bugün

Rahmetli spor yazarı islam Çupi nin

''fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür.
onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte,adı konamaz!''

diyerek tanımladığı takımın mensubu olan, şanslı ve gururlu insanlar topluluğu
turkiye de ornek alıncak taraftar kitlesini olusturan ve kulubune canı gonulden destek saglayan fenerbahceli insanlar topluluguna verilen isimdir
kulübüne maddi anlamda da destek olmanın öneminin bilincine varmış kitle
(bkz: 50 milyon fenerbahçe taraftarı)
rövanş maçında kadıköy ü dinamo kiev e dar edecek olan taraftar grubu.

maçtan sonra edit : ne saçmalamışım ama paso çekirdek yediler.
son yıllarda çok büyük ilerleme kaydeden taraftar topluluğu; en buyuk gelişimi ie birkaç sene önce Diyarbakır*** deplasmanından dönerken "istifa" diye bağırırken kaçan şampiyonluk ve kupalardan sonra futbolcularının arkasında durabilmekle yapmıştır.
Başka takımların alehine ama doğru şeyler söyleyen yazarlar ki başta hıncal uluç gibi yazarları el üstünde tutarken kendi takımlarının alehine ama doğru şeyleri söyleyenleri tehtid edebilen kitle. (bkz: haşmet babaoğlu)Bu gerçeği söyleyen benim gibi yazarlarıda inkar edermişcesine eksiliyorsunuz.Ne kadar eksi oy atsalarda benim vazgeçeciğimi onlarınsa takımlarına katkı yapmıyacaklarını bilmeyen taraftardır.*
bir futbolcusuyla ilgili yapılması gereken bir şey, koyulması gereken bir tepki varsa kendi yapacak kimseye bırakmayacak taraftardır.
taraftar değil büyük fenerbahçe cumhuriyeti'nin vatandaşı olarak nitelebilecek kesimdir.
' sen olmasan cimbom ah bu hayat çekilmez ' diyerek büyük derbinin anlamını ve önemini vurgulamak icin 4-0 ve 6-0 lık maçlardan sonra jestle karışık laf dokundurarak bağırmış taraftar topluluğudur..allah bütün taraftarlara bu maçlardaki heyecanı ve zevk i nasip eylesin..
süper tribün şovu buradan görülebilecek topluluk.
http://www.youtube.com/watch?v=0Rsr_YVRAOQ
55000 kiilik stadlarına ragmen bir türlü rakip avrupalı takımları baskı altına alamayan taraftardır.**
kıyamete yakın zamanlarda bir tarihte evrensel kümeyle eş anlamlı olacağı söylenen grup. ** *
kıskanç olmayan taraftar topluluğudur. nazar etme nolur çalış senin de olur.
spor kulüplerinin sim city gibi şehir kurmaktan ibaret olduğunu düşünüp, tesisleşmeye önem verildiğini gösteren ve sürekli başkanları tarafından uyutulan topluluk.
(bkz: çekirdekçi taraftar)

bi de çok iyi tezahürat çalarlar
(bkz: çocuklar inanın)
21000 kapasiteli stadlarını dolduramayan kulubün taraftarlarınca ah o stad bizde olsa şl şampiyonu oluruz dedikleri stada sahip taraftar topluluğu.tabi kapasite önemli değil o stadı doldurmak önemli.
(bkz: boyu değil işlevi önemli)
biz uefa $ampiyonu olduk super kupa'yi aldik diyen galatasaray taraftarina "hala yillar oncesinin hesabini yapiyosunuz, tarihi eser oldu o kupalar, gecmi$i birakin" deyip, her firsatta 6-0'lik galibiyetlerini temcit pilavi gibi isitip isitip one suren taraftardir.
11 mayıs 2005' i hatırlamayan taraftardır. *
bu sıralar "biz uefa kupasını şükrü saraçoğlu'na getircez dedik mi demedik mi?" deyip eğlenen taraftar grubu. çok şirin oluyolar heheh.

(bkz: 2009 uefa kupası finali)
bunların bir de genç fenerbahçeliler adında grupları vardır ki bu genç arkadaşlar bırakın avrupadan bir kupayı hayatlarında türkiye kupası bile görmemiştir.
genelde sözlükteki fenerbahçeyle ilgili başlıkları kendileri açmayan taraftar kitlesi...
sözlükteki bir yazar tarafından lavuklar diye hitaba maruz kalıp hala silinmemesine şaşıran taraftarlardır. oha artık demekteyiz saygısızlık olmaz bu kadar.
bir takımın büyüklüğü rakibine bağlıdır, ona göre taraftarı da büyüktür. öyle olmasa bu derbi dünyadaki en büyük derbi olur muydu? *
tezahurat aparmada gayet yetenekli taraftarlar.