bugün

dizi tutar mı tutmaz mı bilemem ama dizinin adından ötürü pek bir şans veremediğimdir.
yayın akışını kirletmesi suçu olabilir.
- suç fatmagül'ün değil.. benim.

yengesi baladız köyü
suçu çok saf ve geri zekalı olması,neden mi?

* ulan kuşluk vaktinde senin öyle bir yerde ne işin var?
* hadi işin var illa gideceksin , peki bir avuç sarhoş bağıran çağıran serserinin olduğu yerden neden geçiyorsun?

Ah be yanağı allı morlu fatmagül kızım, bilmezmisin hiç "bu dünya kötü, kolla götü..."

Vel hasıl ı kelam bu kızçe'nin suçu aşırı saf olmasıdır, ama böyle bir saflık da ancak dizilerde olur.
ilk bölüm itibariyle gerçekten süper başlangıç yapmış olan dizidir. aşk-ı memnunun taze bitmiş olmasından olacakki insanın karşılaştırma yapmadan izlemesi mümkün değil.

nerde o evde otururken giydiği salon kıyafetli, her gün kahvaltıyla başlıyan full makyajlı, kıvır kıvır saçlı bihter; nerde yanakları al al köylü kıyafetleri içerisinde elinde sopası koyun güden çoban fatmagül.

izlerken gerçekten de hayran kaldım beren saat aşmış artık gerçekten duyguları o kadar iyi yansıtıyor ki bihter karakterini izlemesek eline namahrem değmemiş, cici çıtır pıtır masum bir köylü kızı sanacağız, ayrıca tecavüz sahnesindeki ağlamalar, bakışlar gerçekten çok gerçekçiydi. öyleki dizi bittiğinde okadar etkilenmişimki içimdeki sıkıntı uyuyana kadar geçmedi.

dizi karakter seçimindede zengin kadroya sahip. zengin aile temelinden de vazgeçilmemiş yine. nişan için arkadaşları yanına nişanlımı araba tutuyo diye özel helikopterle gelip deniz üstü şov yapması da hiç bir masraftan kaçınmayacakları anlamına geliyor, gerçekten yine göz kamaştıran yuh bu da mı olurmuş dedirten uçukluklar var dizide.

kısaca bu dizi tutar diyorum ben.
bütün pis tecavüzcü moronlar sokaklarda dolaşırken izlerken daha bi nefret kustuğum dizidir. böylelerini var ya herkesin önünde işkence ederek öldüreceksin. önce başkaları onlara tecavüz edecek, sonra gözleri yerinden çıkartılacak canlı canlı, sonra kesicen o kendilerini erkek yaptığı varsayılan aleti en son da asıcan ibret olsun diye. bu kadar gözüm döndü.
ilk bölüm oyunculuları çok kötüydü bence. beren saat harbiden olmuş bir tek o vardı iyi oynayan.

o esmer uzun boylu çocuk ne öyle paso sırıtıyor. 3 zibidi+bir yerel genci canladıran grup baştan aşağı iğrenç oynamışlar. çok beterler çok. ayrıca esmer oğlan fatmagül'e son turu attı mı atmadı o nokta belirsiz kaldı. bu arada tecavüz sahnesi, tecavüz hadisesinin nasıl insanlık dışı olduğunu iyi yansıtmış.

fatmagül'Ün yengesi karakterinin de bokunu çıkarmışlar. tamam anladık iyi hoş kıskanıyor da bu kadar da olmaz be kardeşim.

"hahaaayt makamlı osuruyormuş şırfıntı, ben osurayım da kulaklarınız bayram etsin" derse şaşırmayacağım.
gecenin bir saatinde kız başına etek giyilmiş halde dışarı çıktığı için tecavüze uğramayı hak etmiş avrattır fatmagül. kevaşe seni. esas adamın suçu ne ki? tahrik etmişin adamı. böyle minik beyaz memeler, yuvarlak dışa çıkık iki adet göt lobu, yalanası dudaklar...
akşam halamın kına gecesi olduğu için eve geç saatte geldiğimden izleyemeyeceğimi düşünmüştüm ama tv yi açınca allah allah daha yeni başlamış galiba dedim, tabii tekrarının verildiğini bilmiyordum. şöyle bir bakıp odama geçtim. yarım saat sonra oturma odasına döndüğümde o lanet olasıca sahneye denk geldim. o kadar midem bulandı, o kadar kötü oldum ki daha fazla izlemeye dayanamadım. ablam ve kardeşim izlerken ben tekrar içeri kaçtım. pislik nedir, şerefsiz nedir, orospu çocuğu nedir bilir misiniz? bu piç kurulardır işte. gece gece sinirlerimi bozdunuz, rüyama kadar girdi hala hatırladıkça bir garip oluyorum. resmen akşam dışarı çıkmaya korktum.

her gün gazetelerde buna benzer o kadar tiksinç haberler okuyoruz ki bunda fatmagüllerin bir suçu yok, sapık ve çarpık erkek zihniyeti, bastırılmış duygular, vicdansız hayvani dürtüler etkili. herkese adam demeden önce bir durup düşünüyor insan.. ama en acı olanı bu şerefsizlerin yeteri kadar ceza almaması. böyle bir şey mi yaptı? hadım edeceksin. diğerlerine de örnek olur, bir daha ziklerini bir yere sokmak isterken iki kere düşünürler.

özet: tüm sapıkların ve tecavüzcülerin allah belasını versin!
o dört embesilden biri behlül lan resmen. ya da bana herkes behlül.
şimdi behlül gitti ya, herkes biraz behlüle mi benzeyecek allaaaammm..
oturup izlediğim dizidir. ya ben hayatımda bu kadar sikko oyunculuk görmedim, o 4 tecavüzcü genç belli ki beldenin yakışıklı ama yeteneksiz oğlanlarından seçilmiş.
"her tecavüz, allah diye bir varlığın olmadığının kanıtıdır" sözünü bana bir kez daha hatırlatan dizi.
ben derim ki dostlar; bir yaratıcı, böylesine bir acıyı, böyle bir iğrençliği hiçbir kuluna reva göremez, görmemeli.
eğer allah'tan habersiz yaprak kımıldamıyorsa şu gezegende, 3-4 orospuçocuğu bir genç kıza tecavüz edememeli, bunu engellemeye gücü vardır değil mi o kadir allahınız'ın?
bana bir insan için nasıl öküz kelimesinin kifayetsiz kalabileceğini gösteren dizi. *
o değil de fatmagül'ün nişanlısı fularını fatmagül'e verirken 'nerende saklayacan bunu' diye embesilce bir cümle etti. ben de o sırada 'lan öküz ağzında saklayacak hali yok ya' diye kendi kendime söylendim ama hakikaten o fular en son ağzında görüldü.
malum sahnede benim açımdan o kadar rahatsız ediciydi ki, bir de üstüne üstlük o sahne uzatılabildiği kadar uzatılmış.
reyting batağına düşmesi.
zorlamıyorum ama 40 ı bulurum.
edit: bulunmuş bile.
(bkz: #9406078)
bakalım fatmagül ün suçu anlaşılacakmı. esasen suç değilde hatadır onunkisi, kasksız motora binmek gibi bir şeydir.
kozmopolit, baba parası yiyen ve serseriliğin doruklarına varan bir grup ile sadece ufak hayalleri olan bir kızın yollarının acı bir şekilde karşılaşmasını ele almışlar. bu garabet ve pespayelikten yola çıkarak ''vicdan muhakemesi'' yaptık.

karakter görünüşlerinin ve intibalarının üstüne fazla vurgu yapmışlar. özel uçak tahsis edilip denize inmeler, orada bir kutlamalar, bir merasim taburu eksikti. keza beren saat'in her gün fistan giymesi de ayrı bir hadise. izlediğimiz kadarıyla fistandan başka elbisesi olmayacak kadar bir yokluk durumu mevcut değil. olayın failleri üstlerine düşen vazifeyi yaptılar, zaten döktürmelerini kimse beklemiyor. beren saat'in oyunculuğu sert eleştirilere maruz kalıyor. selefleri hülya avşar ve müjde ar'ın yolundan gittiği için hep geyşa, bel altı oyuncusu gibi damgalar vuruldu. ama dünkü oyunculuğu yabana atılmaz.

dizi başlarken ekranda beliren +7 ibaresi az kalmış, bunu +13'ten aşağısı kurtarmaz.
hülya avşar'ı sevmeyen biri olarak, ve aynı konu irdelendiği için mecburi karşılaştırma yapılacaksa,
kesinlikle hülya avşar'ın çok daha iyi bir oyunculuk sergilediği bir bölüm izlenmiştir dün.
olay tecavüz olunca herkesin kanı donar. sapıklar dışında.
ama hülya ablamız seneler önce çok daha cesur ve cesaretliydi.
olay filmde gündüz cereyan ediyor ve ablamızda dün beren hanımın ki gibi öyle iç gömlek falan giymiyordu.
ve oyunculuk dünkü gibi sadece ağlayarak sergilenmiyordu.

allah herkesi gerçeğini yaşamaktan korusun. günümüzde sadece bayanlar değil beylerinde bu tür tehlike altığında olduğu unutulmamalı.
eskiden bu pis sapıklar içeri girdiğinde içerdekilerden yeterli cezayı çekerler denirdi.
fakat günümüzde bu sapıklardan oluşan koğuşlar vardır içerde.
örneğin; 11 yaşındaki henüz bir bebeğe nefis besleyen ve sonrasında öldüren p.zeveng gibi!!!!
facebookta geçenlere göre "eskiden bihter olması"
(bkz: adnan ın suçu ne)
(bkz: yeter vurmayın kız öldü)
(bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)

(bkz: soru şeklinde başlık açmak formata aykırı değil mi)
musa uzunların engin akyürekin babası çıkacağı film.
(bkz: film klişeleri)
engin akyürek in gerçek sesi değil sanırım,seslendirmişler adamı o da bok gibi olmuş kendi ses tonu gayet iyiydi halbuki.
güncel Önemli Başlıklar