bugün

anlamiyorum ki neden yasiyoruz biz. hayatimiz evde ya da bilgisayar basinda geciyor. hicbir tecrubemiz yok. disari ciksak kafe de oturacak paramiz yok. cok dertliyim be sozluk.
fakirler olmasa zengin kavramı olmayacağı içindir.
Senin gibi bir ot beyinliye karbondioksit sağlamak için. Umarım bu bilgi faydali olur.
sizin gibi pisliklerin kirlettigi havayi biraz olsun temizlemek icin. ben de onlardanim. londra' da yasiyorum ama bak. fakirim ama. yine de o insanlarin sizin icin temizledigi havadan aldiginiz oksijeni skim.
Bir gün onlar da benim gibi zengin olabilirler çünkü ben de eskiden çok fakirdim o yüzden...
Bimden cips almak fakirlikten değildir. Evet 10 binin üzerinde maaş alan biri olarak siktir lan ordan dediğimdir. Emin olun fakir olmayı isterdim. Zenginlerin huzuru genellikle olmuyor. Paran varsa başın belada. itiraf ediyorum bende her akşam bimden patıto cips alıyorum. Zenginim ve fakir gibi yaşıyorum. Dolu dolu, huzurlu.
yaşamanın ucuz hatta bedava olmasındandır. yoksa fakirlerin ne haddine yaşamak.
Senin gibi beyin fakirlerine hayatin sadece havyar yiyip yatmak degil , pes etmemek oldugunu ogretmek icin.
doğduğu içindir. doğmuş bir kere amk.
Siz zengin oldugunuzun farkina varinda degerini bilin diye.
zenginlerin cebi dolsun diye.
asla anlamadığım sorundur. sen fakirsin intihar etmelisin. yaşamaya hakkın yok.
(bkz: napak ölek mi)Başkasını zengin etmek için yaşıyoruz.
zengin olmak için. *
kesinlikle anlam veremiyorum. sen fakirsin ne işin var bu dünyada amk. git öldür kendini.
sen niye yasiyosun amk ninesini öptügüm.
Merak edilen sorunsaldır.yani ne eğitimin ne yemeğin ne arabanın kalitelisini ve pahalisini alabiliyorlar bakımsız bakımsız dolaşıyorlar.
fakir fukaraya hep cenneti vaat etmişlerdir.

huzursuzlanmamaları ve zenginliği elinde bulunduran iktidar sahiplerine ve para babalarına başkaldırmamaları karşılığında onları hep altlarından ırmaklar akan müreffeh cennetlerde güzel yüzlü güzel vücutlu genç kızlarla ilişkiye girebilmeyi falan vaat etmişlerdir.

halbuki sorun karınları açken ve ezilirken o yerleri vaat etmek değil, bilakis cenneti yeryüzüne getirebilmektedir.
insanı derin düşüncelere sevk eden bir sorunsal. Bu amk fakirleri neden yaşıyor ya? Aslında Bunları idam etsek hem biz görüntü kirliliğinden kurtuluruz hem de onlar bu eziyetten kurtulur.
Ama ölmek de istemez şimdi bunlar. Ulan yüzsüzlüğe bak bee! Hem insanları rahatsız ediyorsun hem de ölmek istemiyorsun. Oh Ne ala memleket!
zenginler daha rahat yaşasın diyedir. hayır, böyle olması gerektiği için de değil. ne yazık ki böyle bir hal almıştır. oysa insanoğlu paylaşmayı bilse fakirler için de bir yaşam amacı bulunabilirdi. ama bu ayıları doyurmaktan bize bir şey kalmadı.
görsel