bugün

zengin, elit ve seçkin kişilerin ortak derdidir.

arabamla gezemiyorum ki!? hemencecik tüneyip bir tur isteyen mi istersiniz yoksa gezdirsene diyen mi abo bıktım ya!

villam var misal, nereden öğrendilerse arkadaş hep dilenciler sarmış etrafını! off off ya!

yok mu ya fakirsiz hava sahası filan gidelim yaşayalım billahi bıktım ya.
fakirlerin rahatsızlık duymamasından dolayı zenginlerin gezegen değiştirmesi fikrini doğurabilecek fikir.
11 aylık insan beyanı. normal insanlardan çok farklıdır para denen kağıt parçasına sahip olduğu için.

lakin dünyada işler o şekilde işlemiyordu doğru, pardon. paraya sahipsen efendisin.

bu entryyi fakir olduğum için değil 9 aylık insan olduğum için yazdım. not olarak köşede dursun.
senin babanda bir zamanlar fakirdi sen neyin kafasındasın. gibi bir repliği hatırlatan cümle.
not: öyle bir replik yok ben uydurdum.
Çete kurup haraca bağlamalı bu fakirleri,
Kendini zengin sananların kuruntusu. Ne zenginler var. (bkz: hey yavrum hey)
(bkz: kendimden biliyorum)
doğru olsun efenim.
siz burda malikanelerde oturun diğer tarafta kazığa oturturlar.
Cok dogru bir tespittir. Midem bulaniyor vallahi igrencsiniz.
fakir diye aşağıladıkları insanlar olmasa kendilerinin de zengin olamayacağını bilmeyen zübbe iddiası. orta ve alt sınıf kalkarsa herkes biter.

yiyecek ekmek bile bulamazsın be zengin çünkü o ekmeği yapacak bir fakir olmayacak sende o ekmeği yapamazsın zaten.
zenginlik her yüzyıl da bir el degistirip her sülaleye ugrarmıs, sıram gectimi, gelecekmi? onu da bilmiyorum.
trollüğünüz batsın dedirten serzeniştir. amaçsız sosyopatlar. bi şeyin bokunu çıkarmadan bırakmayın zaten. yeter artık da tuzundan bırakın. bok herifler.
fakir insanlar olmasaydı, yani herkes zengin olsaydı, bu farkı anlamak yerine kim daha zengin tartışması olacak ve sonuçta yine birileri fakir kavramını alacaktı, diye düşünürsek teorem uçar.

-senin teo göt oldu?
+anlamadım?
-teorem diyorum!
-onu anladım, göt ne?
+sensin kardeş...
(bkz: troll insanların boşu boşuna dünyada yer kaplaması)
fakirler olmasaydı nasıl para kazanılacaktı ? fakirler olmasaydı kim çalışacaktı ?

düşünmeden açılmış bir başlık.
Tilki fazlalığını dengelemek için olabilir.
bir eric cartman özdeyişi.
Saçmalıktır fakirler olmazsa zenginin zengin olduğu anlaşılmaz, herkes de bmw olsaydı bmw lüks bir marka olur muydu ?
bizzat fakirlerin onay vereceği tespittir.

bir fakir, bir zenginin baştan sona eğlendiği bir günde harcadığı para için takriben bir sene çalışır. ve o parayı kıt kanaat geçinmek için kullanır. Şimdi bu adamın yaşamasının üç sonucu var. birincisi o zengini emeği ile beslemek. ikincisi dünyada boşuna yer kaplamak. üçüncüsü ise kendi gibi bahtı kara çocuklar yetiştirmek. bu adam ne düşünsün ki bu durumda?
boşu boşuna değildir fakirler olmasa zenginlerin ve zengin olmanın ne anlamı vardı.
Güvenme güzelliğine bir sivilce yeter, güvenme zenginliğine bir kivilcim yeter.
zengin ama kafası çalışmayan bir kişinin saçma tespiti. millet kendine aydan arsa satın alıyor, helikopterle seyahat ediyor ama bu kardeşimizin haberi yok ellaam.