bugün

fem dersanesi öğretmenlerinin hazırladığı fem yayınlarından çıkan bir kitap. *

tam adı fem geometri 1-2.

oldukça kalın olan bu kitap tarafımdan kendime yaz hedefi olarak konulmuştur. öss 2008'deki boru geometri soruları yüzünden bu kitabı temin ettim ve çözmeye başladım.

kitabın şöyle bir özelliği var: kitabın konu anlatımı çok güzel, örnek soruları da kendisi güzel güzel çözmüş. genelde her konu sonunda 4-5, bazı konuların sonlarında ise 10-12 test var. işte iş burada karışıyor. mesela üçgende açı konusunda 7 test var. ilk 6 testi -allah'a şükür- takılmadan çözerken son teste gelince iş biraz değişiyor. özellikle son testin son sayfası bana "bunları pisagor gelse çözemez" dedirtiyor.

ama olsun bitireceğim oni...
diğer fem yayınları gibi güzel soruları içinde barındıran öss ye hazırlık test kitabı.

tek kötü yanı tüm konuların 5 bölümde toplanmış olmasıdır. hani insan kendine hedef belirlerken bayağı bir zorlanıyor. malum 1 bölüm 200 sayfa olsa çöz çöz bitmiyor. psikolojiyi kötü etkiliyor. kaç gündür 1 bölüm bile bitmedi gibi.
ne kolay ne çok zor olan test kitabı.
lise ikide öss fem geometri soru bankasını bitirmiştim ben.*
hazırlanan arkadaşlara yanında güvender geometri soru bankası tavsiye edilir. bulunduğunuz yerdeki kitapçılarda ve nt mağazalarında efendim, tükenmeden alın.
daha zoru için :
(bkz: Tümay yayınları).
kolaydır, çerez niyetine çözülür asıl baba kitap arşimet geometridir.*
güncel Önemli Başlıklar