bugün

sakarya üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümünde öğretim üyesi olan güzel insan..

aynı zamanda başarılı bir öğretmen, azimli bir tercüman/çevirmen, fotoğrafçı, seyyah, edebi ve sanatsal kişilik..

mesleki vasıflarının yanında karakter yapısı ile de ön plana çıkan, 24 ayar muhteşem bir kalbi olan, güler yüzlü, yardımsever, alçak gönüllü ve çalışkan insan..

edit; başlığın altına yazılanları yeni gördüm, açıklama yapmamak doğru olmazdı.

insanoğlu nedense; bilmediğini, anlayamadığını kötülemeye meyillidir.. önyargılı olmanın temelinde bu yatar. cemil meriç ''zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur.'' der, tarafsız olduğumu iddia etmeyeceğim fakat bilmeden, görmeden ithamlarda bulunmak zulümdür. bu noktada söz söylemeden etraflıca düşünmek gerek.

uluslararası ilişkiler yüksek lisans giriş ve eğitim sürecini, ardından ortadoğu çalışmaları sürecini yakından bilen birisi olarak her şeyin şeffaf ve hakkaniyetli olduğunu net olarak söyleyebilirim. bu tür konularda olumsuz örneklerin olduğu bir ülkede yaşıyoruz maalesef, ancak bu öyle bir örnek değil.. inanmak zorunda değilsiniz ama gerçeğin bu olduğunu ben söylemek zorundayım...

ingilizce notunun daha yüksek olması , cvsinin daha donanımlı olması gerektiğini akademik yeterlilik için eleştiri malzemesi yapanlar sakarya üniversitesi'nin her köşesindeki harvard, oxford, bilkent, boğaziçi, otdü vs. mezunu muhteşem kadrolarından,hocalarından, asistanlarından ilham almışlardır sanırım !
ayrıca bir kişinin babasının veya yakınlarının yetkili yerlerde olması kendi emeği ile bir yerlere gelemeyeceğinin/gelmediğinin göstergesi değildir. kadro işi hocaların uhdesinde olan bir konudur, kemal hoca'yı az çok tanıyan birisi böyle şeylere uzaktan yakından tevessül etmeyeceğini bilir..
sakarya üniversitesi uluslararası ilişkiler ikinci sınıf öğrencisi olmama rağmen adını sanını duymadığım kişi.sakarya büyükşehir belediye başkanı zeki toçoğlu'nun akrabası olabilir.
sakarya belediye başkanının kızı. babasının torpili olmadan! önce sakarya uluslararası ilişkilerde yüksek lisansa başlamış, çalışma ve azmi ??? ile (kendisi lisans olarak ingiliz dili mezunu olup, YDS'den 65 alacak kadar başarılıdır) aynı üniversitenin ortadoğu çalışmaları bölümüne ar-gör olarak alınmıştır!
tahminim ilk entryi de yine kendsi girmiştir!
sakarya büyükşehir belediye başkanı zeki toçoğlu'nun kızı...
tabi bununla da yetinmeyip sakarya üniversitesi'nde araştırma görevlisi...
gelelim işin civcivli kısmına...
bu hanım kız! erciyes üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı lisans mezunu olmasına rağmen yds'den sadece ve sadece 65 alabilme başarısını gösterebilmiştir. şimdi elbette yds yabancı dil kullanma becesini, bilgisini ölçemiyor gibi karşı argümanlar üretebilirsiniz amma velakin toefl veya ielts gibi dünyaca geçerliği kabul edilen sınavlardan birinin skoru da cv'ye eklenip bu tezler geçersiz kılınırdı...
neyse gelelim diğer konuya bu hanım kız!ın tabi başarılı olması için çok çok çok bir şeyler yapmasına da gerek yok takdir edersiniz ki çünkü biricik babişkolatası sakarya'nın koskocaman büyükşehir belediye başkanı, gözlerinden ateş, nefesinden fırtına...
böyle olunca da 2014 yılında sakarya'nın biricik üniversitesinin ortadoğu çalışmaları anabilimdalına alınacak 2 araştırma görevlisi için yazılı sınava çağrılan 20 kişiden 14. olarak hak kazanan bu hanım kız! elbette yazılı sınav sonucu 1. olup bileğinin hakkı!, alınteriyle kadroyu alabiliyor... geride kalan ve hayalini bu kadroyla süsleyen yüksek ales, yds puanlı ve not ortalamalı gençler de hakettikleri! ve sakarya'da hüküm süren toçoğlu hanedanının uygun gördüğü gibi avuçlarını yalayarak yıkılan hayallerine bakıp iç çekiyorlar...
fatma zehra toçoğlu adlı hanım kız!a da aldığı maaşlar, ünvanlar, başarılar! da anasının ak sütü, babasının mirası, bileğinin hakkı, alnının teri gibi helal oluyordur!!!...
Delil olmadan ispat olmadan ne güzel insanları yargılıyorsunuz. Tebrik ederim.
delil olmadan derken ? er2rule arkadaşı bilmem de araştırma alımı sırasında ben de takip ettim, hatta yüksek lisans başvurusunda da takip ettim, kendim de başvurdum. mülakat vs tüm soruları cevapladım, hatta mülakata giren hocalardan bir tanesi "biz seni aldık " diye biliyoruz demişti daha sonra karşılaştıgımızda. o hoca, ayrılmak durumunda kaldı oradan. yds 65 dogrudur. tek kişilik kadroyu şişirme olarak 2ye cıkarttıkları da dogrudur. nesi iftira bunun ?