1. 18357.
    bence kadrosu böyle olmalı.
    fenerbahçe

sağ açığa fark yaratacak biri alınmazsa yine patates olurlar.
    ... chance boudreaux
  2. 18356.
    9 kişi kalan hatayı bile yenemeyen eziklerin efendisi şikeci...
    1 -1 ... diablo1987
  3. 18355.
    Şu an çok doğru yolda ve iyi gidiyor inanıyorum ki sezon sonu ligi yine hak ettiği yerde tamamlayacaktır ama altıncı mı olur yedinci mi olur orasını bilemiyorum.
    1 -1 ... cay tozu
  4. 18354.
    Kadrosunda sinan gümüş, serdar aziz, tolga ciğerci, caner erkin, garry rodriguez gibi eski Galatasaraylılar'ı bulunduran bir garip camia. Utanmasalar mondragon'u popescu yu falan da alacaklar.
    3 -2 ... agacacikan keci
  5. 18353.
    Bir çok bilmiş fenerbahçe'nin derbilerde defansif oyunla kazandığını söylüyor. Pek futbolla alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü fenerbahçe ile oynayan bütün büyük takımlar şimdiye kadar hep defansif kadro ile sahaya çıkmışlardır ve fenerbahçe bu maçların genelinde rakibini döve döve maçı kazanmıştır. 2 tane örnekle bu gerçeği değiştiremezsiniz.

Yoksa birileri gelip başka örnekler verir g.t olursunuz.
    https://youtu.be/oa3iJkd6_KE
    https://youtu.be/wxZnLpFAfbk
    https://youtu.be/ppwDbtkz7k8
    https://youtu.be/o1FTOEBAIBo

Bunlar sadece şindi aklıma gelen maçlar.

Ha bir de 6-0'lık öaç var ki, buraya koyup yaranızı tazelemek istemiyorum.
    1 -3 ... bir idealistin ta kendisi
  6. 18352.
    nerede ne kadar çöp, kronik ve mature varsa toplamışlar dediğimde bazı fenerli kardeşlerimden eksi ve hakaret yedim. ama biliyorum ki hepsi sezon sonunda bana hak verecek. hatayspor maçı sonrasında bundan daha çok emin oldum. evet.
    3 -1 ... vefik
  7. 18351.
    dün yaşanan hatayspor faciasından dolayı teknik direktörü erol bulut'a eleştiride bulunabileceğim 3 nokta var;
    -gustavo'nun önünde ozan-tolga ikilisiyle başlaması. bu ikiliden biri yedeğe çekilip yanlarına maça sol kanatta başlayan ferdi yerleştirilebilirdi.
    -thiam sağ kanatta winger olarak oynayabilecek veya içeri kat edip servis yapabilecek tipte bir oyuncu değil. adam dümdüz bir inside forward. ferdi ortaya çekilip sol kanatta o, sağ kanatta valencia ve forvette frey daha uyumlu bir ileri üçlü olurdu diye düşünüyorum.
    -rakip 9 kişi kaldıktan sonra caner'i çıkarıp deniz'i oyuna alması. saydığım ilk 2 maddenin üzerine tuz biber olmuştur. zaten kaotik bir doldur boşalt oyununa dönüşen maçta topu tehlike bölgesine istenen şekilde gönderebilecek tek kanat oyuncusunu oyundan çıkarması bariz olarak hocaya yazar.

yine de takım ligin ilk 2 haftası itibariyle en azından defansif organizasyon yönünü güçlendirmiş olduğunu gösteriyor. kadro nicelik olarak sıkıntısız görünse de hücumda nitelik problemi var, transferleri görüp en azından ligin 10. haftasını beklemek gerek.

gönderilmesi gerekenler;
    -deniz türüç: bu adamın olmayacağı zaten belliydi de, dün üzerine tüy dikti diyebiliriz. ömer faruk beyaz'ın olduğu yerde rotasyona dahil olması büyük adaletsizlik.
    -nabil dirar: sangare transferinden sonra zaten maç kadrosuna girme ihtimali kalmadı(thank god). gönderilebilirse maaşına katkı verilerek bile gönderilmesi şart.
    -tolga ciğerci: yönetim ortaya bir akıl koyup bu adamı göndermek zorunda. 2 senede 4 td değiştirdik ve hiçbiri tolga'dan vazgeçmedi. sağlıklı bir tolga her maç en az 3 atağı sikip atıyor. bu adamın oynamaması için tek çare takımda olmaması.
    -mathias zanka jorgensen: tisserand transferinden sonra maliyet/fayda açısından bakıldığında çok gereksiz bir oyuncu. gerekirse dirar formülü ile sepetlenmeli ve kadrodaki şişkinlik azaltılmalı.
    -ozan tufan: tolga'dan vazgeçilemiyorsa, hala piyasası varken satılması gereken oyuncu. yerine geçiş oyununa uygun daha kompakt ve dinamik bir orta saha alınmalı. bu haliyle fenerbahçe'nin oyun gücüne hiçbir katkısı yok.
    -garry rodrigues: sol kanat rotasyonunda kullanabileceğimiz ancak inanılmaz gereksiz bir maliyeti olan oyuncu. futbol oynamaya niyeti varsa takımda tutulabilir, ışık vermiyorsa gönderilip yerine beyni olan bir sağ-iç forvet alınmalı thiam'a alternatif olarak.
    gelmesi gerekenler;
    -kaleci: evet kaleci. ayağı düzgün ve alan hakimiyeti yüksek, geri kalan tüm özellikleri ortalama bir kaleci.
    -sağ iç fovet: tercihen ters ayaklı, görece atletik ve şutör özelliklere sahip bir inside forward (örnek oyuncu tiplemesi; pablo sarabia, max gradel vs.). sağ kanatta winger olarak oynatılabilecek valencia ve ferdi seçeneklerini düşündüğümüzde tek transfer yeterli.
    -komple forvet: en basit tarifiyle sörloth tipinde bir santrafor. adı geçen samatta doğru transfer olacaktır.
    -yedek forvet: papiss cisse, marko livaja gibi fırsatçı golcü kategorisine giren, oyuna sonradan alındığında katkı sağlayabilecek ve komple forveti tamamlayabilecek tarzda bir forvet oyuncusu.

erol bulut gözlemlediğim kadarıyla 4-3-3 oynatma niyetinde. maalesef eldeki kadroyla verim alınması mümkün bir formasyon değil. yukarıda yazdığım gönderilecekler-gelecekler listesi gerçekleşirse iyi bir takım yaratabileceğine inanıyorum. transfer hikayemiz hayal kırıklığına dönüşürse, tercihler yanlış yapılırsa hoca sistem ve prensip değiştirmek zorunda. sezon başlamışken bu adaptasyonu sağlamak ise mucizelere bağlı olur. ben yönetim doğru malzemeyi sağlayabilirse erol hocanın takımı yükseltebileceğine inananlardanım. umarım geçtiğimiz 2 senede yapılan hatalar tekrarlanmaz ve aynı filmi tekrar izlemeyiz.
    1 -1 ... temple of the doge
  8. 18350.
    Yaklaşık 25 yıldır aynı kafa yapısı ve sistem ile oynayan takım. Bu yüzden antrenör değişmesi hiç bir zaman çözüm getirmez.
    Mehmet topal, gustavo, tolga, josef, Selçuk şahin vs.
    Bu adamlar sadece derbi kazandırır. Galatasaray tek kale oynar, nobre mondragon'un üzerinden aşırtır...
    Galatasaray saldırır Selçuk şahin 35 metreden vurur, santis kucağına gelen topu içeriye alır.
    Samuel Johnson vurur yine gol olur.
    Derbileri kazanırken güzeldi ama değil mi?
    işte dün gece beğenmediğiniz, gustavo ve tolga ikilisi gibi orta sahalar kazandırdı size bu derbileri.
    Fenerbahçe'nin kadro yapılanması yenilmemek ve sert oynamak üzerine kurulu. Bu sistem her zaman derbilerde işledi.
    Nasıl ki, barcelona'nın pas oyunu rakipler tarafından çözüldü... fenerin de bu derbi taktiği de çözüldü artık.
    Mesela Kadıköy'de galatasaray eskiden hep saldırırdı hep yenilirdi. Kimleri sakatlamadılar orada?
    Ama artık Galatasaray'da uyandı ve işi çözdü.
    Sakın Saldırma ve hücum etme derbiler de... Bırak topu fenerin kasap orta sahasına. Bekle geride. Aradan kaçır onyekuru'yu.
    Bir yılan gibi tııssssss...
    3 -3 ... gina carano
  9. 18349.
    Galatasaray'ın Mert Hakan Yandaş'ı almaması için araya girip fiyatı yükselten emre belezoğluna ne kadar minnet duysak azdır.
    3 -3 ... kyleandzed
  10. 18348.
    menerim dransfer yapdı şampuan. ahahah.
    3 -3 ... acilmayan eti puff paketi