bugün

orta saha al orta saha al aloooo . bu kadar kolay geçilen ortasahayla nasıl avrupa da ilerleyeceğiz. mehmet topal, josef de souza ayarında bir eleman almamız şart oğlu şart.
koca bir sezonu ismail ve fred götüremez...
kendisinin aksine kupaya doymayı bırak kupa kazanmaktan bıkmış real madrid' in taraftarının bile taraftarı kadar havalara girmediği kulüp. cidden sıktı artık.
şampiyonluğu kaçırdığı her sezonda, lehine hakem hataları yapılmış olmasına rağmen, dış güçleri suçlayıp hedef saptırma ve algı yapma alışkanlığından vazgeçmemesi haklı bir antipatiye sebep olan kulüp.
Gaasarayı tarih boyunca en çok siken ve 28 şampiyonlukla en fazla şampiyonluğa ve kupaya sahip takım.
galatasaray ve diğerleri arasında galatasaray' a beşiktaş' ın ardından, toplam kupa sayısıyla en yakın üçüncü kulüp.
Acun Ilıcalı: "Türk futbol tarihinin en yüksek bütçeli kadrosu Fenerbahçe olmuştur. Kadro değerimiz 250 Milyon € oldu, bunun için mutluyuz."

Süper Lig tarihinde en yüksek bonservis bedeli ödenen oyuncular.

En Nesyri - Fenerbahçe - 19,5 milyon €

Jardel - Galatasaray - 17 milyon €

Cengiz Ünder - Fenerbahçe - 15 milyon €

Zaniolo - Galatasaray - 15 milyon €.
fenerbahçeli olarak galibiyetten memnun ama lugano'dan 3 yediğimiz için tadım kaçmış durumda.
2024-2025 sezonu ilk resmi maçından sonra henüz çok erken olsa da mevkisel bazda küçük bir değerlendirme yapmak gerekirse;

kaleci - güven vermiyor maalesef.

stoperler - djiku çağlar tandemi güven vermiyor, tandem sanki bir tane adam yiyen duvar (becao) bir tane de müdahalelere çıkan (djiku-çağlar) stoplerle oynamak daha rahat savunma imkanı sağlar gibi. ancak rakibin hücum pres yaptığı anlarda da düzgün ayaklı stoperi çok ararız. ben defansın göbeğinde sorun görüyorum açıkcası.

bek oyuncuları - sol bekte zaten aşırı rotasyon var, ferdi gitmediği sürece orada hiç sorun yok, hatta dün gördüğümüz gibi zaman zaman ferdi'yi sol açık olarak bile görebiliriz gibi duruyor. sağ bekte osayi iyi görünüyor ancak yedeği mert sakar bir oyuncu. bana kalırsa 3-5 milyon para ediyorken elden çıkarılıp osayi ile rekabet edebilecek bir bek oyuncusu gerekiyor.

orta sahaya net bir şekilde 1 ya da 2 adam gerekiyor. bana kalırsa 2 tane net adam ihtiyacı var. hocanın sisteme baktığımız zaman 6 numara stoplerlerin arasına gelip uzun top deniyor, bu sebeple 6 numara oynayacak oyuncuda temel olarak uzun pas özelliğine bakılıyor olabilir. ismail başka özel yetenekleri olsa da bazen basit pasları dahi atmakta zorlanan bir futbolcu, bu sebeple orada ismail düşünülmez, eldeki isimlere bakınca da krunic ve bartuğ ile bu yola çıkılmaz. minimum 1, bana kalırsa 2 (bir tane fiziksel özellikleriyle ön plana çıkan, bir tane de tekniğiyle ön plana çıkan) adet orta saha alınıp eldeki sisteme uymayan orta sahalardan çıkılmalı.

hücum kısmında pek sıkıntı durmuyor, sol kanatta kent aksıyor, oraya da zaten transfer geldi. dzeko kaliteli ancak ilerleyen yaşından ötürü tüm sezonu kaldıramıyor, ancak cenk ve en-nesryi ile birlikte düşünüldüğü zaman forvette hiç sorun görünmüyor.

szymanski yine hücum pres ağırlıklı düşünülerek forvet arkası gibi oynatılıyor, ben açıkcası kimi zaman bu bölgede tadic'in kullanılacağını, tamamen hücum pres düşünüldüğü anlarda da szymanski'nin kanatlara atılıp bu pozisyonda ismail'in dahi denenebileceğini düşünüyorum. hocamız maç bazlı taktik işinde uzmanlaşmış birisi olunca her ihtimali düşünüyoruz biz de.

bana kalırsa;

livakovic - iyisiyle değiştirilmeli
samet akaydın - becao tarzı duvar bir stoper ile değiştirilmeli
levent mercan - ferdinin gitmediği senaryoda pek şans bulabileceğini düşünmüyorum, kiralık gönderilmeli
mert müldür - daha kaliteli bir sağ bek rotasyon oyuncusuyla değiştirilmeli
krunic - almak isteyenler varmış, gerekirse üzerine para verilip gönderilmeli.
kent - 2-3 hafta kadar daha gözlemlenip duruma göre daha iyi bir rotasyon oyuncusuyla değiştirilmeli.

yani bence bir forvet bir tane de orta saha aldık mı iş tamam gibi bir durum yok. özellikle defans hattı ve kaleci bana hiç güven vermiyor.

umarım yanılırım.

dipnot: tadic bu takımın her şeyi.
görsel
yabancı kuralının kalkacağını bile bile gittiler alanyadan aldığı yerli oyuncuya 6 milyon euro verdiler.

bu kadar imkanı olup bu kadar aptalca yönetilen başka kulüp yoktur.
Daha golcü adamını ezeli rakibe bonservissiz kaptırıp, ondan daha az gol atan adama yüklü bonservis ödemeye hazırlanan uber kulüp. ilginç…
dos ve cm bölgeleri için yedekleme yapması gereken kulüp. ismail ve fred'in sakatlık, yorgunluk ve ceza durumlarında o bölge bayağı zayıflıyor.
Büyük beklentilerin büyük hayal kırıklıkları da getirebileceğinin kanıtı olabilecek kulüp. Ters tepebilir her şey. Bekleyip görelim.
mükemmel bi kadro kuruldu bu sene .avrupa'da iyi iş yapar. süper ligi söylememe gerek yok. En nesyri de bugün açıklanacak. o bölgelerde eksik olmamasına rağmen gözlerim josef de souza, kjaer ve skerteli arıyor:/
Boku yediniz la tff başkanı Trabzonlu seçilmiş.

(bkz: çipamuzu verun)
görsel
#antipatik mert hakan’ ın, elle gol atan anelka’ nın, kale çizgisinden smaçla top çıkartan luciano’ nun aşırı kibriyle yoran kulübü#

Sen önce efsaneleriniz Hakan ve Arif nerede; onu de bi hele!
Antipatik mert hakan’ ın, elle gol atan anelka’ nın, kale çizgisinden smaçla top çıkartan luciano’ nun aşırı kibriyle yoran kulübü.
—spoiler—
real madrid’ den daha başarılıymış gibi lanse edilen
—spoiler—
Niye götten uyduruyorsun abır? Olum sizin çoğunuz böyle ruh hastası. Götten attığınız şeyleri fenerliler söylüyor gibi inandırıp dalga geçiyorsunuz güya. Şizofren misiniz olum siz? Hangi fenerli demiş biz real madrid’den daha iyiyiz diye? Adamlar gelmiş geçmiş ve gelecek en iyi takım, Mal mısınız aq? Biraz zeka kırıntıları barındıran şeyler yaz.
Real madrid’ den daha başarılıymış gibi lanse edilen, taraftarının abarttığı bir kulüp. Bir real madridli bu kadar abartmıyordur ki adamlar her şeyi kazandı. Çok şaşırıyorum bu gereksiz kibire.
görsel
Uefa’ da bir listede adı geçen takım. Galatasaray da var da o farklı listede…
Love from whitechapel !
görsel

Bir gün bu anı yaşayıp yaşatarak türkiye’ yi sevindirmesi dilenen kulüp beşiktaş ile birlikte. Biz görevimizi yaptık.
Love from whitechapel !
Başarı anlatımı konusunda en overrated kulüp.
görsel