bugün

ergenlerin ortamı olmasıdır.
zuckerberg i sevmemek.facebook ile kazandigi parayi kiskanmak.bi suru salagin sirtindan milyar hatta trilyon dolarlar kazandi adam.
herkesin kendi paylasimi ile ilgilenmesi. diger kisilerle ilgileniyormus gibi yapmasi.
normalde gayet zeki, kaliteli, aklı başında arkadaşlarımın ''beğen mesaj atiim'' ''beğen yüzde kaç sevdiiğimi yazim.'' şeklinde postlar attığını görmem. olamaz böyle bir şey beynimden vurulmuşa dönüyorum.
en son kapattım ohh baba raad.
Primci ortamı olmasıdır.
Tanımadığın kişileri takip etmenin zor olması. Akrabalarin seni bulup takip edebilmesi. Hiç kullanmadım belki de yanlış biliyorum o siteyi.
Gizemli kalma ve keşfedilmeme isteği.
Akraba ortamı.
zamanında yeterince kullandık kapak fotoğrafı yokken vardık biz hey gidi hey.
ergen dolu oluşu,
l, y, r gibi harflerin büyük yazıldığı ortam olması,
arkadaşlarımın orda olmayışı,
uludağ sozlügün bana yeterli oluşu (eğlenceli),
her iki gönderiden birinin ergen kızların selfie si oluşu.
Sacma sapan tanımadıgın insanlardan gelen mesajlar reelde senle konusmayıp orada konusma fırsatı yaratan insanlar, sınıfında bir kisiyle bile muhatap degilsin ama seni eklerler begenirler vs sınıfta selam verirsin mal mal bakarlar, herkesin bir 'ben' yani birey olduğunu ispatlamaya çalışması hayatımda olmayan insanların beni takip etmesini istemiyisim bi ton sebep var aklıma gelenler bunlar velhasıl çok gerekli bir şey değildir amacından oldukça sapmıştır kullanmayınca da hiçbir eksiğiniz olmuyor emin olabilirsiniz.
Facebook ilk çıktığı yıllarda gerçekten güzeldi. her kesimden insan kullanmadığı için bir kalitesi vardı. Ama ilerleyen yıllarda kullanım yaşının düşmesi kalitesinde bozulmaya neden oldu.Mesela,
-Daha doğmamış bebeğin bile facebook hesabının olması
-Annelerin sürekli bebeklerinin doğumundan yürümesine, ne biliyim diş çıkarmasına kadar çocuklarının her halini paylaşmaları
-insanların gittikleri her ortamda bilmem ne keyfi diye fotoğraf paylaşmaları
-insanların saçma sapan paylaşımlarına saatlerce bakarak gereksiz zaman kaybına yol açması
-Fotoğrafların altına yapılan "canım yine çok güzel çıkmışsın" tarzında yapmacık yorumlar yapılması
-Bir de bazı insanların, paylaşılan mutlu resimlere bakıp "ben niye onlar gibi mutlu değilim?" Diye düşünmesi psikolojilerini olumsuz yönde etkilemektedir.

Bunlar gibi aklıma gelmeyen daha birçok nedenden dolayıdır.
Ergenusların kız düşürme umuduyla takıldıkları yer.
Valla twitter ve instagram'dan daha iyidir.
En azından takip takip diyen orospu çocuklarını az görüyorsun.

Akraba falan da bahane.
Ulan instagram'i o kadar övüyorsunuz siz embesil piçler, bir bakın instagram'da galatasaray sayfasına. Her resmin altında 1200 yorum oluyor. Onların 1180'i takip, beğen gibi yorumlar.

Şimdi siktirin gidin.
eski tadının kalmadığı aşikar. emekli kahvesinden hallice bir yer oldu. zaten kızlar da arkadaşlık isteklerimizi kabul ediyor değil.
Sülalemin orayı keşfetmiş olması.
Oyun istekleri .
Bazense büyük kavgaların hatta ayrılıkların yaşanmasına sebep olan bok gibi bir sosyal paylaşım sitesi olmasıdır.
kullananları spastikleştirmesi. şimdi mühendis arkadaşınızın aşk sevgi hakkında sürekli yazı paylaştığını düşünün. ne var bunda diyeceksiniz. aynı spastiğin sağa sola istek yollamasıdır.
dayınız olan sizden kaç yaş büyük saygı duyduğunuz kişinin, size arkadaşlık isteği yollaması, ben de uzun süre girmediğim için bunu görmemem, girdiğimde de görüp kabul ediyorum. sonra sen neden beni eklemedin deyip beni siliyor. ve sonra bu çapta bir olay için benimle konuşmuyor. siker misin sabaha mı bırakırsın?

kız arkadaşlarınıZın sizin paylaşımınızı beğenmesi, sevgilimin o kıza mesaj atıp senin ağzını yırtarım demesi de var. daha sonra ben ikisini de siliyorum facebook u da kapatıyorum ve amlarına koyuyorum. hepinizi öptüm. yapacağınız siteyi sikim.
- Sitede sürekli aforizmaların dönmesi.
- Çok gereksiz insanların olması.
- Kız kovalayan apaçilerin olması.
- Yapmacık insanların bir araya gelmesi.
- Tüm akrabaların siteyi ele geçirmesi.
- Sübyancılık yapan amcalar.

Daha sayayım mı?