, "gol yolları senden sorulur" diye gol kralı olmuş gelmiş adamı alıyorsun, adam son sezon 8 gol atıyor. 10 bile değil. çift hanelere ile ulaşamamış. ben ne anlarım bu adamdan? dostum adam mal, üstelik sürekli ağlıyor. kim para verip de alır onu? tüm millet peşindeymiş de, valencia kapılarda yatıyormuş da bilmem ne. ya bi' git allasen.
Son 'galiba futbol hayatıma fenerde son vereceğim' açıklamalarından sonra imkansıza bir adım daha yaklaşan ihtimal.
güiza fenrde 1 yıl daha kalmak istiyorum diyor. büyük ihtimal bu senede fenerbahçe de güiza. ama elbette bir alıcı takım bulunur. bence ülkesi ispanya ya geri döner. muhtemelen ordan da bir takım ister onu. hayırlısı.
6alatasarayın elanoyu ve francoyu satabilme ihtimalinden 10, sekiztaşın nobreyi ve telloyu satabilme ihtimalinden 20 kat daha fazladır. ayrıca unutulmamalıdır ki aynı guiza bu kadar başarısız olduğu sezonlarda rüştünün bakışlarının arasında aşırtmayı bırakmış, francoya ise topukla gol atıp her iki takıma da çocuğu koymuştur.
milli takımda ispanya 3 5 farkla öndeyken yedekten oyuna girer ve belki alakasız saçma bir şutla harika gözükebilecek bir gol atar da bu ihtimal gerçek olur.
çok zor değildir. türkiye'de bir türlü isteneni veremeyen güiza avrupada hala piyasası olan bir oyuncudur. özellikle ispanyol ve rus kulüplerinden birine en az 7-8 milyon euro'ya transfer olabilir...