bugün

adının orda burda yazılması hiç hoş değilken resimleri bile heryerde.haber siteleri çok ayıp ediyor.başına gelenler haberleri yapanların bacısının kızının başına gelse bunu yapabilirler miydi?
türk insanının bundan 70-80 sene önce çok ahlaklı olduğunu zannedenlerce üzüntü kaynağı olmuş kız.

dün de bu sapıklar vardı. çocuk gelinleri ben mi çıkarttım lan?

yazık olmuş. bu kadar ifşaat yanlış. ailesi kahrolmuştur şimdi..
bir orospu evladının (ki evli ve bir çocuk babasıdır) çükünün 5 dakikalık zevkine kurban ettiği ana kuzusudur.
rahmetlinin eski twitlerine bakıyordum dondum kaldım.
görsel
nereye gidiyor bu ülke.
gönül rahatlığıyla dışarıya çıkıp dolaşamaz olmuştuk şimdi evimizde de huzurlu olamayacak mıyız bu olaylardan benzeri yaşandığında ne zaman annelerin babaların içi sızlamayacak, telefona sarılıp, - aman kızım dikkat et kapını kilitle merakta bırakma bizi; diye uyarılardan vazgeçecek. bir şerefsizin bir anlık zevki uğruna bir insan hayatı harcamanın bedeli ne kadar bu ülkede, daha ne kadar bu sorulara cevap aranacak? bu ülkede bu kadar o.çocuğu böyle de bir adalet sistemi olduktan sonra bu sorular hep cevapsız kalacak..lanet olsun.
yazılanlardan sonra ben de merak ettim ve twitter hesabına baktım. orada şöyle bir tweeti var merhumenin:

"Bos damacanayi kapiya koy altinada parayi sıkıstır sucuyla muhattap olma. Bunu yalnizca benim pimpirikli annemden duyabilirsiniz tek!"

yazık. keşke annesinin bu hareketini örnek alsaydı. keşke bilseydi bu dünyanın pimpirikli olmak için gereken her türlü pisliği ihtiva ettiğini...

söylenen laflar gideni geri getirmeyecektir. ama bunun gibi olayların yaşanmasını azaltmak adına bir şeyler söyleyebiliriz. zalim olana küfür veya beddua etmek kolaydır. dediğim gibi mühim olan mazlumun hatasını ön plana taşımak, bundan ders çıkarılmasını sağlamaktır.

evde yalnız olan genç bir kız huyunu suyunu bilmediği erkeği içeri almamalıydı. hatta huyunu suyunu bilmeyi geçtim, çok iyi tanıdığı birini dahi bu durumda eve kabul etmemeli. zira islam'a uygun davranmak bunu gerektirir. mantıklı olan da budur. mesela evli bir kadın da evde kocası olmadığı vakit evine tanıdığı-tanımadığı başka bir erkeği alamaz. zaten eve adım atmadan evvel o erkek de "kocanız evde mi?" diye sual eder. ederdi. etmeli. "çağdaş"lık adı altında unutturulan nice kaidelerden sadece birkaçı bunlar. bazıları sürekli saldırdıkları o islam'da insanlar için ne gibi faideler bulunduğunu hiçbir zaman anlayamayacak ya ona yanıyorum.
haberini okuduğumdan beri aklımdan çıkmayan, içimi sızlatan gencecik pırıl pırıl bir kız.
ülkemizde böyle pis hastalıklı insanların mahvettiği hayatlar öyle çok ki evet ama fatma nur çelik olayını düşündükçe çok içim yanıyor üniversiteyi kazanmış, ailei gelmiş kızını güzelce istanbula yerleştirmiş, kız hevesle okula başlamış ve sonra hasta ruhlu biri tarafından tüm bu hayatlar mahvolmuş...
ekşi sözlükte fatma nur çelik başlığı adı altında bitter çikolata adlı yazarın yazdığı bir entryi sizlerle paylaşmak istiyorum çünkü o kadar doğru yazmış ki;

64.kadın olmak hep zordur da bu ülkede kadın olmak başlı başına zordur be fatmacım, bir kez daha hatırlattın bize, içimizi dağlayarak.

daha çocuk yaşta, göğüslerin belli olmasın diye kambur yürümeye alışırsın, sonra kamburluğun geçsin diye dik yürümeye uğraşırsın. yüksek sesle gülemezsin, orospu gibi kahkaha atamazsın. okumaktan başka kurtuluşun yoktur, hoş okumak da kurtuluş değildir çoğu zaman, iş yerinde de taciz edilirsin.

evlenirsin barklanırsın ama hep bir kendini ispat çaban olur, konu komşuya, taksiciye, manava, bakkalın çırağına, sucuya, büfeciye. "ben namusluyum, bana bulaşmayın". namussuz olup topunun canını cehenneme göndermek istersin, gönderemezsin. takside telefonunu sessize alıp kulağına götürürsün, "hikmet abi, nöbetin bitti mi, evde misin sen, tamam abi, taksideyim şimdi, adli vaka oldu mu bugün karakolda?" dersin. oysa evde seni bekleyen tek şey buz gibi soğuk duvarlardır, bilmesin taksici. su söylersin, sucu gelince içeriye seslenirsin "tamam baba, bende bozuk varmış". oysa babanı görmeyeli aylar olmuştur.
mobilyacı eşya getireceğm diye arar, fellik fellik nişanlını ararsın, gelsin de başında dursun adamların diye. gelemezse kapını ardına kadar açar, sokak kapısının önünde beklersin, gelen geçen komşuya "içerde usta var da, ev hava alsın bahaneyle diye" açıklamasını yaparsın.
herkes potansiyel sapık, herkes potansiyel katil, herkes potansiyel hırsızdır. el mecbur böyledir. çünkü daha küçücük bir kız çocuğuyken baban yaşında adamların sokağın ortasında "ooo memeler tomurcuklanmış" dediğini duyar, korka korka eve gidersin. daha o zaman anlarsın herkesten korkman gerektiğini ve kafanda sürekli bir tedbir programlayıcı çalışmaya başlar.

ve sonra anne olursun, sucu geldiğinde 9 aylık bebeğini kucağına alıp açarsın kapıyı, sapıksa da merhameti vardır belki diye dua ederek.

fatma nur bize bu ülkede kadın olmanın ne kadar zor olduğunu bir kez daha anlatmıştır.

(bitter cikolata, 16.10.2012 10:52)
tekrarının yaşanmaması için tecavüzcü sapiga ibretlik bir ceza verilmeli. gerekirse bunu cezalandırmak için özel yasa çıkarılmalı. çok olağanüstü bir durumdur. alışkanlık haline getirmemeliyiz bu durumu.
katili cem'in 2 yaşında oğlu varmış ve eşini de kaçırarak evlenmiş...

http://www.haberkita.com/...i-2cem-vakasi-h14702.html
katillerin ve tecavüzcülerin iyi hal indirimi ile bir kaç yılda salıverildiği bir ülkede, kurban gitmiş masumdur. öyle bir adalet sistemimiz varki suçluların bir tek ödüllendirilmediği kalıyor. umarım bu rahmetlinin katili cezasını en ağır biçimde öder. umarım cezaevinde en kötü acıları yaşar.
tecavüze idam cezasını dahi az bulma nedenlerimden biri. yok hadım edeceksin yanı keseceksin şerefsizlerin tüm suç unsurlarını. sürünsün! kızlarımızın açığı da kapalısı da rahat etsin...
ne çok yozlaştık, eskiden kendi kontrolsüzlüklerini açık kızlarımızı suçlayarak kamufle ederlerdi şerefsizler, bu olayla gördük ki mesele bakanın fesat gözünde!