bugün

düşlerimde vaadedilmiş bir han,
gözlerimde milin kızgınlığı,
cümbüşe hasret rüyalar,
ellerim nasır,
benzim soluk,
paçavra üstüm başım,
kuruşluk yamalardan kumaş görünmez,
gömleğim kan kaybından ölmüş,
dikkatler üzerimde,
insanlar korkuyor,
yürüdüğüm kaldırım bom boş,
biliyorum allah benimle.

fakir insan duyguludur. şu kahpe dünyanın alçak zenginlerinin altında ezile ezile sinmiştir. işte o! allah. gün güne uymaz, devir devire terstir. bir gün herkes eşitlenecek ve haklar taksim edilecek.

eşitliğin geleceği temennisinden doğan bağlılıktır.
ibretlik tespittir.
Aza tamah etme duygusunun beraberinde getirdiği durum. Zengine uçağı düşen ateist gözüyle bakılabilir. Allah demeleri için g.tün dara gelmese gerekmektedir.
Allaha bağımlı olan insanların fakir olması seklinde değiştirilmesi gereken söylemdir.
Ne zaman zora dussek allah deyip rahata erince yallah dediğimiz bir gerçek tir. Bu nedenle onerme dogrudur diyebilirim. Dunya hayati kisa olsada oyaliyor insani.
Başlık nick uyumunu gördüm de neyse zengin olup dindar olan nadir insanlar da var. Fakir olup isyankar, küfürbaz insanlar da var.
fakir insanin umuda ihtiyacı vardır. umut duadır.
aslında insanlar arasında çok fark yoktur. zenginler her zaman itici gelmiştir o yüzden böyle düşünülebilir. sonuçta zengin bir adam tecavüzcü olsa ceza almaz. fakir olan adam alır. aslında bu zenginler çok göt lan harbiden. koduğumun kodamanları. *
yooo genelde dinciler daha çok zengin olmuşlardır, zenginlik burjuva zengilerin -din zengimlerin oyuncağıdır gerçek olan budur.
allah'a bağlı insanlar zengin olmak/paraları çok olsun hiç bitmesin/ herşeye sahip olsun istemezler. çünkü bilirler ki her malından hesaba çekileceklerdir. Bu yüzden fakirin halini anlamak ve onlara yardım etmek isterler.

Ayrıca; Zenginlerin gözü doymadığından fakirlik kavramı vardır.
şükür mantığından kaynaklıdır. ellerine geçen bi kuru ekmeğe şükredip kaderlerine boyun eğerler.

zaten yapabilecekleri başka bir şey de yoktur.