bugün

görsel

dünya çağında geniş bir fan kitlesi bulunan animasyon dizi winx club'ın netflix için çekilen dizisinin başrolleri belli oldu ve çekimleri irlanda'da başladı.

"fate: the winx saga" ismiyle yayınlanacak olan diziyi brian young (vampire diaries) hazırlıyor, sezonu altı bölüm sürecek. birbirinden farklı beş genç kız, otherworld'de bulunan alfea isminde sihirsel bir yatılı okula katılırlar. burada güçlerini nasıl kullanacaklarını öğrenirken aşk, rekabet ve varlıklarını tehdit eden canavarların arasında gidip gelecekler.

ana kadroda yer alan isimlerse şöyle:

abigail cowen (bloom), hannah van der westhuysen (stella), precious mustapha (aisha), eliot salt (terra), elisha applebaum (musa), sadie soverall (beatrix), freddie thorp ( riven), danny griffin (sky), theo graham (dane) ve jacob dudman (sam).

kadroda ayrıca eve best, robert james-collier, josh cowdery, alex macqueen ve eva birthistle de bulunuyor. bölümleri lisa james larsson yönetiyor.

http://www.ranini.tv/habe...nin-basrolleri-belli-oldu

Fragman 》 https://youtu.be/oBMLbvA-MXg
ahım şahım bir yapım olmamış lakin çocukluğumun hatrına izledim. Pişman değilim açıkçası, görsel efektler falan fena değil shadowhunters’da olduğu gibi gözlerimi kanatmadı.
techna karakterinin olmaması bence normal, hikaye günümüzden uyarlandığı için teknoloji ile birebir iç içeler zaten teknolojiden güç alan ve bunu koruyan bir peri bu yapımda saçma dururdu herkes son model telefonlarla filan dolaşıyor instagrama story salıp duruyorlardı.
oyunculuk fena değil, terra karakteri çok sevimli lakin neden flora’ya yer verilmedi anlayabilmiş değilim.
bir de ilk dünya ve öteki dünya diyip duruyorlar da arkadaş ikisinin birbirinden pek bir farkı yok bence öteki dünyaya özel bir şey göremedim normal dünyanın bütün gelişmelerini birebir gösteriyordu zaten, hani bu dünyaya özel bir olay göremedim pek hp evreninde olduğu gibi. ayrıca hangi hattı kullanıyorlarsa bana da söylesinler benimki iki mahalle öteden çekmiyor adamlar dünyalar arası telefon görüşmesi yapabiliyorlardı helal olsun.
havada kalan çok fazla nokta içeren, uyarlamadan ziyade sadece isim benzerliği yapmış Netflix dizisi.

konu hızlı ilerlediği için bölümler arasındaki duygu geçişlerini anlamıyorsunuz. bir bölüm önce depresif olan karakter diğer bölüm havalara sıçrıyor. garip geldi bana. güçlerine erişemeyen perilerin bir kaç cümleyle kendilerine gelmelerini de bayağı buldum. dünya'yla olan farklılıkları hiç yansıtamamışlar. karakterler genel olarak rollere oturmuş, en çok yakışan "kötü kız"dı ama oyuncuların yaşları '16' yaşa hiç uygun değildi. lise yerine üniversite deseler daha mantıklı olurmuş. ayrıca musa'da çok güzeldi.
müdirelerin güçlerini anlamadım. her boku yapabilen perilerdi sanırım.
eşlik edilecek introsu ve hayallerimin zarif erkeği helia dizide olmadığı için puanım aslında 0.
onun dışında hoş, çerezlik bir dizi.