tam olarak anlaşılamayan husustur. ya da ben anlamadım.

yani bu adamlar kürtlerle trollük olsun diye dalga geçmiyor mu? olum harbi ciddilerse durum gerçekten vahim.

yok yok canım, espri komiklik olsun diyedir. yani.
az bi yarım kaldı çözmene.
tanım : türklerle dalga geçen faşistlerin troll olmadığı gerçeğinin idrak edilememesi.
özellikle kan kokusu kardeşimize ve bana sorulması gereken sorudur.
troller, ırkçı başlıklar açarak ırk üzerinden insanları birbirine düşüyor, dini başlıklar açarakta inanç üzerinden insanları birbirine düşürüyor, amaç eğlence olsun, muhtemelen yaşları küçük insanlar, yada beyinleri.
peki troller faşist mi ?
biri de dememiş faşist kim sözlükte diye. eğer türk ırkçıları kastediliyorsa çok yanlış yere gelmişsiniz. eğer bir ırk varsa ortada yanlısı ve savunucusu da olur.karşı çıkan güruh muhtemelen dahil olamadıkları türk ırkının eksikliklerini bastırmak için bu tarz maniple başlıklar açıyorlar. sizden çok vardı ama 1915'te biraz hafifledi sayıları. bu gidişle sizde şartları güzel olgunlaştırıyorsunuz, soykırım değil nefsi müdafa hakkımızın meşruluğu doğuyor sayenizde.teşekkürler.
kastedilen faşizmin sadece türk ırkçılığı yapmak olmadığını bilmeyen yazarların da varlığını gösteren tespittir.

herkes aynı. emin ol herkes. ben türküm evet ama ben diğer insanlardan ne üstünüm ne aşağıyım. bu diğer tüm ırka mensup kişiler için böyle.

ve olmayan olayın davasını güden afedersiniz deyyuslara söylenmesi gereken şey de şudur. soykırım yoktur. varsa da bu o zamanında yapan kişileri bağlar.

işte ırkçılık bu yüzden kötüdür. benim atalarım zalimse, günahkarsa, yanlış işler yapmışsa beni bağlar mı, bağlamaz. benden öncekilerin yaptıkları iyi şeyler de kötü şeyler de kendilerini bağlar. bu kürtler için de öyle türkler için de diğer ırklar için de.

herkes kendini birey olarak düzeltirse zaten bütün sorunlar hallolacaktır.

bu dünya hepimizin.