bugün

Süleyman Demirel Üniversitesi'nde çalışan kişidir. Evet fakülte kapısında soruyorlar. Üniversite kapısı zaten yol geçen hanı gibi. Gelen geçen girebiliyor.Hayır yani diyelim adamda bomba var. Üniversite içerisine girdikten sonra fakülteye girip girmemesi önemli mi ? Onu da geçtim yabancılar sadece sabahları mı fakülteye girme girişiminde bulunuyorlar da saat 11 den sonra kimlik sormuyorsunuz ? Madem bir iş yapacaksınız ya doğru düzgün yapın ya da hiç yapmayın arkadaş. O kimliği soracağınız yer fakülte girişi değil üniversite girişi olmalıdır. Ayrıca fakültenin arka kapısından rahatlıkla girilebiliniyorken nedir bu ön kapıda kimliği olmayan öğrenciyi fakülteye almama olayı ? Adam gitti arka kapıdan girdi geldi yani. Değişen bir şey olmadı. Ki o kadar da arkadaşım arkadan dolaşmasın ön kapıdan girsin diye kimliğimi gösterirken "FBI. Arkadaş benimle.Özel danışman." demiştim. Yemedi tabi.
Aynı üniversitede okumamdan dolayı yaşadığım olay; 3 gündür girerken selam verdiğim adam 4. gün kimlik sordu. Şaşılası kişidir.
görevi yanlış öğretilmiş kişidir.

veya üniversite kapısıyla fakülte kapısını ayırdedemeyen kişidir.

- sen üniversite kapısında duracaksın
+ hangi üniversite kapısında eğitim fakültesi mi, yoksa mühendislik mi?
- git hangisinde durursan dur.
kapıdan girerken, herzaman kimliği göstersem mi göstermesem mi kararsızlığı yaşarken O nunda çok dikkatli baksam mı bakmasam mı dediği ve ikimizinde amannn yaa diyen yüz ifadelerimizin birleştiği andır kimlik ansızın yarım yamalak çıkar, göz yarım yamalak bakar, o kadar.
bir gün kimliği çıkartır gibi yapıp nah hareketini yapmak istediğim güvenlik görevlisidir.
fakültede sadece olaylar olaylar yaşandığında ortaya çıkan görevlidir. onun haricinde şeyini sallayan girebiliyor. sıkıntı yok.
ankara üniversitesinin kurtuluş yerleşkesinde okulun sadece ilk bir iki haftası kimlikleri kontrol eden görevlidir.
odtü'de çalışıyorsa şöyle bir kupa papaz veya avea 100 kontör kartı* ile rahatça ekarte edilip yerleşkeye girilebilir. şenliklerde işe yarar.