bugün

fatal diyince akla gelebilecek her türlü halttir.

1-)ölüm.
2-)sevilmeyen yazar herhalde. severim kendisini.
mortal combat isimli muhtesem oyundaki fatality olayi da ilk akla gelenler arasindadir.
fatal kelimesinin çağrıştırdığı bilumum şeylerdir.

zamanında fatal diyen çaylak ediliyordu... lan?
femme fatale.
(bkz: femme fatale)
çaylak oldurgacı idi-imiş-imişler.

fatal deyince benim aklıma vallahi cemal süreya geliyor. bir tek şiirini bırakmamış adam biz yazalım sözlüğe.*
(bkz: fatal fury)
(bkz: fatal error)
bu şeyler yüzünden 2 kez çaylak olmuş biri olarak söylüyorum;

(bkz: çaylaklık)
(bkz: fatal tragedy)
(bkz: dream theater)
ulan öldürecek beni bu sözlük. neden bazı insanlar birbirine yakın şeyler düşünür. fatal işte ama insanın aklına bir şeyler getiriyor.

şöyle,
fatal deyince, aklıma gür bir ormanlık gelir. gür ormanın içinde akan incecik bir dere ve o derenin hemen kıyısında küçük bir kulübe. kulübe o denli gizemliki her daim gotik bir hava içerisinde. kulübenin bahçesinde bir köpek havlamakta her zaman. ne ben köpeği görebiliyorum ne de o beni görebiliyor. yaşlı bir adam sesi duyuluyor kimi zaman. ne tuhaf o gelince köpek birden susuyor ve bu adamın ismi fatal'dır diye düşünüyorum. yıllarca oraya gittim, bir ceviz ağacı vardı, kestanelerin, çınarıların ıhlamurların içinde kendi başına koca bir ceviz ağacı, gençlik yıllarımın en büyük zevki gidip o ceviz ağacının altında oturmaktı. şehrin epey dışında kalan ormanın o koyu bölgesi hep sessizdi o kulübeden gelen sesler dışında. gece karanlık çökünceye kadar durduğum o mekan şimdi yıllar sonra bu başlığı görünce bütün çıplaklığıyla aklıma düştü. ve fatal'ı hatırladım. ve fatal ne zaman aklıma gelse o mekana giderim.
6. nesil nefretidir. *
(bkz: sidik yarışı olarak fatal deyince akla gelenler)
(bkz: bazuka) *
(bkz: mortal kombat)