bugün

Türkiye kupasını 20, lig şampiyonluğunu 10 sene kazanamamış kulüp.
Son 15 sezondur şampiyonlar ligi gruplarında hiçkimse ile dev bir rekabete giren kulüp.
Avrupa kupalarında 269. karşılaşmasına çıkacak.

268 maç
106 galibiyet
55 beraberlik
107 mağlubiyet.
Hüngür hüngür ağlamaları ile meşhuuur kulüp camiahahaha.
evet olay gerçekten budur. en iyi olduğunuz dönemde hakkınızda şike kumpası yapılsın, en iyi futbolcularınızı kaybedin, ekonomik olarak diğer kulüplerin çok ötesindeyken kötü duruma düşün. 10 yıl sonra "size bu tuzağı kuran özel yetkili mahkemelerin kapatılması ile devlet mahkemelerince aklanın ama halen şikeci muamelesi görün. toparlanmaya çalışırken otobüsünüz kurşunlansın. sahada sizi dövmeye kalksınlar 2 kulüp dışında geçmiş olsun mesajı bile yayınlanmasın. tff'nin umrunda değil. özetle ülkenin futbolu yöneten kurumu dahil kimsenin size destek olmadığını görün. 3 temmuz takımın 15-20 yılına mal olmuşken bazı aklıevveller fetöden sonra "sanki herşey 2011'e resetlenmiş gibi" neden şampiyon olamadınız desin.

bir takımın maçında maçın hakemi var'dakiler ve gözlemci tarafından kandırılarak o takıma maç kazandırılsın, şampiyonluk kazandırılsın. 40 cm ofsayt olan poziyonu 5 dakika izleyip gol versinler. maçlarında hatalar değil kasıtlı kararlarla sonuca etki edilsin. sonra en çok siz konuşuyor olun. fenerbahçe'nin yaşadıklarının 10'da birini yaşasa yerle bir olacak camiaların hak hukuk üzerine yorum yapması gereken en son yerler olduğunu ifade etmemizde fayda var.

futbola karıştırılan siyaseti ve şampiyonluk kutlamasında sanki malum kulübün başkanıymış gibi sevinen tff başkanını unutmayalım. eskiden bizim başkan vekilliğimizi yapmış tff başkanı döneminde biz hakemler tarafından doğranıyorduk. ama biz çok konuşuyoruz.

penaltı atışında penaltı atan oyuncusu ile eski kalecisi arasında hangi köşe anlaşması yapılmasından rahatsız olmayan bir taraftar kitlesinin bunu anlamasını bekle. daha 19 yaşındaki çocuklara verdiği sözü 1 dakika bile tutmaktan aciz bir takımın taraftarından seni anlamasını bekle. 2 hafta önce tff derhal istifa etmelidir deyip bugün ne acelemiz var diyen başkanın riyakarlığından rahatsız olmayan bir taraftardan bu kadar konuşmasını bekleyemeyiz değil mi?

malum kulübün 3-5 namuslu taraftarını tenzih ederim.

--spoiler--
bir fenerbahçelinin birkaç saat önce dediğine göre: '' herkesin aleyhine hatalar yapılıyor ama en çok fener konuşuyor, bu da insanlara ters geliyor ''.
olay budur.
--spoiler--
bir fenerbahçelinin birkaç saat önce dediğine göre: '' herkesin aleyhine hatalar yapılıyor ama en çok fener konuşuyor, bu da insanlara ters geliyor ''.
olay budur.
en büyük mü bilmiyorum ama çok büyük. çok büyük.

ben süper kupaya a takımla çıkılması taraftarı idim ancak maçtan çekilmenin gözler önüne serdiği gerçekleri inceleyelim.

1- tff istifa etsin diye imza toplanırken 2 hafta önce tff bütün kurulları ile istifa etmelidir diyen kulübün başkanı 20 günde ne değişir diye açıklama yapıyor 3,5 ay sonrasına alınan seçim kararı için. istifa etmesini istediği tff'nin istifa etmesi için toplanan imzaya dahil olmuyor. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu değil mi?

2- 2 haftadır konuşuluyor olmasına ve u19'la maça çıkılacağı belli olduğu halde malum takımın başkanı "böyle bir şey beklemiyorduk" şeklinde akılalmaz bir açıklama yapabiliyor. u19 için çocukları niye alet ediyorsunuz diyor ama onları taça atacağız diye kandırıp, sonra gol atıp dünya kupası kazanmış gibi sevinen futbolcularına u19'a neden böyle yaptınız demiyorç

3- avrupa deplasmanı öncesi 1200 km yol gidilmesin diye, maçın ertelenmesi tff tarafından kendilerine sorulduğunda, bunu istemeyen malum kulübün yöneticilerinin herkesi sağduyulu ve itidalli olmaya çağırması ise tam komedi. kendine saldıran taraftara karşılık verdiği için futbolcuların ceza alması çağrısı yapıyordu bunlar kendileriyle alakalı olmayan bir maç için.

4- 19 yaşındaki çocukları neden buna alet ediyorsunuz diyen kulübün a takım futbolcuları genç rakipleriyle taça atalım sonra çıkın diye anlaştıktan sonra topu taca atmak yerine gol atmayı deniyor ve gol atıp çılgınlar gibi seviniyor.

5- rakip teknik direktör, pres yapmaya başladılar diyerek u19'dan gol yeriz diye korktuğunu ifade edip 1 dakika içinde attığı golü haklı çıkartmaya çalışıyor.

6- ayrıca rakip kulüp başkanının yaratmaya çalıştığı "depremzedelere yardım olacaktı" açıklamasına bütün biletleri kulübümüz satın almıştır diye cevap vermiş kulüptür. ama manülplasyon spor kulübü devam ediyor algı oyunlarına.

bence başka bir hareketle bir rakip camiayı bu kadar özetleyecek şeyler yaptıramazdı fenerbahçe. ayrıca fenerbahçe tff'yi protesto etmektedir. protestonun sebebi 2-3 hakem kararı filan değildir. tff'nin kendisidir.
Nasıl koyduk ama...

görsel
Gol yiyince algı denemesi suya düşen panpa kulüp.
"Eda'yı, Vargas'ı, Gizem Örge'yi, Aslı Kalaç'ı alkışlayacağız. Ersun Şaşma sırıkla atlayacak, havuzda Kuzey Tunçelli yüzecek, boksörlerimiz Busenaz Sürmeneli, Buse Naz Çakıroğlu, Hatice Akbaş yumruk atacak biz hep beraber alkışlayacağız."
Masum rolü ve algı yapmak konusunda kendini geliştiren antipatik kulüp.
Başarılarıysa gol atıp sahadan çıkanları alkışlayanlar kazanıyor tabi ki.
bir de hakem hataları sürekli aleyhine gelişiyormuş ve bu yüzden şampiyon olamıyormuş gibi bir hava oluşturması sıkmaya başlayan kulüp.
bu açıdan beşiktaş' ı tebrik ediyorum. bu adamlar da uzun süre boyunca şampiyon olamadı ama bir kez sahadan takım çekmedi. galatasaray luciano' nun kaleye giren topu elle çıkarmasından, anelka' nın elle gol atmasından sonra tepki olarak sahadan çekilebilirdi ama yapmadı.
yani sevgili fenerliler lütfen bütün hakem hataları sizin aleyhinize yapılıyormuş gibi davranmayın hiç olmazsa. hem olmadığını biliyoruz hem inanmıyoruz artık. lütfen !
Allah'ım bu nasıl ezikliktir. Yanlış anlamayın halkın değil koç markasının.

Yıldırım gibi demek ki. Şirketi değil feneri batirsin.
sadece abartılı fenerbahçe sevgisi sebebiyle objektif futbol görüşü yapmakta zorlanan fenerbahçelilerin antipati duymadığı antipatik kulüptür ayrıca.
tarihte fetösarayı en çok mağlup eden en çok ağlatan takımdır.
sahadan çekilmesinin sebebi masum rolü yapıp algı ile hareket etmesinden başka bir şey olmayan kulüp.
bu sezon maçlarında lehine yapılan hakem hatalarına rağmen, '' üzerimize oyunlar oynanıyor '' tavrıyla hareket etmeleri de sadece kendilerine duyulan antipatinin artmasına sebep oluyor. ötesi yok.
Alınan kararı doğru bulmuyorum o ayrı.
Ancak korktular,kaçtılar geyiği de saçmalık.
Ağzı olan konuşuyor.
Fırsat verenler utanır mı?
Sanmam.
Her ne olursa olsun daima Fenerbahçe!
50.saniyede gol yiyip kaçmak nedir yahu. Yalı çapkınının Çocukları düşürdüğü psikolojiye bak. Yazık ya acınacak hale düştüler resmen. 2 hafta sonra Galatasaray puan farkını 4-5 falan yaparsa bunlar ligdeki derbiden de kaçar. Swh.
şimdi, biri ceza sahası dışında, biri de elle müdahale olmadığı halde iki penaltıyı bu sezon kazanmış kulüp.
u19 takımıyla sahaya çıktıktan sonra çekilmeleri için mükemmel oynamaları ve aleyhlerine sürekli hakem hatası yapılması gerekir. ama böyle bir şey yok ki !
yani başarısızlıklarının sebeplerini kendilerinde algılamadıkları gibi, mağdur rolü ve algı üstüne algı yaparak daha da antipatik oluyorlar.
kendilerine dünyanın en büyük kulübü diyorlar ama daha real madrid ile resmi maç galibiyetlerini bırakın, maçları bile yok ! bizim 3 resmi maç galibiyetimiz var bu kadar havalara girmedik ya !
yani artık samimi ve inandırıcı olmadıklarını fark etmelerini rica ediyoruz. bu algı zihniyetiyle sadece kendilerine duyulan antipatiyi arttırıyorlar. bilmeleri gerekiyor.
fenerbahçenin loserlığı ne şampiyonluk loserlığı ne kupa loserlığıdır. bambaşka bir loserlıktır. sahadan çekileceği maçta bile gol yeme başarısı gösterebilecek bir loserlıktır.
Madem sahadan cekilecektin tam kadro yapsaydın. Ufak cocuklari uzmeseydin.

Sevgili febeliler yol yakından öteye dağılın.
Hayatımda gördüğüm en trajikomik takimimsi....

Çocukları öne sürüp korkaklık yapmak tam bunlara göre...

Yazik...
Başlığında floryalı himmetçiler havlıyorsa doğru yolda olan takımdır.
(bkz: cumhuriyetin feneri)
Süper kupa finalinde sahaya 9 kişi çıkıp 3 kırmızı kart görerek yeni bir algı yapacağı söylenen kulüp.
Yani yıllardır lehine hakem hatası yapılmamış, ismi uefa sitesinde geçmiyor olsa inanacağız, o derece algıyı mükemmelleştirdiler.
Ama çoğu kişiyi sinirden ağrı sahibi yapan antipatik bir kulüptür sadece. Öfkeden başka bir şey hissetmiyorum kendilerine. Her algılarında o öfke tavana vuruyor.
türkiyenin en büyük spor kulübüdür.

karşımızdaki sürekli haktan hukuktan adaletten vs bahsedenlere bakıyorsun ya gs liler ya ts liler. ikisinin ortak paydası geneli akp sempatizanı reis müridi olmaları. bir gs linin ts linin gelip haktan hukuktan adaletten temizlikten bahsetmesi dünyanın en kısa fıkrası gibi..

gs denilen geçmişi karanlık oluşum misal. geçen sezon tehditlerle şantajlarla şampiyon olmuş bir takım.. erden timur denilen ne idüğü belirsiz vatandaş çıkıp tüm federasyonu "elimde belgeler var ligi bitirtmeyiz sezon sonu hepsini açıklayacağım" deyip tehdit etti. bir tane eleştiren gs li var mıydı ? yoktu.. o gün sessiz kalanlar bugün salya sümük "ali koç blöf yapıyor ligden çekiliriz diye tehdit ediyor bu adalet deyil" diye ağlıyorlar. sen namuslu isen geçen sene neden ses çıkarmadın ??? ligden çekilme mevzusu avantaj sağlama için söyleniyorsa geçen seneki avantaj sağlamanın ağa babası değil miydi neden sustun o zaman bir de utanmadan şampiyonluğu kutladın..

trabzonlulara bir şey demiyorum onlara zaten allah c.c. vermiş vereceğini.. gs ye yancılık yapabilmek için iyice akıllarını kaybettiler. bizim doksanlarda sevdiğimiz saydığımız trabzonspordan eser kalmamış. en son malum maçta adamlar sahaya ne bulurlarsa atmışlar yetmemiş inip futbolculara saldırmışlar utanıp sıkılıp özür dileyecekleri yerde hala üste çıkmaya çalışıyorlar. utanması olan insanlar olsalar yaptıkları terbiyesizliklerden dolayı özür dilemeseler bile en azından susarlar. bunlarda o da yok herkesten çok bunlar konuşuyor. hem suçlu hem güçlü.