bugün

reklam olabilir.
birine bakıp çıkmak olabilir.
can sıkıntısı olabilir.
ego tatmin olabilir.
sanal aleme kapılınmış olabilir.
(bkz: dikkat taşşak gelebilir)
online oyunlar için gerekli olabilir..
(bkz: inci sözlük)
(bkz: ziyaret)*
gayet tabii ki, resimlerini göremediğin arkadaşının arkadaşınının resimlerini görebilmek umuduyla açıp merakettiklerini eklemektir.

(bkz: bu ara çok anlatım yapıyorum bozukluğu)
(bkz: liverpool ülkü ocakları)
milleti ekleyip hiç tanımadığın insanlar ile muhabbet etmek olabilir. ağustos 2010da açtığım bi fake hesabım vardı kendi hesabım gibi oldu. kendi hesabımı kapattım onu kullanıyorum.
-okey, poker falan oynamak.
-eski sevgiliyi kontrol etmek.
-yeni sevgiliyi işletmek. oltaya getirmeye çalışmak.
-nedensizce sırf milleti işletmek.
-bir facebook oyunu için diğer hesabınızdan kendinize hediye bok püsür göndermek.
evlisindir, gizli gizli çapkınlık yapacaksındır, bundan daha öte bir neden mi olur.
en başlıca nedenlerinden biri sayfası olan ergenlerin sayfalarına üye çekebilme savaşlarıdır.
oyunlarda kendine hediye göndermek.
eski sevgilinin profiline arkadaşlık isteği göndermek için kullanılan fake hesaplardır.
arkadaşı işletmek...
(1) birini test etmek
(2) hayatını merak ettiğin ama eklyemediğin birini * takip etmeye calısmak

edit: pf tam bir kız entrysi girmişim ya, hiç bir erkek de uğraşmaz şu işlerle.
ekleyeyim o zaman; erkek adam fake hesap açmaz! *
+18 sayfalara üye olmak.

Not: arkadaşım yapıyomuş.
eski sevgilinin paylaşımlarını takip etmek, diğer hesaptan gelen oyun isteklerini kabul etmek, +18 sayfalar, sevgiliniz dışında biriyle konuşma, arkadaşı yada saf insanları işletme diye giden liste.
Sevgiliyi denemek bakalım başka kızlarla/erkeklerle yazışıyor mu ya da ne samimiyette yazışıyor, bir sevgilisi olduğunu gizliyor mu? Bunlara cevap almak içindir.
Eski sevgiliyi ekleyip takip etmek, konuşmadığın bir kaç arkadaşı ekleyip konuşup açıklarını yakalamak, bazı arkadaşlarını işletmek benzeri şeylerdir.
Yeni sevgilinin eski sevgilisine arkadaşlık isteği göndermek. Helede erkek arkadaşınız hala onu silmediyse merekiniz daha bir artar.
en çok amaçlanan üç nedeni vardır:
1. eski sevgiliyi gözetleme, takip etme adına açılan hesap.kızın/erkeğin arkadaş listesi kalabalıksa farketmez bile eklediğinizi.kim diye sormaz.unutur.mümkünse eski sevgilinizin hemcinsi bir hesap açılmalıdır.
2. oyun oynama.cinsiyet önemli değildir.amaç açıkca ortadadır.
3. sapıklık. cinsel içerikli sayfaları takip etmek, kendisi gibi diğer sapık insanları eklemek ve onlarla sohbet etmek(ne kadar sohbet denirse işte) maksadıyla açılır.cinsiyet kesinlikle karşı cinstir.

ilk ikisini denedim kesin sonuç elde ettim. özellikle oyunlarda çok işe yarıyor.tavsiye edilir.