bugün

öncelikle bir ukteydi. yönlendirme olarak yapalım dedim ama sanırım böyle bırakırsam da silinecek entry'im o yuzden;

tanım: türkcell super ligin gayri resmi ismidir.

(bkz: turkcell super ligi)
galatasaray'dan sonra gelenlerdir.

not: bu entry yazıldığı anda başlığın 2. entry'sidir.
(bkz: sözlükteki fenerbahçe megalomanlıgı)
kulüpler birliğine üye olan takımlar ve üye olmayan takım olarak da adlandırılabilecek topluluk. kendisini türkiye cumhuriyetinden görmeyen bir takımın kulüpler birliğine girmesi de beklenemez. herkes için en hayırlısı malum takımın afrika'nın ücra köşelerinden bir ligde oynamasıdır.
avrupa'da sürekli hüsrana uğramış takımlar sorusunun cevabı.
fenerbahçe'nin olduğu mertebede kimse kolay kolay olamayacağından söylenmesi anlatım bozukluğu olan hadise. *
(bkz: türkiye nin avrupa kupalarındaki temsilcisi)
bir fenerbahçe taraftarı olarak en başta '' evet biz ve diğerleri biz farklıyız '' gibi gurur okşar bir motto gibi gözüksede, zaman ilerledikçe her sağlıklı taraftar gibi az biraz kafa yorunca fenerbahçe'ye zarar veren bir gerçeğin söze dökülmüş hali bu deyiş.

herkesin bildiği gibi futbol insan fakörü ile oynanan bir oyun ve işin içine insan faktörü dahil olduğunda '' psikoloji '' 10 numaralı formalı oyuncunuzdan daha önemli bir yer kaplar bu oyunda. aziz yıldırım başkanlığı döneminde yapılan bir çok güzel icraatın benim gözümde bir hiç olmasını sağlamış , bu ülkenin en çok taraftara sahip kulübünü, bir çok insan nazarında antipatik hale getirmiş tamamen yanlış bir yönetim politikasının eseridir bu söz.

kimse çıkıp '' meyve veren ağaç taşlanır '' sözünü söylemesin bu konuda. eğer bu kulüp gittiği her deplasmanda yunan takımı muamelesi görüyorsa, bir sezon önce fair play ödüllü taraftara sahip denizli'de taş yiyorsa ,son maçında kümede kalması garantilendikten sonra oynanan 16 dakikada bile korkunç bir direniş buluyorsa karşısında, o vakit bu takım dost kazanmamış düşman kazanmıştır.

futbolda iyi kadrolar kurmak her zaman başarıyı getirmez. futbolda aynı zamanda inanılmaz bir lobi faaliyetin olması lazım, herkesle iyi geçinmek lazım. her şeyden önce başkanlığı döneminde 2 sene üst üste şampiyon olduğun bir federasyona , o federasyonun olmadığı sene de şampiyonluğu kaybetmişken boş yere sallayarak bir yere varamıyacağını bilmek lazım.

fenerbahçe ve diğerleri dersen , sen ne kadar büyük olursan ol , o diğerleri seni yerler.
ne yazık ki ama ne yazık ki, üzülerek belirtiyorum, "acı" ama bir o kadar da "gerçek" tespit...
peki bu durumun suçlusu fenerbahçe midir? kesinlikle hayır...
zira fenerbahçe çıtayı ne kadar yükseltirse yükseltsin, diğer kulüpler çıtaya doğru hamleleler yapmak yerine, fenerbahçeyi aşağı çekmeye uğraştılar...kutsal bile denemeyecek "şer" ittifaklarıyla, fenerbahçeyi yıkmaya çalıştılar...peki amaçlarına ulaştılar mı? geçen sene için "evet", peki bu devran hep böyle sürer mi? kesinlikle "hayır"! çünkü şans kapıyı ikinci kez çalmaz...
muhteşem üçlü* ve diğerleri, akıllarına başlarına devşirip, ittifaklarla fenerbahçeyi devirmek yerine, fenerbahçenin seviyesine çıkmaya uğraşmadıkları sürece, bu ligden bi bok olmaz...*
bu gece tekrar ispatlanan gercektir. tek buyuk fenerbahce ve digerleri !!!